Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 66 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #1281 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Microsoft is reportedly considering bringing Gears of War to PlayStation | VGC

    Nu stiu ce sa mai cred, parca in fiecare zi astia cu zvonurile mai adauga o franciza la gramada .
    E bine de stiut totusi ca se lucreaza la un nou Gears of War.

  2. #1282 SP
    Manager paul's Avatar
    Marele anunt vine saptamana urmatoare:

  3. #1283 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Un comment amuzant de pe r/games:
    screenshot-2024-02-06-10.30.03.png

  4. #1284 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Anul trecut, se implantase o idee in creierul meu cum ca anume Microsoft, la un moment dar, va termina cu tot acest bullsh** cu Xbox si PC divizate si ca, exista o sansa mare ca Romania sa primeasca in sfarsit 100% suport si access la tot ce inseamna Microsoft in momentul in care, posibil, Microsoft va unifica cele 2 platforme (Xbox si PC) sub aceeasi umbrela/environment. Nu puteau sa ramana asa divizate la infinit.

    Ce inseamna Microsoft Gaming?

    Cred ca asta este momentul in care se va anunta ca nu va mai exista segregare intre Xbox/PC/Cloud si ca de la un anumit punct incolo, nu vom mai cumpara abonamente la Xbox (ceea ce Romania nu are) sau la PC (ceea ce Romania are, prin PC Gamepass), ci vom beneficia de un singur environment de gaming al Microsoft numit aparent Microsoft Gaming cu un Microsoft GamePass, toate sub un singur Microsoft Store.

    Deci, cum e norocul prostului, se pare ca in sfarsit vom fi si noi pe harta Microsoft cu suport oficial absolut, nu doar partial. Nu cred ca anunturile la care se referea Phil vor fi despre PlayStation. Probabil ca se va ajunge si la asta, soft of, intr-o anumita forma, la un moment dar, dar sincer, cred ca anunturile despre care vorbea P3 vor fi despre altceva, si anume aceasta fuziune de environments.

    Microsoft Gaming is on a multi-year journey to meet gamers where they are, on the devices they choose to play, and our strategy is working. “We have thirteen $1B+ franchises in our portfolio and just set new Game Pass engagement records.”
    Thus, more than a new brand, Microsoft Gaming is the name of a branch larger than Xbox, but which does not replace Xbox as such.

    What is Microsoft Game Pass?
    For a few hours now, an alleged post from the American retailer GameStop has also been circulating where it refers to Xbox Game Pass, as Microsoft Game Pass, which has fueled even more panic and misinformation.

    “Come play new Xbox games on Xbox Series S | Join us on 2.10 for Xbox Demo Day. Come play new Xbox games on Xbox Series X|S. Plus, explore the benefits of Microsoft Game Pass.”
    Sursa: https://samagame.com/en/latest/what-...pand_article=1
    Attached Images Attached Images 422107415_383940917679488_584498848693174435_n.jpg

  5. #1285 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    15 Februarie 2024

  6. #1286 SP
    Manager paul's Avatar
    Updates on the Xbox business:
    - 4 jocuri vor fi multiplatform, dar nu le-au numit; nu e vorba de Starfield sau Indiana Jones
    - zvonurile indica Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush si Sea of Thieves
    - Diablo 4 in Game Pass Ultimate - 28 martie
    - Game Pass va fi doar pe Xbox (circulau variante sa fie pe PlayStation/Switch)
    - 34 milioane abonati Game Pass
    - confirma ca anul asta vin revizii noi pentru generatia actuala si ca se lucreaza la urmatoarea generatie ("the largest technical leap"; posibil si o portabila pe langa)

  7. #1287 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pentru cine n-a vazut si pretuieste 20 de minute din viata lui, voi rezuma eu:
    'Nu lansam oo pe PS5 decat niste mizerii ca sa mai mulgem vaca, stati linistiti #everywhere#anywhere#, suntem grozavi hahaha dar ne incurca mingea, dati bani in continuare pe gamepass cu conturi prin Malaysia sau Argentina #everywhere#anywhere# hahaha, suntem extrem de funny #everywhere#anywhere#'

    Pentru un user echidistant, a fost nimic despre nimic. Pentru un fost mare fan, a fost o jignire. Faptul ca imi creezi un hype fals si ma faci sa ma pregatesc de podcast ca pentru prima bubuiala din liceu, ca sa vii apoi sa o fortezi pe doamna aia de culoare sa spuna nimic despre nimic...

    Apoi, repeti de 150 de ori 'everywhere, anywhere' cand tu esti un neorocit de colos care de 20 de ani ignori existenta a 90% din planeta si de nu stiu cat timp n-ai nici un exculusiv AAA decent, mi se pare ultima picatura de puroi copt stors din rectul unei companii care a renuntat total la valorile ei si nu urmareste decat strict un profit financiar, calcand fara nici o urma de remorse pe cei care i-au fost alaturi din prima zi.

    Abia astept urmatorul Xbox mult mai performant decat XSX ca sa ma joc Pentiment 2 pe el, game on #everywhere#anywhere#

  8. #1288 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Slab podcastul, numai informatii vagi, nu au anuntat nimic important, puteau la fel de bine sa dea un anunt pe blog si aia era.

    Daca erau destepti puteau sa spuna clar ce jocuri lanseaza pe PS, faptul ca nu o sa lanseze niciodata Halo, Gears, Forza, Starfield pe PS.
    Faptul ca pe next gen Xbox o sa pastreze varianta cu disc, si sa spuna ca lucreaza la o consola portabila Xbox gen Steam Deck.

    Numai zic ca suntem in 2024 iar Romania nu are suport oficial Xbox desi Microsft e cea mai mare companie de soft.

  9. #1289 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Faptul ca pe next gen Xbox o sa pastreze varianta cu disc, si sa spuna ca lucreaza la o consola portabila Xbox gen Steam Deck.
    Anunturi de genu asta, la fel ca la cele 4 jocuri de care a zis vag, nu le poti face intr-un astfel de podcast. Aici se investeste mult in marketing si se vor anunta cand vor si eu cum vor ei.
    Cel mai probabil in iunie vor avea mega conferinta, cu mai multe jocuri ABK in gamepass, cu new games unveil si cu Pro-urile anuntate si gata de lansare in iarna, asa cum tot zic din 2020

    Cat de podcast, da, totul vag si prost impachetat.

    Mi se pare o idee foarte buna sa aduca jocurile alea pe PS si Switch si din partea mea, sa mearga chiar mai departe, cu gamepass pe acele platforme - nu ar avea decat de castigat, desi asta inseamna extra optimizari pentru toate jocurile din gamepass sau totul sa ruleze doar din cloud.

    Dar am vazut ca au foarte mare atentie la exprimare cand spun - we have the biggest games, nu the best games, pentru ca asa este - Fortnite, Minecraft si altele de genu (Roblox si ce mai e) sunt si pe xbox, dar asta nu inseamna ca sunt cele mai bune sau bine cotate

  10. #1290 SP
    Manager paul's Avatar
    Pentru a intelege strategia, cel mai bun quote e asta:
    Quote Originally Posted by Phil Spencer
    Do you say, I have a fixed number of players, the players that we have today, and do I find new ways to monetize those players to get more money from the players that I have? Or do you think about, how do I expand the business I have by finding new players and adding those to the base of players that already play?
    In acest moment pentru Microsoft Xbox este acel device dedicat jocurilor. Pe langa asta au Windows, Cloud Gaming, Game Pass cu care acopera PC, mobile, tablet, TV, etc.

    Sunt implicati si pe partea hardware, si software ca sa fie "A future where every screen is an Xbox.".

    @Xander: Legat de calitatea jocurilor, bani au, talentati sunt. De ce nu reusesc sa scoata jocuri cu note mai mari, cum sunt cele de la PlayStation, e de neinteles.

  11. #1291 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    De ce nu reusesc sa scoata jocuri cu note mai mari, cum sunt cele de la PlayStation, e de neinteles.
    Cred ca nu reusesc pentru ca nu mai vor sa reuseasca. Nu ii mai intereseaza. Parca ii si vad cum vine doamna Bond in sedinte cu cana de cafea si il intreaba pe ragusitul ala grizonat despre vanzarile de Roblox. Ei au optat in mod deliberat pentru cantitate in loc de calitate.

    Ca sa faci un joc exceptional dpdv al calitatii nu este suficient doar sa cumperi la gramada, trebuie sa faci si putin scouting, trebuie sa cauti adevaratele talente din industrie care inca mai putin si un dram de suflet in ceea ce fac. Mi se pare absolut fabulos cum te lauzi cu niste achizitii de triliarde de dolari dar tu nu esti in stare de 10 ani sa scoti NIMIC care sa se apropie macar de God of War. Fabulos.

    In momentul asta, sincer ma doare sufletul sa o spun pentru ca tot istoricul meu de 20+ de ani de gaming este pe Xbox, eu vad Microsoft ca pe o companie gen Dacia, care se bate cu pumnii in piept ca sunt mai tari ca Aston Martin doar pentru ca au cumparat 500 de fabrici de chinezi care livreaza mult en gross si pentru ca reviziile lor sunt mai ieftine iar masinile lor pot merge si prin noroi.

    Ma doare sufletul sa spun asta si credeti-ma, sunt putini oameni care au pus pasiune in Xbox cum am pus eu de-a lungul anilor, efectiv ma uit la consola asta si ma apuca un sentiment adanc si extrem de profund de tristete. Mi-as dori din toata inima sa pot sa ma bucur si eu de multiplatforms pe PlayStation 5 doar pentru a ma bucura de controller, dar nu pot... n-am cum sa las 20 de ani de achievements progress si sa o iau dincolo de la zero... jegosii astia nici macar atata efort nu au facut sa inoveze putin la controller, stau inca cu controller din 2013...

    Cand ma apuc de cate un exclusiv de la SONY si pun mana pe controllerul ala parca zici ca ma dau jos din tramvai si ma urc in Rolce Royce.
    Ca sa merg mai departe cu o comparatie mai plastica, simt ca in momentul asta nu mai mai leaga nimic de Xbox decat o obligatie toxica, faptul ca am acolo 20 de ani de achievements... e ca si cum m-as chinui sa stau impotriva vointei mele langa un muribund doar din mila si frica...

    La fiecare E3 ma uitam, an de an, ca un prost, apoi la gamescom, apoi la dracu sa ma ia, tot aveam in suflet samanta aia... 'hai ca acum anunta region expansion', 'hai ca n-au facut-o din 2012', 'hai ca acum anunta un joc fabulos', de 10 ani tot cu 'haica' am ramas. Asemenea bataie de joc la adresa fanilor hard-core n-am intalnit nicaieri in lumea asta, sa scoti un ca**t de Halo si aproape sa distrugi o franciza ca Gears of War si tu sa vii cu zambetul pe buze ca un perfid si sa ma sufoci cu #anywhere#everywhere# in conditiile in care impui benevol o segregare pe propriile platforme...

    Exact, segregare pe propriile platforme!! Ce inseamna PROSTIA asta? Ai PC dar n-ai Xbox. Ai Xbox dar n-ai Cloud inca. Ce inseamna dementa asta? Adica in Romania am bani sa-mi cumpar PC ca sa-ti platesc ca**tul tau de abonament pe PC ca mi-ai dat suport oficial pe PC, dar n-am 400$ de un Xbox? Deci eu daca am Xbox si mai ales daca aleg sa vreau Xbox conform voua jigodiilor cu @everywhere@anywhere ce trebuie sa fac?
    Care Dumnezeii mamii voastre mai e libertatea lui @everywhere si a lui @wherever you want daca voi ma fortati sa renunt la contul de Xbox ca sa va platesc abonament pe PC fiind regiuni diferite??

    De ce imi dati jigodiilor Game Pass pe PC in Romania daca eu am de 20 de ani profil la voi pe Xbox pe care ma fortati in continuare sa-l tin pe UK?? Vreau nu vreau trebuie sa-mi iau PC este? Fa dracului odata un singur environment si da-mi suport si libertate sa ma joc pe ce vreau! Te apuci si dai PC Gamepass in Romania odata cu Moldova si Albania ca sa FAC CE cu el?
    Ce sa fac cu Game Pass-ul vostru pe PC daca eu sunt console gamer de cand aveti primul Xbox, sa ma sterg cu el la ... in fine, scuze pentru rant, sper sa vina Microsoft intr-o buna zi si sa ma contrazica si atunci imi voi face ca de fiecare data mea culpa in public. Pana atunci, pentru mine sunt doar niste jigodii ipocrite si mincinoase.

  12. #1292 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    De ce imi dati jigodiilor Game Pass pe PC in Romania daca eu am de 20 de ani profil la voi pe Xbox pe care ma fortati in continuare sa-l tin pe UK?? Vreau nu vreau trebuie sa-mi iau PC este? Fa dracului odata un singur environment si da-mi suport si libertate sa ma joc pe ce vreau! Te apuci si dai PC Gamepass in Romania odata cu Moldova si Albania ca sa FAC CE cu el?.
    Da muta-l man pe Irlanda sau Germania sau orice alta tara din Europa si gata, nu mai ai de ce sa te plangi

  13. #1293 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    In momentul asta, sincer ma doare sufletul sa o spun pentru ca tot istoricul meu de 20+ de ani de gaming este pe Xbox
    Sunt doar niste obiecte menite sa te distreze. Am primit playstation 1 de la parinti si de atunci m-am jucat cu toate consolele celor de la Sony. De 6 luni nu am mai deschis PS5, am realizat ca jocurile de la Nintendo imi aduc mai multa bucurie si mai ales imi respecta timpul mult mai mult. Bine ai venit in clubul alcolicilor anonimi, am lasat PS Plus sa expire si am abandonat contul cu peste 100 de platine. Si stii ceva? It feels so refreshing! Ce vreau sa zic e ca daca te distrezi mai mult cu PS5, vinde ragalia aia de xbox si treci mai departe, e doar o bucata de plastic pana la urma.

