Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: PlayStation Vita, luat cu asalt de hackeri

  1. #1 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar

    PlayStation Vita, luat cu asalt de hackeri

    Desi la Playstation 3 au trecut aproape 4 ani pana a aparut primul exploit, la Ps Vita s-a intamplat la 10 zile dupa lansare, noua consola ruland HBL. Initial, Teck 4 a gasit un exploit, pe care l-a folosit pentru a emula PSP (pentru cei care stiu, a aparut acum cateva zile o imagine cu Vita ruland "Hello World"). Oricum, la putin timp a aparut HBL (Half Byte Loader), un program portat de pe PSP. Practic a fost hackuit un emulator, lucru ce permite portarea hombrew-urilor si emulatoarelor de pe PSP.

    Un lucru mai rau, ce ne afecteaza pe toti, este posibilatea ca Sony sa-si spioneze clientii. Astfel de zvonuri au aparut deoarece userii sunt fortati sa faca update la ultima versiune de firmware, deoarece content manager-ul refuza sa mearga daca Pc-ul nu este conectat la internet si daca Ps Vita nu are ultimul OFW. Asta ar insemna nu doar ca esti Sony te poate obliga sa faci update, ci si ca de fiecare data cand copiezi continut pe PSV unele informatii ar putea fi trimise catre serverele companie.

    Totusi modarea noului Playstation este departe, intrucat emulatorul PSP folosit cu ajutorul exploitului nu arata nici o informatie despre consola, lucrurile necesare ramanand ascunse. Acest lucru nu inseamna decat un mesaj de avertizare pentru Sony, dovada faptului ca hackerii asteapta orice ocazie de a da lovitura pe noua consola.

    Attached Images Attached Images psvita-hacked.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, nu e cam repede!?!

  3. #3 SP
    Member Mythul's Avatar

  4. #4 SP
    Junior Member hallo40's Avatar
    foarte bine .sa fie spart cat mai repede .ori cum nu cumpar mizeria aia

  5. #5 SP
    Junior Member tudo303's Avatar
    da daca esti un fanboy

  6. #6 SP
    Junior Member cyberbob1's Avatar
    nu cumperi nu cumperi da de ce e mizerie

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    don't feed the troll

  8. #8 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by hallo40 View Post
    foarte bine .sa fie spart cat mai repede .ori cum nu cumpar mizeria aia
    Este mizerie pentru ca nu ai bani sa o cumperi sau de ce?

  9. #9 SP
    Member mastakilla's Avatar
    se refera la faptul ca este o mizerie deoarece nu se poate sparge deocamdata , oricum il primeste si trebuie sa cumpere originale psp-ul fiind ntsc

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    PSP-ul e region free.. dar ce va mai place shaorma

    Singurul motiv pentru care Vita e o mizerie, e acelasi ca si pentru 3DS si anume faptul ca prin iOS si Android s-a produs o revolutie in gamingul portabil si ei inca ne mai scot ochii cu jocuri cu RRP de 40 de euro.

    De fapt.. nu e chiar singurul.. ca proaspat posesor de Xperia Play am deschis bucuros aplicatia Playstation Pocket incantat de jocurile de PSOne ce ar fi disponibile pe langa Crash Banticoot preinstalat.
    "This service is not available in your country/region."

    Android Market imi afiseaza preturi in RON dar pe platforme mobile astia inca se mai incapataneaza la restrictii. Si cu toate astea vor sa mai scoata si profit.

    O fi mizerie sau sunt eu sarac?

    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    Este mizerie pentru ca nu ai bani sa o cumperi sau de ce?
    Ahahaha.. ce semnatura ai E mizerie doar daca o cumperi... jocurile nu se pun?

  11. #11 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    imi pare rau de Sony dar se pare ca baietii astia nu invata niciodata din greseli...in loc sa se concentreze pe securitatea consolei..e inventeaza tot felul de metode de a mai stoarce bani de la clienti prin orice mijloace(de ex carduriile de memorie necesare PS Vita)..parerea mea ca isi merita soarta..

  12. #12 SP
    Member HollowMan's Avatar
    @Khan eu vorbeam de consola in sine nu ca preturile sunt mari sau ca nu exista psn/xbox live sau restrictii in ro.
    E problema noastra ca nu suntem indeajuns de civilizati pt a primi anumite servicii. Preturile la jocuri mi se par aberante si mie avand in vedere ca sunt la acelasi pret cu cele de ps3 pentru ca este doar o consola portabila dar asta nu o face o mizerie. Dpdv tehnologic mi se pare o consola reusita, dar na nu faci ceva in gusturile oamenilor...

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    E problema noastra ca nu suntem indeajuns de civilizati pt a primi anumite servicii.
    Nu inteleg de ce ne bagi pe toti in aceeasi oala. De unde pana unde este problema "noastra"? Eu zic ca este problema "ta" si a celor care pirateaza. Atat.

  14. #14 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    Este mizerie pentru ca nu ai bani sa o cumperi sau de ce?
    nici el nu stie,a spus asa doar sa deschida gura sa traga aer

    cele bune...

  15. #15 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu inteleg de ce ne bagi pe toti in aceeasi oala. De unde pana unde este problema "noastra"? Eu zic ca este problema "ta" si a celor care modeaza si pirateaza. Atat.
    Nu era vorbia de piraterie aici, dar ma voi retrage din discutie pentru ca oricum deja se abereaza in acest thread...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Site-urile Epic Games si Codemasters atacate de hackeri By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 20-06-2011, 11:51
  2. Replies: 9 Last Post: 24-09-2008, 20:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts