Mi-au ajuns Pulse Elite-urile de 2 zile si sunt foarte multumit de ele.
Sunt mai bune decat Pulse 3D din aproape orice punct de vedere - le-am testat doar in TLOU2 pana acum iar sunetul e foarte clar si detaliat fara distorsiuni chiar si in scene cu multe efecte suprapuse (explozii, masini, impuscaturi etc.). 3D Audio iarasi e mult mai precis, de ex. atunci cand sparg un geam cu melee parca sunetul se produce la 20-30 cm de fata mea; prima data cand am auzit chiar m-a speriat . La volumul sunetului iarasi stau mai bine, nu am simtit nevoia sa le dau la maxim.
Nu au cel mai puternic bas, dar si muzica suna foarte bine; mai ramane sa testez ceva piese lossless de pe PC.
Am observat ca unii se plang de Pulse 3D ca nu sunt foarte confortabile, dar eu nu am avut problema asta cu ele. Totusi Elite-urile sunt mai bune si din privinta asta pentru ca speakerele au un pic de rotire deci imi imaginez ca se potrivesc mai bine pe toate formele capuri si urechi.
Ca un mic minus as spune ca nu par la fel de solide ca Pulse 3D (sau alte casti de gaming) dar sper sa reziste pe termen lung.

EDIT: vad ca pot fi precomandate de la Altex acum: https://altex.ro/casti-gaming-wirele...SPS5WSHPUSELI/ .