Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 204 of 224 FirstFirst ... 104 154 194 202 203 204 205 206 214 ... LastLast
Results 4,061 to 4,080 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4061 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    Merita asteptarea.

  2. #4062 SP
    azx
    Junior Member azx's Avatar
    Bun, deci eu mi-am luat teapa vad... de 2 ori chiar.

    Odata aici : Tigari electronice, Tigara electronica, Trabucuri electronice, Consumabile tigari electronice, Pipa electronica, unde am luat un DSE 905 - a mers fix 7 zile dupa care au cazut ambele baterii. Am sunat sa mai cumpar 2 -3. Mi-au spus ca nu au la vanzare separat, doar "pe garantie" si ca o sa ma sune "baiatul de la garantii". Nu m-a sunt nimeni in 5 zile ... am si aruncat gunoiul ala.
    A doua oara aici: Tigara Electronica Tigara Electronica Joye eGo, E-Cig. aka booster.ro. De aici am luat un kit egoXL, Bateria tine fix 3 ore..... Daca astea sunt de 1100, eu nu mai zic nimic.

    Deci siteurile astea sunt TEPE care vand produse contrafacute ! M-as fi bucurat sa gasesc ceva pe google de ele inainte sa iau ceva de la ei. Pt ca am cautat....... Culmea e ca am si intrebat inainte sa iau respectivele porcarii: "sunt originale ?". DA, sigur ca sunt au zis - direct de la producator !....... Cel putin cel de la booster.ro m-a mintit in fata, ceilalti la telefon....

    @admin - daca e nevoie sa dovedesc ce am scris aici doar ca sa lasi postul (gen sa nu fie antireclama sau mai stiu eu ce prostie) am facturile si ti le pot da in PM sau in mail. Oricum, parerea mea e ca ar trebui sa posteze toti cei care si-au luat teapa ca sa nu li se mai intample si altora.

  3. #4063 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ionutz, supermisto clearomizoarele tale !!!
    Totul e sa tin tigarea oblica in sus cind trag si se fac supervapori.
    De spalat inca nu am incercat. Daca bag lichid in el si agit recipientu' se omogenizeaza acumulatia din partea superioara.
    Inainte de agitare se poate baga un dop din hirtie igienica sau vata sa nu stropeasca in afara.

    Deci, oameni buni -
    Daca folositi atomizoare/cartomizoare/clearomizoare etc la voltaj normal cumparati-va elichide 24mg/g tarie nicotinica.
    Pe cele "low-resistance" e bine sa puneti doar de 18 !!! Spor la vapat !!!!!

  4. #4064 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Multumesc frumos pentru toate raspunsurile voastre. Astazi o sa dau comanda de Kit Complet Ego Tank. Acum problema ar fi ca nu stiu ce arome sa aleg. As lua o sticluta de 30ml cu o aroma (cola, pepene verde sunt bune de ceva?) si o sticluta de 30ml cu aroma de tutun normal (ruyan sau care e bun?). Mentionez ca e-lichidul va fi de la Dekang.

  5. #4065 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    French Pipe e foarte bun de la Dekang. La fel si Winston si Camel. Au gust puternic de tabac aromat, usor dulceag.
    De fructe n-am incercat niciodata.

  6. #4066 SP
    Member blondutzu's Avatar
    am dat comanda. Joye Ego Tank + 10 cartuse + 30ml PG Winston 11mg + 30ml PG Watermelon 18mg + 10ml VG Marlboro 18mg
    Vreun sfat pentru incepatori?
    - se transporta montat, demontat? (pachetul comandat vine si cu husa)
    - cum sa protejezi vaporizatorul etc

  7. #4067 SP
    Junior Member danvaju's Avatar
    De obicei vine montat, si cu ceva curent in baterii. Sa citesti cu atentie instructiunile de utilizare. Eu atomizoarele le tineam noaptea pe un servetel cu gura in jos, dupa ce le suflam. Cand nu mai dadeau randament le dadeam un "dry burn" - cauta pe youtube - si mergeau ca noi dupa aceea. Acum folosesc Giantomizor si Cartomizor. Cartomizorul dupa cateva zile, dupa ce da gust de ars, ii desfac vata si o spal, iar atomizorului ii dau " dry burn ". Altii le fierb 5 minute si le lasa la scurs 48 de ore. Personal am inteles ca fratii chinezi folosesc un adeziv pe baza de cianuri care se activeaza la caldura mai mare de 80 de grade - dar nu sunt sigur ca am inteles bine, asa ca ma abtin sa fac pe mine experimente. Giantomizorul nu l-am curatat inca, astept sa vad o metoda buna de curatare.

  8. #4068 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Multumesc frumos pentru toate raspunsurile voastre. Astazi o sa dau comanda de Kit Complet Ego Tank. Acum problema ar fi ca nu stiu ce arome sa aleg. As lua o sticluta de 30ml cu o aroma (cola, pepene verde sunt bune de ceva?) si o sticluta de 30ml cu aroma de tutun normal (ruyan sau care e bun?). Mentionez ca e-lichidul va fi de la Dekang.
    Pai, daca esti fumator, ia-ti cu arome de tutun(Marlboro, Ruyan, Dunhil, Camel, Kent, Tabaco, Virginia). Eu am incercat Dunhil, Tabaco, Virginia, Dunhil. Sunt pe gustul meu.

  9. #4069 SP
    Member blondutzu's Avatar
    dap mi-am luat deja maine ajung (30ml PG Winston 11mg + 30ml PG Watermelon 18mg + 10ml VG Marlboro 18mg).

  10. #4070 SP
    Member pepino967's Avatar
    Da, si Marlboro e ok. Din asta vapez chiar acum.

    ---------- Post added 31-03-2011 at 12:51 PM ----------

    Si inca un sfat, "blondutzu": la inceput, primele 2-3 zile, o sa ti se para mai ciudat ca nu ai in gura o tigara clasica, dar dup-aceea o sa vezi ca vei prefera vaping-ul in locul fumatului clasic. Eu dupa 5 zile (in care doar am vapat fara sa mai fumez nici macar un fum de tigara), am incercat sa trag un fum dintr-o tigara clasica si pur si simplu nu mi-a mai placut gustul. Am simtit doar o amareala in gura si nici aroma nu-mi mai era pe plac. Sunt deja 2 luni de zile de cand n-am mai pus tigara in gura. Aroma aburilor e muuult mai ok decat cea a fumului de tigara. Am fost si eu sceptic la inceput.

  11. #4071 SP
    Junior Member cgeorgecry's Avatar
    Buna ziua la toata lumea
    Am reusit cu greu sa citesc tot acest forum, dar in sfarsit am ajuns la final. Am 1,5 luni de cand vaporizez DSE 901 de care eram destul de multumit(mai putin bateriile), pana a cedat primul atomizor, ceea ce m-a facut sa-mi comand si eu de pe vapers.ro un atomizor Joye 510 si inca unul LR, cu adaptorul pt bateriile vechi. Sunt placut surprins de vapori, aroma, TH. Din pacate lichidele comandate tot de aici(DK-TAB, cappuccino si mocha coffee) au un gust/aroma sub orice critica din punctul meu de vedere (sosete nespalate, scuzati comparatia). Sunt curios daca le-a mai aburit cineva si a ramas cu alta impresie sau ce am primit eu e cu defectul stricat . Daca e vreun doritor din TM, le donez. Daca aveti o sursa buna de cherry, RY4, ciocolata, marlboro, va rog PM.

  12. #4072 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Da, si Marlboro e ok. Din asta vapez chiar acum.

    ---------- Post added 31-03-2011 at 12:51 PM ----------

    Si inca un sfat, "blondutzu": la inceput, primele 2-3 zile, o sa ti se para mai ciudat ca nu ai in gura o tigara clasica, dar dup-aceea o sa vezi ca vei prefera vaping-ul in locul fumatului clasic. Eu dupa 5 zile (in care doar am vapat fara sa mai fumez nici macar un fum de tigara), am incercat sa trag un fum dintr-o tigara clasica si pur si simplu nu mi-a mai placut gustul. Am simtit doar o amareala in gura si nici aroma nu-mi mai era pe plac. Sunt deja 2 luni de zile de cand n-am mai pus tigara in gura. Aroma aburilor e muuult mai ok decat cea a fumului de tigara. Am fost si eu sceptic la inceput.
    sunt foarte hotarat sa renunt la tigarile normale...apoi sper ca dupa cateva luni de abureala (cand ma simt pregatit) sa renunt si la eT-uri, desi nu sunt nici pe departe atat de nocive ca mahoarcele, nu cred ca sunt nici foarte sanatoase.

  13. #4073 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Am curatat acum primul clearomizor (din trei trei incepute).
    A mers frumos. Functioneaza.
    Unu nou ardea prea tare si l-am lasat deoparte ca nu are gust.

  14. #4074 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Am curatat acum primul clearomizor (din trei trei incepute).
    A mers frumos. Functioneaza.
    Unu nou ardea prea tare si l-am lasat deoparte ca nu are gust.
    Am avut si eu problema asta cu un clearomizer si am rezolvat-o, uitandu-ma pe youtube. Am gasit acolo un filmulet in care arata o mica modare. Am facut-o si eu si nu am mai avut probleme cu gustul de ars-incins sau lipsa gustului. Uite aici:
    .
    Daca privesti atent, doua chestiuni sunt importante: ridicarea firelor putin mai sus fata de nivelul filamentului si garnitura intoarsa cu crestaturile alea de pe margine, in sus. Am facut exact aceleasi operatiuni si vreau sa spun ca n-am mai avut probleme cu trecerea lichidului in exteriorul garniturii, iar gustul si TH sunt impecabile.

  15. #4075 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    O sa incerc.

  16. #4076 SP
    Member blondutzu's Avatar
    asta e a 5-a zi de cand mi-am cumparat eT, deci a 5-a zi de cand nu mai pun gura pe tigarile normale

  17. #4077 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    ...Daca privesti atent, doua chestiuni sunt importante: ridicarea firelor putin mai sus fata de nivelul filamentului si garnitura intoarsa cu crestaturile alea de pe margine, in sus. Am facut exact aceleasi operatiuni si vreau sa spun ca n-am mai avut probleme cu trecerea lichidului in exteriorul garniturii, iar gustul si TH sunt impecabile.
    Functioneste al treilea Recomand.

  18. #4078 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Functioneste al treilea Recomand.

  19. #4079 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Noutati, in curand, aici

  20. #4080 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    asta e a 5-a zi de cand mi-am cumparat eT, deci a 5-a zi de cand nu mai pun gura pe tigarile normale
    Iar eu am facut 7 zile de cand am trecut la nivel mediu de nicotina si am implinit 2 luni de cand nu am mai pus tigara-n gura.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 204 of 224 FirstFirst ... 104 154 194 202 203 204 205 206 214 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts