Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Zvon: Namco si Capcom lucreaza la Tekken Vs Street Fighter

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Namco si Capcom lucreaza la Tekken Vs Street Fighter

    Cel mai mare eveniment al anului se aproprie si, ca in fiecare an, au inceput sa apara zvonuri despre jocurile care vor fi anuntate. Ca deobicei, toate informatii sunt oferite de o sursa sigura din interiorul unei mari companii, totusi le privim drept niste zvonuri. Sunt sigur ca majoritatea ati jucat macar odata Tekken sau Street Fighter, 2 dintre cele mai bune jocuri din genul lor. Namco si Capcom, producatorii celor 2 serii, lucreaza la un nou joc: Tekken Vs Street Fighter. Aceasta nu ar fi prima colaborare a celor 2 studiouri, Tekken Vs Street Fighter fiind precedat de Namco X Capcom, un RPG pentru PS2.
    Attached Images Attached Images street-fighter-4.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Cel mai mare eveniment al anului se aproprie
    Mai sunt 6 luni pana la Craciun

    /joke

  3. #3 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Mie imi plac adunarile astea , marvel vs capcom , mugen ,tatsunoko vs capcom , shounen jump superstars....
    Sunt atatia luptatori din care poti alege...incat e superfun sa inveti abilitatile fiecaruia

    Imi place ca firmele astea fac lucruri constructive impreuna.
    Un thumbs up de la mine

    + se pare ca ps2 nu a fost uitat!

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu prea văd cum e așa ceva posibil dar mă rog...(defapt niciun mă eog, nu e posibil și gata).

    Ambele sunt fighting games doar că unul e 2D iar celălalt 3D (au fost tentative 3D cu Street Fighter...oribil!). Un Tekken Vs. Street Fighter ar favoriza/defavoriza taberele (aici toată lumea, care a jucat ambele jocuri, știe la ce fac referire și despre ce vorbesc). De spectacol e oki...dar, neah.

    Și mie-mi plac la nebunie crossover-urile (că ăla e termenul...crossover) dar...unde e posibil și fără a strica experiența jocului.

    Un Soulcalibur Vs. Tekken - așa da (și asta �ntr-o oarecare măsură).

  5. #5 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    De mic jucam Street Fighter 2 pe SNES, ne aduman la un prieten mai multi si jucam toate noapte...Ce amintiri... SF4 l-am jucat un pic la tipu care jucam si SF2, pe ps3.Se pare ca el o avansat cu consolele, poate si eu anul acesta

    Sunt multe zvonuri cu jocuri noi, da cei de la EA cu Need For Speed, nimica?

  6. #6 SP
    Member theste99's Avatar
    Eu sincer cred ca Teken e mai misto decat Street Fighter.

  7. #7 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    ar fi interesant... dar cum zice nenea RonanN1 nu prea vad cum ar fi produsul final... dar mai bine s-ar da bătuţi şi s-ar g�ndi la alte combinatii...

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    NU CRED - WOOOOO!
    ...wejvkjcgewvckgwej
    Attached Images Attached Images abelking.jpg

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    bob vs rufus
    bruce vs adon
    ganryu vs honda
    king/dragunov vs abel
    law vs fei
    marduk vs zangief
    paul vs guile
    steve vs barlog
    devil jin vs akuma
    kazuya vs bison
    xiaoyu vs sakura
    lili vs chun li
    heihachi vs gouken
    nina vs viper
    alisa vs vega (lol)

    ...etc! etc! etc!


    Go!

  10. #10 SP
    Member snk2's Avatar
    Se pare ca e adevarat, tocmai a fost anuntat la Comic-Con....*sigh*
    2 versiuni:Street Fighter X Tekken, developat de Crapcom, si Tekken X Street Fighter, developat de Scamco.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-03-2012, 02:17
  2. Sega, Capcom si Namco lucreaza impreuna la un joc By Tudoran in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 02-03-2012, 14:40
  3. Replies: 0 Last Post: 22-07-2011, 18:08
  4. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:38
  5. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts