Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Prima imagine din Assassin's Creed III !

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Prima imagine din Assassin's Creed III !

    De cateva zile circulau pe Internet zvonuri conform carora urmatorul titlu din seria Assassin's Creed se va desfasura in timpul Revolutiei Americane. Un angajat Best Buy (care probabil isi va cauta de lucru de maine) a trimis marilor publicatii prima imagine promotionala a jocului. Protagonistul in fata versiunii originale a steagului continental confirma locatia jocului, iar tomahawk-ul din mana dreapta ne indica ca eroul va fi indian de data asta. Nu putem decat sa asteptam ca 30 Octombrie sa vina mai repede.
    Attached Images Attached Images assassins_creed_3.jpg assassins_creed_3_original.jpg

  2. #2 SP
    Member wolverine's Avatar
    Tare ideea. eu speram ca la ultima parte actiunea sa se intample in prezentul lui desmond. Sa fie putin sci-fi platformer. Dar fara indoiala ca sunt curios cum vor implementa elementele open world si platformer in America de data asta.

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    eu speram ca la ultima parte actiunea sa se intample in prezentul lui desmond. Sa fie putin sci-fi platformer
    Stai linistit, numai bun pt o portita de a continua seria. Cine se mai gandea la GOW IV?
    Pt. jocurile de succes se mai gasesc idei.

  4. #4 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ne vom intalni si cu Abraham Lincoln

  5. #5 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Ne vom intalni si cu Abraham Lincoln
    Si in AC IV o sa stam la o cafea cu George Bush.

  6. #6 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    hmmm...nu stiu ce sa zic...pare cam ciudata ideea. ....poate e fake . Eu zic ca ar fi frumos sa se desfasoare in Franta/Paris.
    Attached Images Attached Images assassins-creed-3-leaked-concept-art-news.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Poate pleaca din Paris si ajunge in State. Revolutia americana ii include si pe francezi

    P.S. Lincoln n-are nicio treaba cu razboiul de independenta. Nu confundati cu razboiul civil dintre nord si sud.

    Daca vreti mai multe informatii despre razboi va recomand: American Revolution - Wikipedia, the free encyclopedia sau sa vizionati filmul The Patriot (tot cu Mel Gibson, o "clona" de highlander transpusa in vremea razboiului).

  8. #8 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Steagul are prea putine stele, avea tot atatea in timpul razboiului civil american. Plus la gat pare sa aibe o salba indiana, deci probabil personajul e indian, si costumatia are influente din aceasi perioada. Mie mi se pare cam aiurea curentul asta din media americana din ziua de azi, incearca sa isi creeze istorie si legende cand ei practic nu au, sunt un stat nou de 300 de ani. Am vazut pe IMDB ca apare si Abraham Lincoln Vampire Slayer... WTF.. Cel mai nasol lucru ar fi ca, daca AC3 va avea actiunea jocului in timpul razboiului civil is va pierde rau din forma. Pe vremea aceea orasele americane erau foarte mici, cladirile nu aveau o arhitectura speciala si toate strazile formau dreptunghiuri perfecte.

  9. #9 SP
    Junior Member AizenKs's Avatar
    Insfarsit,am ajuns si eu mai-nainte acasa si cand am vazut am intrat rapid aici sa vad despre ce este vorba.Ubisoft promite ceva frumos sper sa fie frumos si in realitate.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by psicho1986 View Post
    Steagul are prea putine stele, avea tot atatea in timpul razboiului civil american. Plus la gat pare sa aibe o salba indiana, deci probabil personajul e indian, si costumatia are influente din aceasi perioada. Mie mi se pare cam aiurea curentul asta din media americana din ziua de azi, incearca sa isi creeze istorie si legende cand ei practic nu au, sunt un stat nou de 300 de ani. Am vazut pe IMDB ca apare si Abraham Lincoln Vampire Slayer... WTF.. Cel mai nasol lucru ar fi ca, daca AC3 va avea actiunea jocului in timpul razboiului civil is va pierde rau din forma. Pe vremea aceea orasele americane erau foarte mici, cladirile nu aveau o arhitectura speciala si toate strazile formau dreptunghiuri perfecte.

    Flag of the United States - Wikipedia, the free encyclopedia

    In 1795, the number of stars and stripes was increased from 13 to 15 (to reflect the entry of Vermont and Kentucky as states of the union)

    Ia numara stelele vezi ca-s 13, iar razboiul de independenta a avut loc inainte de 1795. Razboiul civil dupa. Nu le stiam nici eu de dinainte, dar macar am cautat pe wiki inainte sa zic vreo prostie.

    Singurele influente amerindiene sunt armele ceea ce e si normal pentru ca altfel am fi avut doar spade si flinte ca arsenal de lupta. Dar sunt de acord cu tine cu privire la faptul ca arhitectura din state dezamageste.
    Ma astept ca story-ul sa se desfasoare in mare parte la Paris si ne va insirui ceva conspirativ cu privire la razboiul american si la cum si-au castigat independenta.

  11. #11 SP
    Member daviddd's Avatar
    Cel mai bine era daca actiunea se petrecea in timpul Revolutiei Franceze... si, in joc, sa contribui la caderea Bastiliei.

  12. #12 SP
    Member psicho1986's Avatar
    E OK, nu ma ia nimeni pe mine drept sursa sigura de informatii, era doar o parere pe baza cunostintelor care le am depre istoria US, nu sunt chiar bune, mai postez de la job si nu caut tot timpul, in schimb dupa ce am postat am intrat putin sa caut despre ce e vorba si sunt convins ca nu este adevarat. Poza a scapat de la un angajat Best Buy, este imposibil asta, retailerul nu are cum sa intre in contact cu materiale legate de jocuri atat de devreme inainte de lansarea oficiala plus ca un joc ca AC nu se pliaza deloc la perioada respectiva. Urmeaza ca Ubisoft sa dea mai multe detalii despre joc luna aceasta, vedem atunci, sau poate o sa fie alte indicii vagi.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    I dont care where/when is happening... ma bucur doar extrem de mult ca avem o locatie noua cu un personaj nou si sunt sigur ca Ubi are foarte multe momente "asdlhllkfgkh" in tolba de sageti pentru noi. Trebuie sa termin Revelations-ul ala mai repede, dar nici la jumate nu sunt si deja m-am plictisit

  14. #14 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    I dont care where/when is happening... ma bucur doar extrem de mult ca avem o locatie noua cu un personaj nou si sunt sigur ca Ubi are foarte multe momente "asdlhllkfgkh" in tolba de sageti pentru noi. Trebuie sa termin Revelations-ul ala mai repede, dar nici la jumate nu sunt si deja m-am plictisit
    Si de noul AC nu o sa te plictisesti ? eu sincer m-am plictisit de la AC2

  15. #15 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    oare asta o sa fie ultimul AC din serie (tot aud discutii de genul pe forum-uri sau site-uri de gaming)? Eu tot sper daca au de gand sa mai faca un joc din seria asta, sa il faca naibii in Asia. We all know the Asians where the best assassins (ninjas amybody?)...not the Italian

    Da oricum astept si jocul asta pentru ca sunt curios cum va fi... deja nu mai e vorba de perioada Renasterii sau vremea cruciadelor. Acuma armele cu praf de pusca sunt la tot pasul...this is going to be interesting.

  16. #16 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    de la poza aia deja mi-a venit un gust amar in gura... un topor, arc cu sageti si un pistol. unde sunt toate gadgeturile a la Davinci? UNDE?!?!? acum mergi de nebun cu toporu si le dai in cap si ii impusti? sa speram ca nu e asa...

  17. #17 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asa arata noul asasin Connor in actiune:
    Assassin�s Creed 3 screenshots leak - SlashGear

  18. #18 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Multe detalii si screenshots aici (primul post):

    http://www.ps3trophies.com/forums/pl...o-screens.html

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Prima imagine oficiala Fifa 12 By Ownzy in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 23-04-2011, 22:08
  4. Zvon: Prima imagine cu PSP2? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 38 Last Post: 09-09-2010, 15:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts