Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Rebellion: AvP ar putea primi o continuare

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Rebellion: AvP ar putea primi o continuare

    Aliens vs Predator este considerat deja un succes comercial, acesta intrand pe primul loc in topul vanzarilor pentru UK. Rebellion si-a atins scopul, iar acum acestia se gandesc la posibilitatea aparitiei unei continuari. Presa de specialitate nu a considerat jocul un succes, media pe Metacritic, chiar si pentru cea mai buna versiune a jocului, este 73. Kingsley a vorbit si despre acest aspect, media mica pe Metacritic fiind datorata unor review-uri foarte proaste din partea unor publicatii Americane.
    Attached Images Attached Images 6676_aliens_vs_predator_pcps3xbox360_seg_download.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Mie chiar mi se pare destul de slabut jocul.

  3. #3 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Mie chiar mi se pare destul de slabut jocul.
    se pare ca nu sunt singurul cu acceasi parere, cu toate ca sunt fan al seriei.

  4. #4 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Si mie mi s-a parut 'subtire'.
    Oricum, ideea asta de a pune doua personaje puternice la o lalta, care fie vorba intre noi nu au nici o legatura una cu cealalta, mi s-a parut o aiureala. Nu mai stiu ce sa faca sa scoata banul.
    E un ghiveci total sa-i vezi pe cei doi fiorosi, care au facut istorie in filmele cu "zburlitul parului", intr-un story comun.
    Mai lipseste sa faca un joc in care Superman se bate cu Omul Paianjen si Batman. Astea-s caterinci nu jocuri.
    De fapt exista un joc de acest fel...MK Vs DC Universe.

  5. #5 SP
    Junior Member fb2001's Avatar
    Si eu sunt fan al seriei dar jocul este sub asteptari

  6. #6 SP
    Junior Member Darkthor's Avatar
    cryyo,tati,nu vreau sa te ofensez,dar esti clar pe langa subiect...noi vorbim aici de pere si tu vorbesti de alune...
    recomand sa incerci AvP 2 (un joc de prin 2000 al celor de la Monolith) si apoi sa vedem ce parere ai de ce inseamna joc reusit cu "zburlitul" si alienii
    ps: da,slabut rau.

  7. #7 SP
    Member MihaY's Avatar
    Nu stiu ca ce au vrut sa faca inca un AvP daca nu vroiau sa faca un joc care macar sa se ridice la asteptari.

  8. #8 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Si mie mi s-a parut 'subtire'.
    Oricum, ideea asta de a pune doua personaje puternice la o lalta, care fie vorba intre noi nu au nici o legatura una cu cealalta, mi s-a parut o aiureala. Nu mai stiu ce sa faca sa scoata banul.
    E un ghiveci total sa-i vezi pe cei doi fiorosi, care au facut istorie in filmele cu "zburlitul parului", intr-un story comun.
    .

    Cum a spus cineva mai sus esti cam pe langa subiect . Nunumai ca au existat jocuri in trecut care combina cele doua personaje dar si filmul Predator in sine face referire la Alien. Sa-ti zic si cand: e o scena in prima parte in care sunt filmate trofeele (craniile) predatorului si pe langa cele de om mai sunt si alte specii care nu par pamantene iar deasupra tuturor se afla craniul de alien.
    Sa nu mai spun ca filmele AVP si AVP Requiem au fost inspirate de jocuri, in special de AVP2 facut de Sierra si Monolith.

    AVP 2010 este o mizerie plina de buguri, scene de combat oribile de genul lovesc adversarul iar acesta dispare din imagine si apare sub mine sau in spatele meu, abilitatea Alien de a se urca pe pereti este groznic definita etc... Precizez ca am jucat doar campania Alien si Predatpr (nu le-am terminat) insa daca acestea doua nu m-au incantat in niciun fel posibil ce-mi mai putea oferi campania Marine?

    Asa ca daca se gandesc sa scoata o continuare in aceeasi maniera...for the love of God...DON'T !!!

  9. #9 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Ma asteptam sa fie un joc mai bun. Chiar m-a dezamagit

  10. #10 SP
    Member FusioN's Avatar
    Jucati si multiplayer...acolo e distractia

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 27-05-2011, 17:13
  2. Borderlands va primi in continuare DLC-uri By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2010, 16:24
  3. Darksiders va primi o continuare By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 21-01-2010, 21:41
  4. Rebellion: AvP nu va fi un esec By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 23-12-2009, 03:11
  5. Dante's Inferno ar putea primi o continuare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts