Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 364 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast
Results 281 to 300 of 7261

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #281 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Cum se va proceda pana la urma cu inscrierile ? Dupa ce anunti primii care se inscriu sunt primii serviti ?
    Cred ca or sa fie cam 35 bucati asa ca eu zic ca ajung in prima faza.

  2. #282 SP
    Junior Member pheidippides's Avatar
    Donely, intru in sevraj Sa intelegem din "tacerea" ta ca luni mergi sa le ridici?

  3. #283 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by pheidippides View Post
    Donely, intru in sevraj Sa intelegem din \"tacerea\" ta ca luni mergi sa le ridici?
    eu am intrat de mult... am devenit cam instabil in ultima vreme

  4. #284 SP
    Member HollowMan's Avatar
    M-ar interesa si pe mine un hdd de x360 de 20gb ASAP TKX

  5. #285 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by pheidippides View Post
    Donely, intru in sevraj Sa intelegem din \"tacerea\" ta ca luni mergi sa le ridici?
    Da luni le ridic caci am avut niste incurcaturi cu documentele....China asta !!!
    Am sa postez aici cum le am.

  6. #286 SP
    Manager paul's Avatar
    Poate sa il scrie dar nu si citi. Pana la urma poate reuseste.
    Some news from Geremia over at XBOXHacker.

    Got a drive as gift for testing (thanks Raiden)

    Some small update:

    it's an embedded spi flash, exactly an MX25L2005 and dosflash1.6 can write it.
    The bad is that you can access it only if it's completely erased, this seems to be the \"check module\" mentioned into the patent

    About reading the fw, i can just get 3-4 256bytes chunks in a tricky way, but can't have a complete dump this way.

    reading dvdkey: ok
    reading unique drive data: ok
    erasing flash: ok
    writing flash: ok
    reading flash: missing

  7. #287 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Poate sa il scrie dar nu si citi. Pana la urma poate reuseste.
    Am rezerve mari ca va putea sa il citeasca si sa il rescrie in liteon.....nu prea unde sa il rescrie.

  8. #288 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Salut,Donely.Am si eu un prieten care si-a luat de curand un psp de la cineva si are cateva probleme.In primul rand are pe selectul cu backul inversate(selectul e pe cerc si backul pe x).In al doilea rand a fost la cineva de aici sa-l modeze si respectivul nu a reusit(a incercat metoda aceea cu bateria modificata sau ceva de genul).Manualele le are in japoneza/chineza,consola este noua si are versiunea 4.01...Ai idee ce are?Prietenul e dispus sa-l trimita si sa-l modeze la tine daca stii ca il poti rezolva.Astept raspunsul tau si iti multumesc anticipat
    Cheers...

  9. #289 SP
    Manager paul's Avatar
    Spune-i sa mearga in recovery menu (inchide PSP, tine apasat pe R cand il deschizi) si la Registry hacks la Button assignment sa selecteaze pana X e enter. Cred ca asa e setat cu O la japonezi. Dupa ce il modezi poti schimba.

  10. #290 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    M-ar interesa si pe mine un hdd de x360 de 20gb ASAP TKX
    Primesc luni.
    0722 766149

  11. #291 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Am modat si eu psp timp de cateva luni cu baterie pandora dar modelele noi de psp nu se mai pot moda cu pandora si cu nimic altceva deocamdata deoarece dupa modare se brick-uie automat(ramane ecranul negru) si trebuie instalat softul original pt a isi reveni, deci cu modarea e un mic stop,placile de baza care nu se pot moda sunt recunoscute inainte de modare de despertar del cementerio 7 care iti spune ca este placa de baza TA-88 v3 daca iti apar sus dupa ce ai introdus magic ms si bateria pandora, atunci psp-ul nu poate fi modat.Mai multe detali pe exopase.com/psp


    "
    Developer Dark_AleX has released an update to his Despertar del Cementerio "Universal Unbricker," adding the ability to fully regenerate the IDStorage. Meaning if the IDStorage on your PSP has been fully wiped out or contains corrupt keys you will be able to recover it.

    Apart from this major addition in functionality, a format flash function has been added to the DC7 menu. As with previous releases, the unbricker can be used in conjunction with a Pandora battery to restore and install custom firmware 4.01 M33-2 on the PSP. Note that newer PSP models housing a TA-088 v3 motherboard are still unsupported.

  12. #292 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Am modat si eu psp timp de cateva luni cu baterie pandora dar modelele noi de psp nu se mai pot moda cu pandora si cu nimic altceva deocamdata deoarece dupa modare se brick-uie automat(ramane ecranul negru) si trebuie instalat softul original pt a isi reveni, deci cu modarea e un mic stop,placile de baza care nu se pot moda sunt recunoscute inainte de modare de despertar del cementerio 7 care iti spune ca este placa de baza TA-88 v3 daca iti apar sus dupa ce ai introdus magic ms si bateria pandora, atunci psp-ul nu poate fi modat.
    Nu am intalnit pana acum PSP care sa nu poata fi modat cu Pandora. Am sa verific si eu stirea asta.

  13. #293 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Donely, iti zic asta eu din proptie exp am facut asta unui prieten cu psp din america si psp la comportat astfel!
    Acum o stire de ultim moment chiar acum am vazut http://pspupdates.qj.net/New-PSP-mot.../49/aid/124175

  14. #294 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Donely, iti zic asta eu din proptie exp am facut asta unui prieten cu psp din america si psp la comportat astfel!
    Acum o stire de ultim moment chiar acum am vazut
    Am citit este ok !

  15. #295 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Deci sa inteleg ca si prietenul meu are aceiasi problema?Intradevar,este un model nou de psp si a incercat si el modarea cu pandorra's battery dar ecranul ramanea negru,consola nu buta.
    Cheers...

  16. #296 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Deci vedeti ca ceia ce am precizat mai sus se adevereste. Niciodata nu voi posta aici bombe (stiri fara rost). Cei care modati psp si nu faceti nimic in afara sa modati fara a vedea ceia ce mai pare nou....verificati zilnic QJ.NET - QuickJump Home - PlayStation Portable News - PSP Updates

  17. #297 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    De maine dupa amiaza incep programarile pentru modarea X360 cu Liteon. Cine doreste o programare sa sune maine dupa ora 13 la 0722 766149
    Thx !!!

  18. #298 SP
    Member kane86's Avatar
    At last... la 13:00 maine o sa se blocheze retelele de telefonie

  19. #299 SP
    Junior Member CristiM's Avatar
    Mersi Donely pentru consola Nintendo modata! Am trimis-o miercuri din Baia Mare si vineri am primit-o in perfecta stare (mai buna decat originalul ). Apelati cu incredere la Donely!

  20. #300 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    At last... la 13:00 maine o sa se blocheze retelele de telefonie
    Hahhahhha

    Quote Originally Posted by CristiM View Post
    Mersi Donely pentru consola Nintendo modata! Am trimis-o miercuri din Baia Mare si vineri am primit-o in perfecta stare (mai buna decat originalul ). Apelati cu incredere la Donely!
    Multumesc si eu !!

    scuze, donley. acum vad ca de maine se poate face programarea. de dimineata, cand am citit, cred ca eram prea bucuros ca sa bag in seama asemenea mici "detalii"

    Quote Originally Posted by pheidippides View Post
    scuze, donley. acum vad ca de maine se poate face programarea. de dimineata, cand am citit, cred ca eram prea bucuros ca sa bag in seama asemenea mici \\"detalii\\"
    Suna tel ca la gara de nord.....

    cuvantul "maine" trebuia scris cu majuscule, cred eu de la 11 asteptam sa se faca 13.01

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 364 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 115 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts