Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Xbox 360 Super Elite cu 250GB este pe drum !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Xbox 360 Super Elite cu 250GB este pe drum !

    Sunt convins de faptul ca toti ne intrebam ce sta in spatele scaderilor de pret a liniei curente de Xbox 360. In timp ce unii pun acest lucru pe seama ieftinirii consolei concurente PS3 si lansarea versiunii Slim, altii stiu ca de obicei preturile pentru lichidari de stoc se fac pentru a face loc unor noi batch-uri, modele, versiuni, etc. Daca pana la Project Natal mai este cale lunga, daca pana la versiunea cu 1TB pentru Xbox 360 este o cale intortocheata, iata ca apare acum o versiune palpabila si posibil in stoc foarte curand. Este vorba de o versiunea Xbox 360 Elite (denumita generic "Super Elite") care detine un HDD de 250GB, 2 gamepad-uri wireless si Forza Motorsport 3 (yay !). Atat Amazon Germania cat si distribuitori oficiali din Africa de Sud (stiti voi, cei care au facut petitie si au primit Live instant) au confirmat stirea si pachetul respectiv (644$). Mai nou, chiar si surse din UK (BT Games) confirma bundle-ul Super Elite. Prin urmare, e batut in cuie. 250GB, Forza 3, all in black ! Se pare ca in Octombrie voi avea o noua consola !

    P.S. Se pare ca in pachet nu este inclus si cablul HD. Probabil ca acesta se va putea regasi in versiunea Super Mega Extra Elite . Nu va speriati de preturile din poza, acestea sunt dintr-un flyer de la africani. Magombo cagunga mombo balunga ! Over !
    Attached Images Attached Images xbox360_super_elite_250gb.jpg

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    sa inteleg ca elite-ul a luat locul pro-ului si super elite-ul va lua locul fostului elite (daca ati inteles ceva e bine lol)?va costa tot 299?

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cam asa ceva. Cum era intr-un timp la americani cu sucurile la film: in loc de smal - medium in loc de medium - large si in loc de large - jumbo
    Superba consola si cu ceva vine in pachet. Forza este jocul dupa care ravnesc de multa vreme, cel putin Forza 3 "makes me speachless". Poate de Mos Nicolae imi fac si eu o bucurie

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    va costa tot 299?
    Daca am scris in stire ca va costa 644$...

    Oricum, sunt sigur ca in curand vom vedea si HDD-urile de 250GB pe piata... E clar ca Games on Demand are un cuvant important de spus in treaba asta, iar Microsoft vrea o mica mare bucata din felia de profit provenita din distributia digitala

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca am scris in stire ca va costa 644$...

    Oricum, sunt sigur ca in curand vom vedea si HDD-urile de 250GB pe piata... E clar ca Games on Demand are un cuvant important de spus in treaba asta, iar Microsoft vrea o mica mare bucata din felia de profit provenita din distributia digitala
    sweet J-man !!! what?! lol am vazut dar nu mi-a venit sa cred 644$ wow astia de la ms imi vand gogosi adica hdd-ul lor costa 400$, wtf? pai cum o sa concureze cu sony .la pretul ala mai bine nu scot aceasta asa zisa noua consola sau sa vina cu natal bundle atunci hai ca mai merge.....cred.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dogdan: este doar pretul de lansare. E posibil sa scada (sau nu). In plus, pe langa dublul spatiului fata de Elite ai un extra controller si Forza 3. Nu zic ca nu ar fi scump HDD-ul, dar cred ca e ceva normal pt. launch date. Ca idee, Xbox 360 Elite cu Resident Evil 5 este 499 EUR pe Amazon Germania... adica echivalentul a 711 USD. Prin urmare, e chiar mai cheap noul Elite decat Resident Evil 5 edition (oricat de limitata ar fi ea).

  7. #7 SP
    Member dogdan's Avatar
    pai un arcade este 200$ +60$ forzza3+40$ controllerul=300 ceia ce rezulta ca hdd-ul este 344 $ ,pai hdd-ul celor de la ms este mai scump ca un ps3 slim cu totul ?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    pai un arcade este 200$ +60$ forzza3+40$ controllerul=300 ceia ce rezulta ca hdd-ul este 344 $ ,pai hdd-ul celor de la ms este mai scump ca un ps3 slim cu totul ?
    Un HDD de 120GB este si acum 120 USD. Dublu spatiu, dublu pret, plus "launch factor". In rest, cred ca uiti faptul ca este Elite. Este negru si nu este pentru oricine. Nu ai bani sa cumperi Elite, go for Arcade and be happy about it

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    au mai schimbat si ei vopseaua sau tot gri inchis este? ca si acum imi aduc aminte ce soc am avut acu 2 ani cind am deschis cutia. in plus, nu vad ce ai putea face la noi cu un hdd de 250 ca doar nu joci 30 de jocuri in acelasi timp si nici video marketplace nu avem.

  10. #10 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    Te poti da mare

  11. #11 SP
    Senior Member Khan's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Asta ar insemna 400 de dolari . o mica , mare diferenta fata de cei 644 $ din Africa . poate acolo primesti si un animal de casa cadou , sau cva (un sarpe sau ceva ) . se fac bunde-luri tot mai interesante in ultima vreme lol

  13. #13 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Eu tot zic ca 120 GB sunt de ajuns + ca atunci cand o sa-l scoata pe cel de 1TB nu stiu cata lume o sa-l cumpere, pentru ca n-ai ce face cu 1000GB, Video nimic, ce faci? vorba lui h0stile joci 30 de jocuri? pui poze sau muzica in xbox? nu merita, dar avand in vedere ca vine cu forza 3 si 2 controllere wireless ar merita sa-l cumperi, dar separat nu

  14. #14 SP
    Member zaice's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Daca ar fi la pretul acesta ar fi superb.Sincer stau si ma intreb daca pe criza asta te poti lansa cu un produs la un pret care ar fi "perceput piperat".Este bine ca scot si xboxuri cu diferite adaosuri,dar precum zicea si Monky,cei care nu ne permitem un super elite putem apela si la un arcade.Good news

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    Eu tot zic ca 120 GB sunt de ajuns + ca atunci cand o sa-l scoata pe cel de 1TB nu stiu cata lume o sa-l cumpere, pentru ca n-ai ce face cu 1000GB, Video nimic, ce faci? vorba lui h0stile joci 30 de jocuri? pui poze sau muzica in xbox? nu merita, dar avand in vedere ca vine cu forza 3 si 2 controllere wireless ar merita sa-l cumperi, dar separat nu
    Avand in vedere aparitia Games on Demand, miscarea lui Microsoft era oarecum de asteptat.
    Nu joci 30 de jocuri, dar ai colectia de jocuri pe hard, nu pe un raft

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    k1du: eu am 120-ul full, in mare parte cu jocuri instalate pe HDD. Deci e normal sa vreau mai mult.

    Khan: pe Amazon.de a aparut si a disparut, de-asta nu am dat decat pretul anuntat in Africa de Sud. Acum, aveti si voi un pic de rabdare, sa apara peste tot... vorba lui Tudoran, poate in Africa iti da si un AKM bonus sau un pet ceva...

    h0stile: sincer ma indoiesc ca au schimbat culoarea intr-un negru adevarat. Eu am "rezolvat" problema la Elite-ul meu cumparand o fata neagra. Si cum restul nu prea se vede...

    In rest, pentru cei care vor black si nu au bani de Elite, exista case modding. Cumparati case black de pe ebay sau de unde puteti, schimbati, luati HDD de 120-250GB, controllere black si gata, aveti Elite la bani mai putini. Si real black stuff. Tin minte ca inainte sa-mi iau Elite-ul nu se gaseau case-uri care sa stie de noua mufa + HDMI... si de-asta am renuntat. Acum sunt insa sigur ca exista. Bafta la cautari !

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Da.. preturile pt astfel de zone defavorizate este intotdeauna mai mare. Varianta Arcade este 700 USD in Brazilia.

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Daca Games on Demand ar avea niste preturi competitive ar fi mult mai folositor un HDD asa mare, in rest nu prea ii vad rostul.

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Good News! 250GB

  20. #20 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Am vazut ca se discuta despre pretul HDD-ului la Xbox. nu detin un Xbox, dar de curiozitate, ce tip de HDD se poate instala? Microsoft folosesc un HDD proprietar? daca da, ce avantaje are spre deosebire de unul "normal"?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts