Eeeee.... Sunt multi care se pare ca le pasa. Sunt trophy hunteri Doar la "mediocritati". Am jucat recent Final Fantasy Remake 7 varianta Intergrade si ma gandeam sa fac platina, zice un trofeu acolo "Hardened Veteran - Complete all chapters in hard difficulty" Pai eu abia l-am terminat pe normal, sa devin expert si sa cheltui 70-80 de ore pentru platina asta? Clar nu vreau. Si uite asa l-am sters, de Rebirth nu m-am apucat inca, insa are acelasi tipar. Mondial vorbind, cei din top preponderent joaca astfel de mizerii, insa la vreo 15 platine facute in 2 minute mai vii si tu cu un joc normal, decent. IndianaZack cel care e pe 3 si a fost mult timp number 1, se pare ca a realizat si el/ei asta (am auzit varianta ca joaca mai multi pe contul tau). Ar fi frumos un challenge cu premii pentru cei care fac platina la joc.
Exemplu de joc care poate fi folosit in acest sens: Tetris Effect

---------- Post added 04-04-2024 at 16:35 ----------

Consider ca jignesc pe nimeni, Xander. Sa spunem ca am buget de 200 de euro lunar, ma apuc si eu de joace de 5 lei. NU-i bai! In 2 luni sunt si eu in top10. ( am facut asta fara sa vreau cu vreo 50-60 de jocuri si am ajuns in top 30). Despre ce vorbim N-are Romania treaba cu Guatemala sau India (desi recent s-au apucat sa fie playeri de top in Tekken). Noi romanii am avut o piata fragila ce-i drept de prin anii '90 la gaming. Am avut sali de jocuri, am avut playeri capabili la King Of Fighters, Street Fighter, etc. Partial consider ca ai dreptate. Asta e un top in care bugetul si nu skillul personal il dicteaza. Numarul 1 la noi pe tara consider ca e altcineva, l-am mentionat deja.
Imi aduc aminte cand eram in salile de jocuri la finalul anilor '90 si mai toata lumea te aprecia si erai renumit daca reuseai sa termini un joc cu un credit si te inscriai (Highscore). Metal Slug e cel mai bun exemplu. Dovada de skill! Sunt cativa Bucuresteni care faceau asta. De asemenea stiu personal pe cineva care a reusit cu un credit si Final Fight. Titlu de grandmaster pentru acea persoana! Daca bagai 50 de credite, n-avea farmec. Asa vad eu lucrurile. Nu cantitate ci calitate. Cand vorbesti cu Scorpio, clar poate ii vei transmite ce am postat aici insa ar fi frumos totusi sa elimine titlul de "elevate your game".

You don't elevate games by playing cheap, worthless stuff no?