Wow, dupa ce am avut Playstation Showcase, Summer Game Fest, Xbox Showcase si Ubi Forward, doar 2-3 jocuri m-au impresionat, iar asta e unul din ele.
Gameplay trailer-ul e perfect, primul gand ma duce evident la un Star Wars Jedi open world, foarte bine pus la punct, si, din fericire, nu pare sa aiba amprenta Ubisoft. M-am temut ca o sa fie un reskin cu mecanici de AC si Far Cry, dar se prezinta foarte bine.
Sper ca Massive Entertainment AB sa faca treaba buna. Atat studioul cat si engine-ul grafic (Snowdrop) sunt cunoscute prin Tom Clancy's The Division 1 & 2, jocuri pe care inca nu am apucat sa le joc, asa ca nu stiu daca e bine sau rau, dar imi place ce vad.

Am vazut ca e mult hate din cauza ca protagonista e de sex feminin, si pare ca va fi singura alegere.
Chiar nu inteleg de ce ar deranja asta, mie mi se pare super misto tipa, aduce foarte mult a 80s Sigourney Weaver heroine style, I love it.
De fapt tot vibe-ul e ca si cum jocul e un sci-fi facut in anii 80, nu in prezent, ceea ce il ancoreaza si mai bine in timeline-ul Star Wars.

Dar pana mai apare e cale lunga, si probabil rost de cateva amanari.
Sper ca vor urma directia EA si vor face un joc pur SP, fara microtranzactii, fara season pass si alte mizerii, dar vorbim de Ubisoft...