  14. #1294 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Imi e foarte greu sa fac asta desi sunt foarte tentat… singura lor sansa ca sa nu ma piarda definitv este sa renunte in curand la mizeria asta de segregare pe platforme, iar acel misterios “Microsoft Gamepass” suna a asa ceva. Sa vedem la vara…

  15. #1295 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    La fiecare E3 ma uitam, an de an, ca un prost, apoi la gamescom, apoi la dracu sa ma ia, tot aveam in suflet samanta aia... 'hai ca acum anunta region expansion', 'hai ca n-au facut-o din 2012', 'hai ca acum anunta un joc fabulos', de 10 ani tot cu 'haica' am ramas.
    One moment later:
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Sa vedem la vara…

    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    aproape sa distrugi o franciza ca Gears of War
    Nu inteleg. Toate sunt bune, inclusiv Judgment si Tactics. Coalition e singurul studio mare in care mai poti avea incredere.
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    jegosii astia nici macar atata efort nu au facut sa inoveze putin la controller, stau inca cu controller din 2013...
    Urmatoarea varianta de controller va fi imbunatatita, asta e confirmat.

  16. #1296 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da Paul, asa am fost intotdeuna compulsiv cand a venit vorba de Xbox. Azi imi vine sa le dau foc si maine nu ma pot desparti de Xbox...
    Au facut pe dracu sa-i ia, 4 jocuri decente in 12 ani...

    Apropos, total random am gasit pe site oficial Xbox ca au facut enable la limba romana la sectiunea Languages Supported. Desigur, nu exista inca bifa dar na, sigur nu e ea degeaba adaugata acolo...
    Attached Images Attached Images xbox.jpg

  17. #1297 SP
    Manager paul's Avatar
    Confirmate azi:
    Quote Originally Posted by Xbox
    - Pentiment from Obsidian Entertainment, a truly unique, critically acclaimed, and award-winning narrative adventure game with a striking visual style inspired by history itself will be coming to PlayStation 4, PlayStation 5 and Nintendo Switch on February 22.

    - Hi-Fi RUSH, the award-winning and beloved rhythm-based action game where the world syncs to the music from Tango Gameworks/Bethesda Softworks will be coming to PlayStation 5 on March 19 at midnight UTC, with pre-purchase available on PlayStation 5 digital storefronts on February 21.

    - Grounded – also from Obsidian Entertainment – a co-op survival adventure phenomenon that has welcomed 20 million players into the backyard, will be coming to PlayStation 4, PlayStation 5 and Nintendo Switch on April 16. Cross play will be supported across Xbox, PlayStation, Nintendo Switch and PC.

    - Sea of Thieves, the shared world adventure game from Rare, will be coming to PlayStation 5 on April 30 – and will be available to wishlist by PlayStation 5 players starting tomorrow, February 22. Having built a passionate community of more than 35 million players from around the world, the support of cross play for Xbox, PlayStation and PC will allow players to experience epic pirate adventures with friends on more platforms.
    Attached Images Attached Images 203814_xbox-wire_1920x1080_05-a137c8fd5123bd2988f9.jpg

  18. #1298 SP
    Manager paul's Avatar
    Xbox Partner Preview, ora 20:00, 30 minute:
    Today, we’re thrilled to announce the next Xbox Partner Preview, this time featuring a mix of new and upcoming games for you from publishers like Capcom, Nexon, EA, and others with more than a dozen new trailers over the course of a 30-minute broadcast.

    During Xbox Partner Preview, you can learn more about combat and traversal in Tales of Kenzera: Zau, with a video narrated by Abubakar Salim himself, see new gameplay from Kunitsu-Gami: Path of the Goddess, get a closer look at The First Berserker: Khazan, and other great titles coming to Xbox, Windows, or Game Pass.

  19. #1299 SP
    Manager paul's Avatar
    Model nou de Series X:
    - fara disc
    - alb
    - better heatsink
    - putin mai ieftin
    - iunie-iulie

    [Exclusive] Here's Your First Look At The Upcoming White, All-Digital Xbox Series X
    Attached Images Attached Images yeqv5ow.jpeg u8efxuy.jpeg iyy7g8p.jpeg

  20. #1300 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    salutare.
    sunt nou sosit in randurile comunitatii xbox si as avea o intrebare: cum pot cumpara de xbox live store cu cardul ?
    eu am un cont de RO mai vechi insa vad ca daca schimb magazinul (spre ex Irlanda) pot cumpara de acolo si as folosi un card revolut de unica folosinta. e ok asa ? n-am schimbat tara/localizarea din cont, doar store-ul. pot lua ban ? recomandati astfel de manevre pe un cont secundar pentru a inlatura orice riscuri ? de principiu de aia am si ales Irlanda, fiind in UE, ca sa nu fie probleme cu TVA-ul. ma gandesc ca daca as face chestia asta de pe US Store si ar descoperi ca n-am platit taxele ar fi o problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 66 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts