Single post: Spambox XXL

  1. #10163 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Va prezint o bijuterie tehnologica din colectia personala, Nokia N90, ca nou din toate punctele de vedere, are 30 minute vorbite. Telefonul il folosesc ocazional la evenimente speciale. In restul timpului sta intr-un loc ferit de umeazeala si de soare, pus atent intr-o microfibra avand silica-gel langa, sunt extrem de atent cu obiectele din colectie.

    Consider ca aparitia seriilor N90, N93, N95 a fost adevaratul inceput al smartphone-ului si apogeul telefoanelor din punct de vedere al design-ului.


    Vreau sa scot maximum din ele si de aceea doresc sa le fac update de firmware, cei care ati avut Symbian probabil stiti ce diferenta era intre modul in care rula la iesirea din fabrica, si cum rula la cativa ani de la iesire, total opus fata de cum se intampla cu iPhone.


    Am incercat zeci de ore in total sa-mi updatez N90 si N91. Fara niciun succes, am incercat Nokia Suite, Nokia PC Suite, Nokia Care Suite, Nokia Software Updater, Nokia Software Recovery Tool, Phoenix, Best BB5, Nemesis, Jaf. Problema este urmatoarea: dupa ce se downlodeaza fisierele de update, se pierde conexiunea cu telefonul. Suportul pentru aceste telefoane tinde spre zero din partea producatorilor. Am incercat pe Win7 - Win 11. Totul original.

    Este cineva care a avut vreo situatie similara si a reusitt sa faca update?
    Attached Images Attached Images .jpg b.jpg c.jpg d.jpg