Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Personal ma bucur ca nu s-au dus in trecut. Chiar daca perioada e ok, mai ales dpdv muzica, nu-mi plac deloc armele si masinile din anii aia si preferam, sincer, sa conduc masini moderne.
Iar cu muzica, sigur vor avea cel putin un post de radio cu muzica mai veche

Eu ador fix masinile din anii aia. Vai, cate se puteau face cu perioada aia, febra cocainei, drug smuggling-ul din America de Sud (cartel wars), epoca de aur a filmelor SF si adventure, razboiul rece (criza rachetelor din Cuba) si apoi caderea URSS, esecul DeLorean Motor Company, Black Monday (stock market crash), explozia MTV, moda si all things neon, formatiile punk si metal, synth and so on. Rockstar ar fi fost singura companie care isi permitea sa introduca IP-uri mari in joc, precum BTTF, Star Wars, actori si cantareti reali (cum a fost Ricky Gervais in GTA4, Phil Collins in VCS). Cat de misto ar fi fost o misiune legata de lansarea Indiana Jones in cinema, sau orice alt film, sa vezi cozile si isteria de atunci...

E o parere pur subiectiva, evident. Open world-uri contemporane am tot avut, de-asta ador un joc time capsule.
Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi un GTA in era 60s/hippie/'Nam War/Woodstock/Manson Family cult, etc