Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 53

Thread: Carcase tuning XBOX 360

  1. #1 SP
    Junior Member raresdec's Avatar

    Carcase tuning XBOX 360

    salut!
    stie cineva de unde se pot cumpata carcase pentru xbox?sau este cineva care aduce?ar fii o chestie foarte misto.....nu?


    eu am citit pe forumuri din romania ca de aici se pot cumpara....http://divineo.co.uk
    dar comanda ajunge in aprox 5 luni....
    Attached Images Attached Images xcm-360-blk2-limited-big.jpg 360_full_case_chrome.jpg blood-splatter_xbox-360-case-mod_1.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member cata_x360's Avatar
    Daca gasesti un distribuitor in Romania PM me, si eu as fi interesat.

  3. #3 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    ia de pe ebay ajunge in max 1 saptamana daca iei din EU cam 2 daca iei din USA si 3 daca iei din china /Hk/jp

  4. #4 SP
    Junior Member raresdec's Avatar
    pai e si solutia asta,dar ma gandeam ca poate aduce cineva.pe ebay mai poti lua si teapa....rar....dar se poate!

  5. #5 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Xbox 360 Case Modding!

    Ok. Deci mi-a venit urmatoarea idee. Stiu ca nu sunt primul dar ascultati-ma putin: As vrea sa mut "matele" Xbox-ului intr-o carcasa de PC. Pe langa faptul ca nu o sa mai fie ca un Xbox (stiu asta dar nu o luati in calcul) ce ziceti se merita. Ma gandesc ca nu o sa-mi dea RROD veci. Il ventilez de-l ia dracu cu ventilatoare din aste mari de 120 cm cu turatii maxim 3000 rpm si asa nu o sa se auda nimic. M-am gandit la ceva de genul celei din poza, sau ceva mai ieftin, daca stiti acele carcase de la PC-urile DELL negre care stau pe orizontala doar ca nu mai prea gasesc. Ce ziceti?
    Attached Images Attached Images aplus-cs-gl3-250ron-.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Dar sa stii ca RRod nu primesti doar de la suprancalzire. Dar totusi ai o idee buna.

  7. #7 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, insa tind sa cred ca daca as pune Falconul meu sa zic asa si l-as ventila de i-ar sari capacele i-asi mari durata de viata cu vreo 100% cel putin, parerea mea. Adica in loc sa tina 2 ani va tine 4 sau ceva de genu.

  8. #8 SP
    Member dogdan's Avatar
    este o ideie buna daca nu te deranjeaza marimea unei carcase de pc,pe langa ventilare mai are si cateva plusuri.

  9. #9 SP
    Member Atrium's Avatar
    Sincer este un lucru demn de urmarit.

    Daca te hotarasti sa continui cu ideea ta, sa postezi si aici ce ai facut. Eu unul am sa astept cu interes.

  10. #10 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, mersi, foarte curand n-o sa apara dar vroiam prima data sa vad ce spuneti. Pe youtube am gasit xbox in carcasa de PC dar numai in desktop tower, adica pe verticala.

  11. #11 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Pai normal ar fi sa faci in genul acela . Pentru ca asa il vei putea ventila pe ambele parti.

  12. #12 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    De ce mama dracu` te complici cu chestii d`astea cand ai garantie?Nu pot sa va inteleg...

  13. #13 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Simplu, pt ca nu o sa am garantie pe viata. Si am o presimtire ca o sa ma tina 2 ani si dupa aia o sa moara!

  14. #14 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Dace te bazezi pe presimtiri te v-om vedea la Dan Diaconescu,in doi ani 360 va fi toaster sau orice altceva...in 2 ani va aparea urmatorul xbox si pe asta nu va mai aparea nimic,sfatul meu e sa il lasi asa!

  15. #15 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ok, avem si primul raspuns contrar crezului nostru, daca pot spune asa hmmm...you got a point there!

  16. #16 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Ok. Deci mi-a venit urmatoarea idee. Stiu ca nu sunt primul dar ascultati-ma putin: As vrea sa mut "matele" Xbox-ului intr-o carcasa de PC. Pe langa faptul ca nu o sa mai fie ca un Xbox (stiu asta dar nu o luati in calcul) ce ziceti se merita. Ma gandesc ca nu o sa-mi dea RROD veci. Il ventilez de-l ia dracu cu ventilatoare din aste mari de 120 cm cu turatii maxim 3000 rpm si asa nu o sa se auda nimic. M-am gandit la ceva de genul celei din poza, sau ceva mai ieftin, daca stiti acele carcase de la PC-urile DELL negre care stau pe orizontala doar ca nu mai prea gasesc. Ce ziceti?

    Zic ca s'a mai chinuit un user de pe aici sa'si faca singur water cooling. Care crezi ca a fost rezultatul? RROD dupa o saptamana Daca ai garantie n'ai niciun stres

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    A montat cineva de aici pana acum o carcasa Lian-Li ? ...

    Lian Li Industrial Co., Ltd.



    pentru alte inventii dubioase , incercati acest link : � 21 Super Cool Xbox 360 Case Mods - PS3 Forums - PlayStation Universe
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Uite eu cred ca acea carcasa in care e mutat xboxu` ala nu e buna deloc. De ce? Simplu, nu e eficienta din punct de vedere termic. Adica scoate aerul rece aia se vede dar nu intra nimic decat pasiv. Eu am la carcasa calculatorului 2 fan-uri, unul scoate aer altul baga aer in ea. Cand opresc de exemplu pe cel care baga aer imi urca temperatura cu vreo 5 grade. Deci...

  19. #19 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Nu va ajunge faptul ca drive-ul optic al Xbox-ului este extrem de galagios ? ... mai vreti sa-i mai puneti si mai multe ventilatoare?! ... Bine, daca voi vreti sa va leviteze consola si sa faca precum uzine si tractoare, asta este treaba voastra. Eu unul aleg versiunea FANLESS , la fel si la PC. Radiatoare cat mai mari, carcase din aluminiu, cu evacuare foarte buna, este airflow-ul corect.

    A da, dar am uitat ... Xbox-ule ste cuprins de o paranoia totala in ceea ce priveste RROD si E74 , hmm , oare jasper sa faca diferenta ?

    mark`` - vezi ca aia este carcasa pentru xbox nu pentru PC.

  20. #20 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Exist - ai 360?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts