damn, chiar nu inteleg cum tolerati atita junk food?

anyway, ontopic, eu nu cred ca pot sa raspund la intrebarea asta. imi place mincarea preparata (in orice fel, inclusiv sushi si de orice orientare/natie). mananc orice (aproape orice pentru ca din ce vad la bizarre foods pe travel&living nu chiar orice se mananca, cu toate ca unii insista). tind sa cred ca m-am nascut ca sa mananc, insa contrar aparentelor, nu traiesc pentru cantitate, ci pentru calitate. papilele mele gustative sunt fff dezvoltate (se vede si in poze de altfel), insa nu regret chestia asta. nu de putine ori pot spune ce contine un fel de mancare, chiar daca il gust pentru prima oara. de obicei, daca ies din tara, tind sa mananc dupa obiceiul locului unde ma duc (traditional), si nu feluri internationale. imi place sa experimentez si sa gust lucruri noi. anyway, cred ca imi e mai usor sa spun ce nu imi place. de ex, nu imi plac fructele in mancare (mancare de gutui cu carne nu am putut manca niciodata) si nu imi plac bamele. in general nu imi plac legumele conservate (exceptie facind muraturile si uneori ciupercile). daca ar fi sa fac un top al regiunilor preferate, cred ca asia e pe primul loc, apoi orientul mijlociu (arabetii gatesc fff bine), zona noastra a balcanilor dupa care o iau incet spre vest spicuind cite ceva de la fiecare natie (de la cirnati si spaghete, pina la pudding si custard) insa nu as refuza nici specialitati din carne de ren sau alte nebunii nordice. in general imi place sa experimentez si cred ca filosofia asta se regaseste si in jucatul pe console sau in articolele mele.