Mda...poate nu toti cunosc povestea de anul trecut cu gamerland.ro, asa ca o voi detalia un pic aici. Eu am mai comandat de la ei, in luna septembrie 2014, si totul a fost OK, am fost super multumit de ei. In decembrie au avut insa povestea aceea cu preturile de 0Lei si au avut mii de reclamatii, sesizari chiar si amenintari (daca tineti minte, si-au sters si pagina de facebook, dupa cum spunea cineva aici pe forum, din cauza amenintarilor) probleme...pana la urma nu si-au onorat comenzile sau si le-au onorat cu intarzieri de 30 zile sau mai mult (cele care nu le-au anulat cumparatorii). Nu mi-au dat neaparat impresia de neseriosi, ci mai degraba neprofesionisti si incapabili sa gestioneze situatii iesite din comun.

Inca o chestie, care s-ar putea sa fie motivul pentru care nu fac facturi pe firma...ei sunt din ungaria (apare pe site informatia aceasta), dar factura in septembrie era emisa de o firma poloneza sau ceha (nu mai retin exact)...deci cred ca ei sunt doar intermediari sau sucursala a unei firme poloneze/cehe. Cat despre OPC, asa este, degeaba faci reclamatie la OPC-ul din Romania, doar daca reclami la cel din Ungaria, firma avand sediul acolo. Oricum Kratos, daca cumperi pe firma nu te poate ajuta OPC-ul nici in cazul unei firme romanesti, fiindca preia doar reclamatii de la cumparatori persoane fizice.

Eu o sa mai comand de la ei, fiindca au preturi bune, si pana acum au o bila alba si o bila neagra...le voi mai acorda o sansa