Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Pai nu sunt teoretice. Chiar daca au lansat telefonul doar in anumite regiuni, el exista.
Poti sa-mi spui te rog in ce regiuni au lansat cei de la Huawei telefonul cu ecran de safir, daca tot "exista"? Au anuntat ca va fi peste o luna or so in China... asta e o alta mancare de peste. Daca ar fi sa ne luam dupa cum zici tu si sa consideram ca "exista" orice produs "de laborator", atunci inseamna ca exista si PlayStation 9... pentru ca l-au prezentat acum vreo 5-6 ani. Din punctul meu de vedere Huawei asta si-a facut: reclama. Ca si cumparator, pentru mine telefonul acela nu exista.


Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Deci e clar primul telefon cu ecran de safir.
Gresit! Telefoane cu ecran de safir au mai fost si in trecut, iar acum cateva luni a fost prezentat Vertu Signature Touch, care are si el ecran de safir (si este smartphone cu Android) - am si modificat in stire dealtfel. Cu alte cuvinte, nici Apple si nici Huawei nu vor putea fi primii cu asa ceva. Dar ar putea fi primii care sa ofere ecran de safir la un smartphone, worldwide si la un pret decent. Vom trai si vom vedea cine va putea face acest lucru. Prezentarile "de laborator" pe mine ma cam lasa rece, atata timp cat nu pot achizitiona un asemenea produs.