Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Halo: ODST vanzari de peste $125 de milioane

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Halo: ODST vanzari de peste $125 de milioane

    In ultimul deceniu jocurile video au devenit o adevarat afacere nu doar un hobby, acestea avand un profit mare si surprinzator uneori. Pe 22 septembrie a fost lansat Halo: ODST care a ajuns imediat in topul vanzarilor, iar dupa numai 2 saptamani si 2 zile a reusit sa genereze vanzari de aproximativ $125 de milioane. Partea interesanta este ca jocul continua sa dispara de pe rafturile comerciantilor intr-un timp scurt, devenit al treilea fastest selling game de pe Xbox 360. Jocul nu face altceva decat sa intareasca faptul ca Halo franchise este una mare si cu foarte multi fani fideli. USA Today a publicat un articol conform caruia Microsoft planuieste sa scoata pe piata benzi desenate, carti, videouri si action figures cu universul Halo "Eventually it will become very apparent that their is a plan for the way the canon all ties together and the way the comic books and the novels all tie together," Frank O'Connor.
    Attached Images Attached Images halo3odst.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm... sa-l iau, sa nu-l iau ?

  3. #3 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    af-urile deja le-au scos de mult...

  4. #4 SP
    Member Payutzu's Avatar
    singurul joc pt. care miasi dori sa am xbox dar am ps3

  5. #5 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Singurul joc pentru care nu as mai vrea 360

  6. #6 SP
    Junior Member AlexOne's Avatar
    Normal ca e vandut cand e cam singurul FPS exclusiv de xbox care are nota peste 9. In rest apa de ploaie. Overrated game.

  7. #7 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Sa stii ca fanii seriei exact pentru nota aia l-au cumparat.

  8. #8 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexOne View Post
    Normal ca e vandut cand e cam singurul FPS exclusiv de xbox care are nota peste 9. In rest apa de ploaie. Overrated game.
    In momente ca astea, cand vad oameni ca tine, ma bucur ca am cumparat un Xbox.

  9. #9 SP
    Junior Member AlexOne's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    In momente ca astea, cand vad oameni ca tine, ma bucur ca am cumparat un Xbox.
    Eh asta e , unii mai au si PC si nu le pare rau ca nu si au luat Xbox. Oricum daca am gresit cu ce am zis , te rog , argumenteaza cu niste exemple.

  10. #10 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Pai in cazul asta, vezi ca ai gresit forumul. Pentru ca aici nu se vorbeste de jocuri PC ci doar de console si jocurile aferente. Banuiesc ca stiai asta ...

  11. #11 SP
    Junior Member AlexOne's Avatar
    Imi pare rau ca nu ai inteles ce am vrut sa spun. 95% din jocurile importante care apar pe Xbox nu sunt exclusivitati si se gasesc si pe PC. Oricum tot nu ai venit cu nimic concret la afirmatia facuta de tine mai devreme.

  12. #12 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Asta parca era un thread despre ODST? WTF happend to it?
    Way to go BUNGIE!
    mai am si eu uuuuummmmpic si termin halo 2 ...shucks imi pare asa rau ca mi s-a bulit 360-ul...

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    talk about high sales . bravo bungie . good news for halo fans (si nu numai )

  14. #14 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexOne View Post
    Normal ca e vandut cand e cam singurul FPS exclusiv de xbox care are nota peste 9. In rest apa de ploaie. Overrated game.
    L-ai jucat? Scrie si un user review ca sa ne convingi de ce crezi ca este overrated.

  15. #15 SP
    Member donatelo's Avatar
    Super jocul

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    L-ai jucat? Scrie si un user review ca sa ne convingi de ce crezi ca este overrated.
    Cred ca i-ai cerut singurul lucru pe care nu il poate face singur si anume acela de a-si argumenta in scris, logic, parerile despre joc, adica sa puna un pic neuronul la contributie.

  17. #17 SP
    Junior Member AlexOne's Avatar
    Ce de fanboysme p aici. Deja o dati in penibilitati. Luati Halo 1 si Halo 3 : peronal mi se pare doar o imbunatatire grafica a primului. Sfarsitul e aproape indentic.
    De ce cred ca e overrated ? Pt simplul fapt ca nu aduce abolut nimic nou fata de primul , doar grafica imbunatatita. Pt faptul ca nu aduce nimic nou fata de alte shootere de duzina , dar are un gameplay considerabil mai bun.
    Eu inteleg acum , Xbox360 a fost mai ieftin si mergea si piratat. Inainte sa va dati destepti mai bine ati spune cati l ati jucat original . Cati ati contribuit la numarul de copii vandute. Mai bine ati lasa ochelarii aia de cal si fanboysmele stupide.
    Un review poate face oricine chiar daca nu a jucat un joc. Sunt destule pe net , indeajuns cat sa si faca cineva o idee. Din p***** unii vad ca isi pun " neuronul la contributie" , eu prefer sa folosesc tot cerebelul. Dar asa se demostreaza lipsa voastra de argumente.

    PS: am jucat Halo 1,2 si 3 , Gears of War 1.2 - asta e motivul pt care mi am luat PS3. Doua titluri exclusive Xbox mediocre. Se gasesc si pe PC mai putin ultimele parti. Acum va las sa va agitati , prefer Demon Souls si multiplayerul de la Uncharted 2 si Killzone 2.

  18. #18 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    O sa imi iau si eu un 360 sa joc Uncharted 1 si 2 si Killzone. Au fost marfa Halo si Gears of War pe PS3?

    Spui ca finalurile la Halo 1 si Halo 3 sunt identice. Esti sigur ca le-ai jucat? Spui ca ODST nu aduce nimic nou. In primul rand este alta viziune, alt personaj etc. Esti sigur ca l-ai jucat? Spui ca Gears of War este un joc mediocru. Esti sigur ca l-ai jucat?

    Daca tot ne intrebi pe noi de originale si spui ca detii aceste jocuri, ca nah. le-ai jucat, te intreb pe tine. Le ai originale?

  19. #19 SP
    Banned Raiden's Avatar
    adevarul e ca Gears Of War 1 chiar e mediocru

  20. #20 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    adevarul e ca Gears Of War 1 chiar e mediocru
    Argumenteaza, te rog.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 24-09-2009, 16:50
  2. Replies: 2 Last Post: 02-06-2009, 11:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts