Fiecare suntem diferiți, mi-a plăcut de mic gaming-ul dar gamer înrăit nu am fost niciodată, poate Grandpa joacă zilnic, memorează usor combo-uri si are reflexe bune pt paring/dodging plus probabil își poate păstra calmul lucru cu care eu nu ma pot lauda din păcate.

Recent am terminat Prince of Persia The Lost Crown pe mod dificultate warrior/normal si mi s-a parut foarte challenging unele boss fight-uri, am avut noroc ca am explorat mult si mai pe la sfârșit aveam life bar-ul mare, plus extra life bar din amulete upgradate la maxim si asa am reușit să-l termin dar m-am mai uitat pe YouTube la strategii si vedeam useri cu boss fight-uri terminate cu no hit/no damage, chiar nu stiu cum reușesc unii sa joace chiar asa!
A fost greu si platforming -ul pe alocuri si unele puzzle-uri foarte faine care îți punea bibila la contribuție si stăteai putin pe ganduri, mi-a plăcut mult jocul, asa mai old school ca si mine, un pic de fresh air pt vremurile de azi, si eu sunt cam sătul de open world-uri lungite!

Oricum am sa aștept sa apară Stellar Blade, sa mai aud pareri despre cat de greu este si probabil il voi lua si eu, chiar as vrea să-l pot juca fiindcă imi place stilul, cat am văzut si atmosfera e okay, mi-a placut.