Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 64

Thread: Carduri valorice PSN UK/US

  1. #21 SP
    Junior Member extasy's Avatar
    Cei de la electronicfist.com accepta din pacate,doar skrill si paypal, stiti vreun loc de unde as putea achizitiona PS PLUS efectuand plata prin neteller?

  2. #22 SP
    Junior Member AmbushIV's Avatar
    Salut tuturor. Sunt nou in ceea ce priveste consola PS4. Am achizitionat una acum o saptamana de la Altex.
    Una peste alta, am cateva intrebari la care caut raspunsuri si sper ca voi sa ma puteti ajuta in speranta ca nu trebuie sa deschid un thread nou. (sper sa fiu pe subiectul thread-ului).

    1) Pot cumpara digital codes de pe Amazon.com cu card Payoneer (adresa de Romania pe card)?
    2) Cand folosesc banii din wallet mi se cere adresa la cont (billing adress)?
    3) Am cont de UK actual cu PS+ pentru un an, daca imi fac cont de US pot cumpara un joc din store-ul US si sa folosesc optiunile de la PS+ de la contul de UK?
    4) Pot avea cont de UK/US/RO toate primary?
    5) Exista sansa de a lua ban pe US/UK daca le folosesc store-ul? (Am auzit persoane care au luat ban)

    In principal urmaresc sa cumpar jocurile originale de pe US Store pentru ca sunt mai ieftine si sa ma folosesc de PS+ pe UK.
    Ceva sfaturi pentru un incepator la prima lui consola avand in vedere cum pot achizitiona jocuri? (nu cumpar SH de la altii care nu sunt din oras cu mine din cauza lipsei de incredere)

    Multumesc anticipat, rog moderatorii sa imi stearga/muta postul daca am postat gresit.(nu am vrut sa creez un thread nou)

  3. #23 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    1) http://www.consolegames.ro/forum/f11...pe-amazon-com/
    2) Nu.
    3) Abonamentul PS+ de pe UK nu are nici o legatura cu contul US. Doar ca vei putea juca jocurile luate de pe un cont si pe celalat cont.
    4) Da
    5) Nu iei ban daca folosesti storeul de UK sau US. Dar sa nu folosesti card bancar de Romania pe UK sau US.

    Ai detalii de la cei care detin un PS4 si aici :
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...station-store/
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...e-sharing-ps4/

  4. #24 SP
    Junior Member AmbushIV's Avatar
    Deci prin urmare daca imi fac cont de US sa cumpar jocurile si am PS+ pe contul de UK pot juca si online jocurile pe care le cumpar de pe US store folosind carduri dealea de bani si nu cardul meu de credit? Fara probleme chiar?

  5. #25 SP
    Member Yanciu's Avatar
    http://gamestore.hu/playstation3/ps-...n-plus-ps3-ps3
    Pentru cine nu are incredere sa foloseasca cardul sau nu are.La altex am vazut ca este 250 lei

  6. #26 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    sunt nou in chestia asta cu console si mai ales in cardurile astea valorice pe electronicfirst.com cardurile sunt universale? eu am ps4 si nu stiu daca sa cumpar si dupa aia sa aflu ca nu e valid sau daca nu sunt stie cineva un loc de unde imi pot pune bani in wallet?

  7. #27 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am cumpărat prin Robert Dinu PS PLUS 365, întrebarea mea este.
    Unde văd câte zile mai am ? La PS3 îmi arăta în dreptul jocului când expiră, la PS4 nu găsesc.

  8. #28 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Am cumpărat prin Robert Dinu PS PLUS 365, întrebarea mea este.
    Unde văd câte zile mai am ? La PS3 îmi arăta în dreptul jocului când expiră, la PS4 nu găsesc.
    Ar fi o varianta.
    1 te loghezi la store din browser
    2. apoi te duci la account settings (te pune sa introduci iar parola)
    3. la media se vade expiration date

  9. #29 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu înţeleg de ce va agitaţi atâta să cumpăraţi de pe alte site-uri când la Robert le găsiţi şi mai ieftine şi primeşti codul instant.

  10. #30 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cine e Robert , ca as vrea sa-mi cumpar premium la bf4 si as avea nevoie de wallet .

  11. #31 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    cine e Robert , ca as vrea sa-mi cumpar premium la bf4 si as avea nevoie de wallet .
    Jocuri Console si Gaming Cards la cele mai mici preturi
    Intra pe site, eu cumpar mereu de la el si niciodata nu au fost probleme, poti comanda si produse din anglia tot prin el, se face prin pay-pal tranzactia iar codul este trimis instant.

  12. #32 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Jocuri Console si Gaming Cards la cele mai mici preturi
    Intra pe site, eu cumpar mereu de la el si niciodata nu au fost probleme, poti comanda si produse din anglia tot prin el, se face prin pay-pal tranzactia iar codul este trimis instant.
    Salutare,

    Acum am vazut aceasta conversatie si am vrut doar sa ma prezint celor noi si sa le multumesc pt recomandare celor fideli site-ului meu

    AllRoMedia imi apartine, codurile sunt livrate instant iar plata se poate face cu cardul prin paypal sau direct cu paypal log in.

    Spor la joc

  13. #33 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    sal ,te cred dar totusi 1$ = 4,8 Ron

  14. #34 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    sal ,te cred dar totusi 1$ = 4,8 Ron
    Eu am preturile in lire...acum ca stii si de site-ul meu nu ramane decat sa verifici ofertele care le am in timp

  15. #35 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am şi eu carduri pt PSN, pm pt cei interesaţi.

  16. #36 SP
    gug
    Junior Member gug's Avatar
    Se pot cumpara si de pe Amazon si primesti pe mail codul. Merge cu card de RO si adresa fictiva de US sau UK (depinde ce card valoric vrei sa cumperi).

  17. #37 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Merg cardurile PSN in lire pe contul de Romania?

  18. #38 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by DrMengele View Post
    Merg cardurile PSN in lire pe contul de Romania?
    Cand om fi parte din Regatul Unit vor merge, inainte sa fi pus intrebarea, te-ai gandit putin ? Nu cred ca Sony o sa isi faca casa de schimb valutar in viitor.

  19. #39 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mariane de când ești tu așa miștocar? Tu erai ăla înțelegător, trăgeai pe alții de urechi

  20. #40 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Înainte să fi postat răspunsul, te-ai gândit de ce există în Altex carduri valorice în lire? În niciun caz nu e vorba de făcut casă de schimb, conversia valutara se face automat în multe alte cazuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts