Sincer? Un PC care sa fie pt. programare, linux, macos (?), "renderare" (presupun ca vroiai sa spui randare) dar care sa mearga si 24/7 si pe care sa "hostezi servere"?!? Cam multe pentru un PC... si cam mic bugetul pt. toate cele. Eu zic ca trebuie sa te decizi ce vrei sa faci mai exact. Ori faci cate un pic din ce ai listat mai sus, si prost... ori il faci pentru ceva dedicat: de exp. gaming. E cam aiurea sa zici "server cu GTX 760 inside"... la fel de aiurea cum e sa pui MacOS pe un PC.

Anyway, daca vrei o configuratie sa stea 24/7, iti recomand sa te gandesti la o sursa serioasa... nu Sirtec (Enermax, Corsair & Co.). Daca vrei sa fie "server" poate te gandesti la o sursa redundanta sau la un UPS serios. Desi PC-ul asta nu are absolut nimic de server in el. Iti e suficient si un Enermax de 630W la ce configuratie aia acolo: Sursa Enermax Revolution Xt 630W - PC Garage.

Referitor la Razer Naga, iti recomand sa-l testezi inainte de a-l cumpara. Chiar daca ai extra butoane, mie unul mi se pare la fel de incomod de folosit ca si un Logitech G600. Eu zic sa mergi pe un clasic si sa folosesti tastatura