Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: HTC inregistreaza pentru prima data profit

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    HTC inregistreaza pentru prima data profit

    Dupa cativa ani in care desi a prezentat multe telefoane de top foarte apreciate, HTC nu a reusit sa aibe profit la sfarsitul unui trimestru fiscal. Ei bine, de aceasta data, acestia au inregistrat pentru prima data dupa mai bine de un an un profit. Daca Apple sau Samsung se lauda cu profit de ordinul miliardelor de dolari, HTC a reusit un modest 75 de milioane de dolari. Probabil flagship-ul HTC One M8 a ajutat la realizarea acestui profit, fiind numit de catre presa drept cel mai interesant telefon de pe piata in momentul de fata.

    Analistii prezic insa vremuri grele in urmatorul trimestru pentru HTC daca acestia nu vor prezenta niste device-uri noi in toamna pentru a da un boom vanzarilor. Poate vom vedea in sfarsit o tableta construita de HTC.
    Attached Images Attached Images htc-one-production-design-body.jpg

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In sfarsit. Saracii, sunt singurii care fac telefoane incredibil de fiabile si extrem de bune, mult mai bune ca S-urile de la Samsung si mai ieftine ca iPhone-urile, niciodata n-am inteles de ce nu se cumpara. Bravo lor ca desi ieseau pe minus n-au renuntat la materiale de calitate si n-au facut compromisuri. Sper sa vedem si tableta aia.

  3. #3 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    HTC One M8 costa cat un Galaxy S5. Desi recunosc ca e mai bun decat samsung, mult mai bun as putea spune, majoritatea posesorilor de android au boala numerelor, alegand mereu device-ul care are mai multe nuclee la procesor, turat la frecvente cat mai inalte. Intr-o zi imi spunea un domn, intr-o conversatie aleatorie, ca nu intelege oamenii care cumpara iPhone, care e mai scump decat S-urile samsung dar care are specificatii de 2-3 ori mai slabe. Nu m-am apucat sa ii explic de optimizare, sisteme de operare diferite, materiale premium, dar am ramas uimit, mai ales ca el detinea un S5 luat la release, deci o investitie destul de mare in telefonie. Sper totusi ca HTC sa continue pe drumul asta, la profit cat mai mare, caci daca ar fi sa trec la android, telefoanele lor sunt prima optiune.

  4. #4 SP
    Junior Member zyx1141's Avatar
    Reclama e sufletul comertului, pe care samsung o foloseste + design (atat hardware cat si software)... as fi curios ce buget aloca HTC marketingului.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Samsung isi poate minimiza bugetul pentru reclama, au ajuns in punctul in care nu mai au nevoie de cine stie ce reclama pentru ca lumea sa le cumpere produsul. La fel si Apple. Si sa stii ca eu tot vedeam reclama la HTC One, aia cu Robert Downey Jr. Ce-i drept, acum cu M8 e ceva mai mediatizat.

  6. #6 SP
    Member Hansel31's Avatar
    mereu mi-a placut HTC, dar nu l-am ales niciodata din cauza sistemului de operare.. si nici nu o sa fac vre-o data greseala sa aleg Android!

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca odata cu Android 5 (sau L), se mai schimba lucrurile si pe la Google (in bine zic eu: better battery, faster performance, 64bits, design). Pana si eu incep sa sper, dupa ce m-am ars cu atatea device-uri Android.

    Cat despre HTC, da, si mie mi-au placut... insa au ratat-o cu multe chestii. De exp. au un design de nota zece (plus aluminium), dar reusesc totusi sa lase niste spatii aiurea, sau sa le iasa un device mult mai mare chiar si fata de un concurent care ofera diagonala mai mare in spatiu mai mic. De exp. acele speakers sunt un feature al lor, ocupa spatiu si sunt de acord cu el. Dar sa mai lasi inca pe atata spatiu doar pentru o sigla (care nici macar nu e buton), that's too much for me.

    Un alt minus pe care l-am vazut la HTC, e camera foto. Ar trebui sa creasca rezolutia la UltraPixeli... macar la 6 - 8Mpx.

  8. #8 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    In sigla aia nu se aflau antenele pt semna ? Si nici nu prea aveau cum sa faca ca la apple pt ca nu au sigla mare

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Habar n-am, dar nu cred ca-i oprea cineva sa mute antenele cu tot cu sigla pe spate. In plus, sper sa nu fie antenele in fata - ma cam sperie ideea ca eu as sta cu antenele lipite de fata atunci cand vorbesc

    De fapt, cam urasc telefoanele au sigla (sau mai rau, numele) pe fata telefonului. Pe spate o inteleg, e cea mai ieftina reclama a lor. Dar pe fata, la naiba... stiu ce marca de telefon am, nu trebuie sa-mi aminteasca de fiecare data cand ma uit la el ca este un Samsung sau un HTC.

  10. #10 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Tocmai de aia exists iphone si nexus

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pana acum erau butoanele de back si home pe langa sigla aia, acum nici eu nu inteleg de ce inca se afla acolo.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 10-11-2013, 02:33
  2. Replies: 9 Last Post: 05-05-2010, 22:52
  3. DLC pentru MW2 va ajunge prima oara pe Xbox 360 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 08-01-2010, 14:08
  4. Replies: 1 Last Post: 20-12-2009, 18:31
  5. Prima poza cu Opus MotherBoard pentru Xbox 360 By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 01-08-2008, 13:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts