Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Xbox 360 Elite 299$ ?

  1. #21 SP
    Junior Member gatsu10's Avatar
    Eu zic sa nu asteptati sa gasiti mult mai ieftin Elite-ul la noi.Este deja destul de ieftin.Ia uitati aici pret de criza : Consola MICROSOFT XBox 360 Elite neagra
    Cu toate ca sunt posesor de 360..sunt de parere PS3-ul cu noul sau pret si line-upul extraordinar care il are ptr acest sfarsit de an si inceputul anului 2010..va lasa cu mult in urma 360-ul care momentan are un line-up nu foarte consistent.Sa nu uitam ca multi cumpara PS3-ul si ptr faptul ca este cel mai ieftin player de blu-ray-uri si...la noul pret...cu ocazia sarbatorilor se va vinde ca paine calda.
    Tot ce am presupus mai sus este parerea mea si doar a mea...este doar o opinie si doar atat..nu incercati sa ma convingeti ca va fi altfel.

  2. #22 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by gatsu10 View Post
    Tot ce am presupus mai sus este parerea mea si doar a mea...este doar o opinie si doar atat..nu incercati sa ma convingeti ca va fi altfel.
    E fascinant cum majoritatea spun chestia asta.
    Astora care ne-ati innebunit cu replica asta (sau cealalta "my 50 cents") sa va spun o veste, STIAM. Posturile scrise de o persoana REPREZINTA opinia EI SI DOAR A EI.NU E NEVOIE SA PRECIZATI ACEST LUCRU DE FIECARE DATA.

    Nimeni nu va incerca sa te convinga de un lucru care se afla in mintea ta fara nici o baza reala, stai linistit.
    Parca terminasem cu razboiul fanboy-lor xbox vs ps3, dar se pare ca unii prefera sa sustina frenetic una din echipe in loc sa se distreze jucandu-se pe ambele.Scrie undeva ca trebuie sa ai doar una din ele?La ce preturi au consolele la SH pe criza asta (850ron PS3 60gb vazusem pe aici) cred ca se pot achizitiona ambele cu un mic efort financiar.

  3. #23 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  4. #24 SP
    Junior Member gatsu10's Avatar
    Binenteles ca ideal este sa le avem pe toate,insa unii dintre noi nu ni le putem permite pe toate (iar unii dintre noi prefera pur si simplu un anumit brand)...sau pe ambele in cazul acesta.Chiar daca consolele nu mai sunt asa scumpe ca inainte pretul jocurilor nu s-a schimbat.
    La faza cu parerea mea....asa m-am obisnuit : s-a imi sara unu in cap dupa ce afirm o chestie si sa imi spuna ca nu e deloc ca mine ci invers (de obicei unul din baietii cu preferinte ptr un anumit brand) .Deasta scriu treaba cu parerea mea..

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar
    PlayStation 3 Slim vs. Xbox 360 Elite
    Attached Images Attached Images ps3slim_xbox360elite.jpg

  6. #26 SP
    Member Atrium's Avatar

  7. #27 SP
    Member Skaar's Avatar
    pe zavvi un xbox elite e 189�, adica 900Ron zavvi.co.uk - Xbox 360 Elite Console Games Consoles

  8. #28 SP
    Junior Member cristyflorin's Avatar
    PS3-ul are bluetooth si joc online gratuit, dar are de asemenea si 170 (adica un sfert) mai putine jocuri decat X360-ul. (XBOX 360 - 727, PS3 - 557). Ar trebui sa fie adaugat si asta in tabelul de comparatii.

  9. #29 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by cristyflorin View Post
    PS3-ul are bluetooth si joc online gratuit, dar are de asemenea si 170 (adica un sfert) mai putine jocuri decat X360-ul. (XBOX 360 - 727, PS3 - 557). Ar trebui sa fie adaugat si asta in tabelul de comparatii.
    Ma indoiesc ca vei apuca sa le joci pe toate si da, este un amanunt, dar majoritatea acelor jocuri sunt jocuri lansate in intervalul 2005-2007 cand playstation 3-ul nu exista pe piata.

  10. #30 SP
    Junior Member cristyflorin's Avatar
    Primul joc la X360 a fost lansat pe 22 noiembrie 2005, iar primul la PS3 pe 11 noiembrie 2006, deci doar un an diferenta.
    Nu e vorba de jucat pe toate, e vorba de optiuni, ca ai de unde alege.
    Asadar numarul jocurilor al unei console e un amanunt si nu trebuie luat in considerare la o comparatie?

  11. #31 SP
    Member Nestea's Avatar
    299$ e pe sit ul oficial Elite si pro e 249,199$ e arcade astept si pe la noi sa scada din preturi

  12. #32 SP
    Junior Member cristyflorin's Avatar
    Cei de la XBOX s-au gandit ca europenii nu sufera indeajuns vazand ca preturile aici sunt echivalate in euro si marite cu 50%, asa ca pe langa costul de 299$ la o consola 360 Elite, ei au adaugat si un rebate de 50$ pentru doua saptamani, ducand pretul consolei de 120gb la 249$.

    Schimbarea de pret s-a realizat de exact o luna, iar in Romania o consola Elite tot 1400ron costa adica 483$, momentand dublu pretului din SUA. Nu exista destule cuvinte sa-mi exprim greata si dezgustarea pe care o simt pentru sistemul asta de piata libera. Curtea Europeana de Justitie penalizeaza Microsoft la fiecare ocazie cand vine vorba de Internet Explorer, dar nu are nimic de spus legat de faptul ca pretul la consola ei se dubleaza in unele tari?

  13. #33 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Ce legatura are microsoft cu pretul consolei din Romania? consola nu este reprezentata oficial la noi ( de aia nici live nu este), e vorba de bisnita aici! Dar asta-i viata: fraierii dau banii si shmecherii incaseaza!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts