Quote Originally Posted by codpin View Post
Doar de curiozitate, de ce tii neaparat sa-l joci pe XSX si nu pe PS5, daca tot ai ambele console.
Stiu ca pare ciudat si intrebarea ta este legitima. O fac pentru ca am un crez de la care nu vreau sa ma abat (inca).
Pe PlayStation joc numai si numai exclusivele de la SONY, iar pe Xbox joc absolut orice multiplatform. Cu el am inceput in 2006, acolo am toate achievementurile la care 'muncesc' de aproape 17 ani...
Mi-ar fi placut sa spun ca joc si exclusivele de la Microsoft dar well... o lasam asa, joc orice multiplatform .

Am incercat sa tin o delimitare clara pe platforme, consider SONY o platforma premium unde nu vreau sa amestec The Last of Us si God of War cu Fifa, vreau sa vad acolo in lista frumos toate exclusivele PlayStation si sper ca pana acum am facut o treaba destul de buna .
https://www.exophase.com/psn/user/lXanderROl/

Revenind la acel 'inca' din prima propozitie, se pare ca cei de la Microsoft fac tot posibilul sa imi faca viata mult mai usoara prin aparenta lor decizie retardata de a nu veni cu o consola on par cu PS5 Pro ca si performante, moment in care acel 'inca' dispare si cam asta a fost povestea mea frumoasa cu Microsoft.