Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
Faptul ca pe next gen Xbox o sa pastreze varianta cu disc, si sa spuna ca lucreaza la o consola portabila Xbox gen Steam Deck.
Anunturi de genu asta, la fel ca la cele 4 jocuri de care a zis vag, nu le poti face intr-un astfel de podcast. Aici se investeste mult in marketing si se vor anunta cand vor si eu cum vor ei.
Cel mai probabil in iunie vor avea mega conferinta, cu mai multe jocuri ABK in gamepass, cu new games unveil si cu Pro-urile anuntate si gata de lansare in iarna, asa cum tot zic din 2020

Cat de podcast, da, totul vag si prost impachetat.

Mi se pare o idee foarte buna sa aduca jocurile alea pe PS si Switch si din partea mea, sa mearga chiar mai departe, cu gamepass pe acele platforme - nu ar avea decat de castigat, desi asta inseamna extra optimizari pentru toate jocurile din gamepass sau totul sa ruleze doar din cloud.

Dar am vazut ca au foarte mare atentie la exprimare cand spun - we have the biggest games, nu the best games, pentru ca asa este - Fortnite, Minecraft si altele de genu (Roblox si ce mai e) sunt si pe xbox, dar asta nu inseamna ca sunt cele mai bune sau bine cotate