Pai, e ca si cum ne-am intreba, ce anume ii motiveaza pe niste mosi cu burta cat un balot de paie sa cheltuiasca PIB-ul unei tari din Africa pe o panza manjita in culori care sta pe un zid. Nu inseamna ca daca o placere a cuiva nu face sens pentru noi, ea nu are sens on its own.

Nu trebuie sa existe o rasplata palpabila imediata, pur si simplu asta creeaza endorfine in creierul lui/lor, sa fie cat mai sus in acel Leadearboard.
Asa cum pe altii ii pasioneaza sa bata echipa lor desi nu primesc ei banii/premiile, sau cum pe altii ii pasioneaza sa poarte la mana inclusiv in casa sau la birou o zgarda precum cainii, care sa le spuna strict cat e ora, desi au in imediata vecinatate si la fiecare pas un telefon/PC/frigider care face exact asta pe un display digital. Eu si la firbator am ceas ca asa l-a vrut nevasta'mea cu 'displei'...

Pur si simplu sunt pasiuni si hobby-uri care pentru unii au sens, pentru altii nu. Cel putin eu asa vad treaba asta, iar la nivel de PSN profiles strict, e bine ca sunt cativa pe care ii intereseaza ca sa nu ne mai confundam cu Guatemala si El Salvador care pana de curand aveau user cu PSN level peste Romania.