P.S. Pentru cei care s-au plictisit de mine si de iPad-ul meu... nu pot sa spun decat "Sorry!". Pentru mine chiar e o platforma ideala de jocuri (ati vazut ca nici macar nu m-am obosit sa-i spun "consola"), probabil si datorita faptului ca la batranetile mele a ma jucat pe un maxim 5" (atat cat imi ofera un PSVita, PSP, 3DS, etc.), e prea mult. La 9.7" si la cum se misca, pentru mine e perfect. Poate chiar ar merge si un 11-12" (daca se pastreaza aceeasi greutate)... Atentie, am zis platforma ideala, asta nu inseamna ca e singura. Ba din contra, un combo gen "PS4 + iPad + WiiU" (sau "X1 + iPad + PS3") cred ca e perfect. Ai in felul acesta acces la orice gen de joc vrei... si cred ca doar timpul si bugetul sunt singurele mari probleme...
Quote Originally Posted by rodarkone View Post
Pai PSVita zace pentru ca n-ai tu timp sa scufunzi 20-30 ore intr-un joc
Ce-i drept, e drept. N-am mai avut de mult timp un joc de PSVita care sa ma prinda 20-30 de ore (asta in timp ce am sute de ore in jocuri pe iOS)... In plus, asa cum am spus mai sus, pt. mine deja a devenit obositor sa ma joc "cramponat" de ecranul mic si controalele facute parca pentru copiii (dar e de inteles - daca erau mai mari ar fi suferit prea mult portabilitatea).
Quote Originally Posted by rodarkone View Post
sunt convins ca aceeleasi jocuri de Vita ar putea aparea pe ipad care este mai puternic decat Psvita si 3DS la un loc - insa cine ar plati 30 lire pe ele
Sunt multe jocuri de Vita pe iOS si Android, si costa de 10 ori mai putin. Daca te referi la anumite titluri ai caror publisheri au contracte banoase cu alde Sony & Co... da, probabil nu vor veni prea curand. Si sincer, nici nu trebuie... sa ramana pe platforma "mama" - it's their loss, not mine! Plus ca trebuie sa recunoastem, anumite jocuri se preteaza mai bine pe o platforma sau alta.