Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 107

Thread: Destiny Alpha

  1. #41 SP
    Junior Member EdenIsNotEnough's Avatar
    Daca are cineva un key in plus si poate sa mi-l dea as fi recunoscator, m-am inscris si inca n-am primit nimic... sper sa vina cat mai repede.

  2. #42 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    au venit cheile. check mail ppl.

  3. #43 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Yep, am primit si eu pe contul de UK, la care am si PS+ cumparat, nu stiu sigur daca are vreo legatura, pe celelalte conturi nu mi-a mai venit nici un mail.
    L-am butonat vreo 2 ore cu un prieten si mi-a placut ce am jucat...must buy, mai ales pe seceta asta

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa stiti ca merge jucat pe US, chiar daca e key-ul de UK. Am testat pe ambele regiuni cu acelasi cont... desi trebuie sa recunosc ca pe US parca incarca mai greu (dar foarte putin - doar la trecerea in alta zona).

    Btw, nu-ti trebuie PS+. Eu pe contul de UK nu am PS+ si totusi jocul a mers.

    Eu acum, nici nu stiu ce am voie sa postez despre Alpha si ce nu. Mai ales ca mi s-a spus "no sharing, no facebook" dar vad ca lumea face si sharing si streaming in draci...

    Oricum, pe scurt si fara sa dezvalui prea multe... jocul se misca bine (dar nici nu sunt prea ocupate serverele), arata bine (se putea mai mult - dar e totusi un alpha) si e fun sa joci un FPS dar sa te simti ca intr-un WoW (killing wizzards, farming, etc...). Downside: sistemul de questing e cam slabut... te plimba de 40 de ori prin aceleasi zone (prin care se respawneaza aceeasi mobsi de te plictisesti de ei), si ai foarte putin de explorat (again, it's an alpha).

    Avand in vedere ca mai sunt vreo 3 luni pana la lansare... am mari sperante ca va evolua mult. De mentionat ca nu a crashat nici macar o singura data... dar recunosc ca a mers ventilatorul de PS4 turat la maximum pe toata durata jocului.

  5. #45 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    E genial, un deliciu, o bomboana, negresa Ubisoft, GOTY. Am jucat vreo 3 ore inclusiv multiplayer, unde se vede de la o posta influenta Halo. Il ador si abia astept sa apara!

  6. #46 SP
    Junior Member EdenIsNotEnough's Avatar
    Felicitari tuturor celor care au pimit cheia, la mine nu a venit inca, si nici nu cred ca va mai veni, asta e (am si PS+ pe contul de pe care m-am inregistrat)...

  7. #47 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, nici mie nu mi-au trimis, aleluia.

  8. #48 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am primit si eu key si acum l-am pus la descarcat. Abia astept sa vad cum e cand ma intorc de la munca.

  9. #49 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Am primit si eu aseara key-ul. De cateva ori mi s-a deconectat de la servere. Nu stiu daca e din cauza faptului ca e alpha sau am eu ceva probleme de conexiune.

  10. #50 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    probabil pentru ca a dat lumea navala. ieri nu au fost probleme de deconectare.

    daca nu ati primit mailul, mare atentie sa verificati adresa asociata contului cu care v-ati inregistrat. si eu am mai multe (conturi si implicit adrese) si tot verificam pe adresa gresita. last, but not least, check spam folder.

  11. #51 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Btw, nu-ti trebuie PS+. Eu pe contul de UK nu am PS+ si totusi jocul a mers.
    Nu la asta ma refeream, stiu ca jocul merge de pe orice cont sa-l joci, eu l-am jucat de pe contul de Ro, ci la faptul ca am primit cod Alfa doar pe adresa de mail atasata contului de UK unde am PS+ activat, iar pe celelalte nu am mai primit. Deci este posibil ca trimit doar pt. conturile cu abonament PS+.

    Cateva pareri si de la mine:
    + controlul e foarte bun, aimingul foarte smooth
    + inamicii sunt interesanti si variati
    + AI-ul inamicilor destul de bun, cam asemanator cu cel din jocurile Halo
    + world design destul de frumos
    + vehiculele se controleaza foarte fain si usor
    + double jump FTW!
    + public events sunt misto, si introducerea lor pe harta imi place

    - mi-as fi dorit mai multe elemente de customizare la crearea personajului, desi alea care exista sunt destul de bine realizate
    - inamicii din open world se spowneaza cam repede inapoi, nici bine nu-i omori, te-ai intors cu spatele si au aparut iara
    - misiunile secundare din free roam nu sunt asa interesante si se cam repeta
    - se putea mai mult la grafica, nu arata old gen dar nici cu adevarat next gen, insa compenseaza la alte capitole. Poate la Destiny 2 va arata mai bine daca nu-l vor mai scoate si pe old gen

    Cam atat deocamdata, mai am de jucat Strike missions si MP, doua parti din joc care am vazut ca sunt destul de laudate

  12. #52 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu sunt de acord ca nu arata "nextgen", nu stiu daca ati stat sa va holbati la detalii, texturi, iluminare. Mi se pare ca arata fabulos si mai ales la scala care se anunta. 2 capturi de aseara, compresate in draci de feisbuc:
    Attached Images Attached Images dest1.jpg dest2.jpg

  13. #53 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Nici la mine nu a venit nici un key asta e

  14. #54 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Acum am primit key-ul. Pana la ce data sete activat acest Alpha? Sa stiu cum fac timp pentru ea...

  15. #55 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Pana duminica inclusiv.

  16. #56 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    M-am înregistrat şi eu pentru key şi nu am primit încă codul, dacă nu am primit până acum este posibil să numai primesc ?

  17. #57 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    - se putea mai mult la grafica, nu arata old gen dar nici cu adevarat next gen, insa compenseaza la alte capitole. Poate la Destiny 2 va arata mai bine daca nu-l vor mai scoate si pe old gen
    ceva imi spune ca daca investesti 500 mil $ intr-un joc nu prea iti mai arde sa faci un sequel in urmatoarea perioada(4-5 ani)

  18. #58 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    darkpaul, Destiny e gandit ca sa fie o trilogie din start, deci vom avea si 2 si 3, se stie asta de cand l-au anuntat...cat va dura pana la urmatorul asta nu avem cum sa stim, la fel cum nu se stie daca continuarile vor mai aparea si pe old gen sau nu. Eu sper ca nu, cu cat se renunta mai repede la old gen cu atat mai bine, avem exemplu clar la seria AC, cum arata AC IV, si cum arata AC Unity, care e exclusiv current gen.
    In fine nu are rost sa continui discursul despre grafica, e opinia mea si mi-o mentin, jocul nu arata asa de bine precum am vazut ca se poate in alte jocuri, da iluminarea e foarte buna, sky box-urile sunt frumoase, insa texturile au o rezolutie cam joasa.

  19. #59 SP
    Member flames95's Avatar
    Nici vorba de un sequel au spus ca vor sa promoveze acest joc 10 ani de zile nu va fi usor vom vedea daca vor reusii,ca sa pastrezi interesul fanilor va fi greu de realizat ,dar vom vedea ,din pacate si eu m-am inscris la alpha si nu am primit nici o cheie poate data viitoare ....

  20. #60 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Am jucat si eu un pic.. Din cate inteleg, alegi o zona mare in care sa te spawnezi, iar acea zona este impartita in niste sub-zone prin care te tot plimbi, accepti quest-uri (care mi se par cam boring), killaresti AI-ul care se spawneaza din secunda in secunda alaturi de ce alti players mai sunt pe-acolo. Nu-i chiar my cup of tea, dar fiind un alpha poate e foarte limitat din punctul asta de vedere..

    Sistemul de upgrade mi se pare bizar, poate n-am fost eu prea atent la cum functioneaza... din cate imi dau seama, ai diverse abilitati care ti se deblocheaza automat pe masura ce joci, ajungand intr-un final sa le ai pe toate. Mi se pare cam boring, e mai interesant cand trebuie sa renunti la unele abilitati in favoarea altora si simti ca ai personajul mai individualizat.

    Din punct de vedere tehnic, nu mi se pare ceva extraordinar. Grafica e OK si cam atat. Framerate-ul parca are mici scaderi cateodata, nu e foarte smooth. Ma deranjeaza sensitivity-ul scazut la look in timp ce sprintezi, iar Destiny nu mi se pare genul de joc care are ceva de castigat prin incercarea de a face personajul mai greoi, cu o miscare mai realista, a la Killzone...

    In zona PvP n-am intrat inca, nu-mi dau cu parerea..

    Astea sunt primele mele impresii. Am jucat destul de putin, poate ca o sa-i prind gustul in urmatoarele ore de joc, cat oi reusi weekend-ul asta. Dupa Spania-Olanda o sa mai intru, poate ne intersectam online.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Inscrie-te pentru testul alpha Destiny! By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 11-06-2014, 10:46
  2. S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha By cashonly in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 29-04-2014, 14:47
  3. Alpha Protocol Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 23 Last Post: 03-06-2010, 02:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts