Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 18 FirstFirst ... 8 16 17 18
Results 341 to 346 of 346

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5

  1. #341 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Mi-au ajuns pulse elite.
    Nu am termen de comparatie, e prima oara cand folosesc casti 3d.
    Ce face marketingul... Nu au nimic special căștile alea ca sa fie 3d. Sunt niste casti stereo, atât. 3d sound pe PS5 e 100% din software (Tempest audio parca ii zice) si funcționează si pe niste căști de 50 de lei. Ca ai alta calitate a sunetului pe alea e alta poveste si e si normal sa fie asa. Dar 3d sound e acelasi. Dar eu cred ca exista variante mult mai bune la banii pe care ii cere Sony pe ele.

    N-am avut pulse elite, am avut pulse normal si inca mai am o pereche. Mie mi se pare ca se aud mai încet decat mi-as dori la muzica, noroc ca nu le foloseam la asta. Nu tin minte sa fi distorsionat. In plus, cu niște Steelseries auzeam mai bine si de la mai mare depărtare pasii in warzone pe vremea când jucam. Poate elite-ul se descurca mai bine la asta.

  2. #342 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    3d sound pe PS5 e 100% din software (Tempest audio parca ii zice) si funcționează si pe niste căști de 50 de lei.
    Da si nu. 3D audio e facut din software, dar reproducerea spatialitatii o fac castile. Nu am incercat pulse elite, dar Rtings le da note de 5 si 6 la imaging si passive soundstage, un rezultat mediocru dar acceptabil pentru niste casti inchise in bugetul asta. Daca ai casti de 50 de lei se pot aduna toti iginerii audio din lume sa faca 3D audio ca tot se vor auzi ca niste trompete.

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Problema mea e ca pe muzica se aud prost rau. Daca dau volumul la maxim se aud ca si cum ar fi sparte.
    Cand zici muzica te referi la coloana sonora din jocuri, sau la muzica pusa prin bluetooth de pe alt dispozivit care nu e PS5?

  3. #343 SP
    Member morphine's Avatar
    Muzica pe youtube, fie ca-i PS sau telefon. Daca-l dau un nivel sau doua inapoi de la maxim se aud ok dar la maxim crapa efectiv.
    Tind sa cred ca asa sunt ele by default, in jocuri nu simt probleme.
    Mi se par prea scumpe pentru ce ofera dar le pastrez pentru wireless, microfon ascuns si pentru ca's usoare.

  4. #344 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Da si nu. 3D audio e facut din software, dar reproducerea spatialitatii o fac castile.
    E da 100%, e din soft tot. Cel putin asa scrie in toate articolele pe care le-am văzut, 3d sound funcționează pe orice casti stereo exact la fel. Si exact asta sunt si căștile Pulse, elite ori ba, căști stereo. In cazul ăsta "spațialitatea" sunetelor e aceeași pe toate căștile , diferă doar calitatea in funcție de difuzoarele propriu-zise din căști. Deci nu există căști "3D" pt PS5, e doar un termen pus de Sony acolo in denumirea căștilor ca sa atragă necunoscătorii sa le ia pe alea in locul altor brand-uri care e posibil sa se auda si mult mai bine la aceeași bani.

  5. #345 SP
    Member morphine's Avatar
    Aoleo se mai si deconecteaza random. Ori restartezi consola ori scoti si bagi inapoi dongle-ul ca sa se reconecteze. This is bad.

  6. #346 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Posibil să fi prins o pereche defectă, am văzut că și alții se plâng despre deconectări dar eu nu am pățit încă asta.
    Muzica mi se pare ca se aude destul de bine, așa cum am scris și inițial, dar nu pot spune că mă pricep mult la astea.
    Poate să le testezi în diferite aplicații, de exemplu Spotify și Apple Music îmi par mai bune ca YouTube.
    Ca o comparație, am mai ascultat muzică cu Airbuds Pro 2 & Galaxy Buds 2, dar Elite-urile mi se pare că sună mult mai bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 18 FirstFirst ... 8 16 17 18

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts