din pacate iau aproape 1000 ron asta fiind salariul mediu la moldoveni cu sau fara prea multa "carte", se poate si mai rau, sunt merchandiser, angajat Auchan - Iasi (stau si in chirie...iti poti imagina).
daca topic-ul ar fi fost deschis cu un an in urma, am fi discutat altfel. Castigam aproape 1000 Euro (distributie produse lactate pe 3.5 tone) si in timpul liber faceam cate un ciubuc de 50~60 eufo pe zi, dar nu in Romania ci departe de acest sistem jegos, corupt, masonic, libidinos...
Au apus vremurile cand luam proteine din curcanul la cuptor si fosforul din somanul afumat, acum iau proteinele din conserve de pateu si punga de seminte negre, fosforul din conservele de ton maruntit la 2,50 ron/bucata... (aici poti sa zambesti sau sa te cracanezi de ras)

Am facut acest sacrificiu de a ma reintoarce in Romania din motive personale/confidentiale. Plec in februarie si NU am sa mai fac greseala asta, promit solemn.
Ce credeti ca inca tine sistemul asta flamand in picioare ?! Saracii oameni care muncesc in strainatate si trimit bani acasa la copii/parinti/bunici 27% TVA tin totalul trimis acasa intra in buzunarul unui burtos parlamentar.

Ma scuzati, poate ca am deviat putin de la subiect si trebuia sa ma rezum la 2~3 cuvinte dar ati cam "scapat putina sare peste rana"...