Pai exact asta i-am zis. Am discutat aproape 2h cu el.

Ideea e ca, tehnic, au dreptate. Blocarea este pe regiune, nu pe tara. Noi putem sa ne facem fara probleme cont pe orice tara din Europa. Dar pe US inca nu putem face trecerea/cumparaturi.

Si faza e ca nu era ilegal, pentru ca nu e nicio lege. Era doar un loophole la ei in sistem care evident ca nu trebuia sa fie acolo de la început.

In primul rand, nu stiu de ce in Argentina erau preturi atat de mici (probabil economia la pamant, desi am tot vazut pe forumuri inclusiv oameni din Argentina care se mira si ei de diferentele astea mari - ca fapt divers pe PS Store nu este diferenta asta la jocuri pe Argentina, ba chiar sunt putin mai mari) si apoi ei daca stiau de preturi trebuiau sa blocheze instant asa ceva, altfel, evident, intreg playerbase ar fi facut asta.

Probabil ca dupa ce s-a ajuns la un anumit nr de useri pe Argentina (gen 1 sau 2 % din xbox users), atunci au luat decizia asta.

Sper sa ai dreptate, desi ne-a rupt cu Division 2, cel putin pe mine, care voiam sa iau Ultimate Edition la 180 lei, dar 120 euro nu dau pe el.