Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 395 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 191 ... LastLast
Results 1,801 to 1,820 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #1801 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Daca va e frica de RROD SAU YLOD luati-va un Wii, sau Wii U .

  2. #1802 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu la urmatorul Xbox, ii pun racire cu apa, inca 8GB RAM, SSD, overclock la procesor, imi iau 2 Kinect-uri... I'm gonna kick PS4 ass!

    Serios acum... iar ati inceput pe thread de Xbox One sa discutati despre PS3... Wii, Wii U... ?

    Vreau si eu sa intru aici pe thread intr-o buna zi si sa vad chestii de genul: "Bai, ati vazut cat de tare e jocul ala exclusiv de Xbox One?" sau "Incredibil cum arata jocul ala de Xbox One!"... De unde? Parca e Valea Plangerii... Noaptea Mintii... PlayStation Hatebook, and so on.


  3. #1803 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Am mai avut noi vreodata presedinte mai competent ca individu' asta ?

  4. #1804 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar

  5. #1805 SP
    Senior Member iPaul's Avatar

  6. #1806 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    ^
    Ce are pe cap M. Nelson ? Parca vine din jungla.

  7. #1807 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  8. #1808 SP
    Member eneea's Avatar
    referitor la timed family sharing, am vazut mai multe interviuri inainte de scoaterea DRM, and stuff, si in nici unul nu se zice ca jocul poate sa fie jucat full de 10 membri ai familiei, se zice ceva de genu "theywill be able to check it out", uitati-va doar la interviul lui major nelson cu angry joe

  9. #1809 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Deci poate gandesc eu un pic "out of the box" dar, toata faza cu family sharing e praf in ochi menita sa le creasca tot lor vanzarile..Adica eu, trebuia sa cumpar jocul ori de pe disc si sa il asociez contului, ori digital download si sa pot oferi familiei sau prietenilor apropiati, ce? Un demo al respectivului joc (sau varianta full cu time limit) care ar putea fi cumparat de respectivii utilizatori daca doresc. Adica mai pe sleau spus, Microsoft vroia sa imi spuna: Hai mai Gheorghe si vinde-mi jocurile (sau George, citit ca si Constanza). Eu tot raman la parerea mea..daca vor ca eu sa investesc intr-o consola noua, trebuie sa faca totul(chiar si micul dejun dar si patul), blu-ray, jocuri xbox360 si sa ma lase sa fac ce vreau cu bucata de plastic si circuite pe care dau bani, deci e proprietate personala. Nu mai e situatia ca acum cativa ani sa isi poata cumpara lumea ambele console. Iar referitor acelor useri care spun hai sa asteptam sa vedem cum va fi dupa lansare si apoi sa comentam, hai mai bine nu. e mai bine sa bati fierul cat e cald, sa ii speriem pe producatori cu anularea precomenzilor (pe care romanii nu le vor cumpara prin precomanda oricum), pe principiul..daca nu e misto cum vreau eu, nu iti cumpar tigaia mancati-as!

  10. #1810 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Mie imi place ca atunci cand tipa il intreaba daca o sa schimbe ceva dupa conferinta celor de la Sony, spune ca nu, ca au avut jocuri minunate pe scena, ca gamerii vor iubii noua consola si viziunea lor despre viitor . Iar acum, toata increderea de la E3 e spulberata de Sony, care n-a adoptat aceleasi politici stupide si de fanii care i-au criticat pe peste tot . That's what I call confidence !

  11. #1811 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    AS vrea daca se poate ca pe threadul asta sa ramana doar fanii Xbox, de fanii celorlalte console ma pot lipsi... Dar visul asta nu poate deveni realitate, asta doarece Microsoft a facut eforturi IMENSE ca numele noii lor consola sa fie pe buzele tuturor (nu in sens pozitiv). Iar fanii celorlalte console au gasit in sfarsit un motiv sa ne sece la suflet cu comentariile lor "pertinente" peste tot, pe toate forumurile, threadurile, fie ele romanesti sau internationale.

    Oameni buni ca sa va explic ceva : e ca si cum mi-ar muri mama, si voi v-ati bucura ca oricum mama voastra era mai buna. Lasati-o moale. Nu stiti sa veniti cu vesti bune (sau rele) pe forum, e ok. Dar macar scutiti-ma de parerea vostra despre noua consola Xbox (din moment ce nu ati avut una, sau nici nu o sa aveti vreodata) pt. ca eu nu intru pe sectiunea PS4 sa zic ce ma nemultumeste la ea sau pe sectiunea WiiU care are un hardware depasit lejer de noua generatie Xbox One/ PS4.

    On-topic : Microsoft zilele astea are si alte probleme pe cap decat Xbox One. Se pare ca nu au reusit sa achizitioneze Nokia, au de lansat Windows 8.1 si multe altele... Asteptam din Septembrie incolo sa vedem ceva real. Pana atunci astept poze la rezolutie mare cu interiorul noii console One.

  12. #1812 SP
    Admin MonkY's Avatar
    djleo666: pusesem eu niste imagini cu engineering sample. Le pun din nou (ca nu mai stiu pe unde Dzeu au ajuns)
    Attached Images Attached Images xbox_one_inside_1.jpg xbox_one_inside_2.jpg

  13. #1813 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    AS vrea daca se poate ca pe threadul asta sa ramana doar fanii Xbox, de fanii celorlalte console ma pot lipsi... Dar visul asta nu poate deveni realitate, asta doarece Microsoft a facut eforturi IMENSE ca numele noii lor consola sa fie pe buzele tuturor (nu in sens pozitiv). Iar fanii celorlalte console au gasit in sfarsit un motiv sa ne sece la suflet cu comentariile lor "pertinente" peste tot, pe toate forumurile, threadurile, fie ele romanesti sau internationale.

    Oameni buni ca sa va explic ceva : e ca si cum mi-ar muri mama, si voi v-ati bucura ca oricum mama voastra era mai buna. Lasati-o moale. Nu stiti sa veniti cu vesti bune (sau rele) pe forum, e ok. Dar macar scutiti-ma de parerea vostra despre noua consola Xbox (din moment ce nu ati avut una, sau nici nu o sa aveti vreodata) pt. ca eu nu intru pe sectiunea PS4 sa zic ce ma nemultumeste la ea sau pe sectiunea WiiU care are un hardware depasit lejer de noua generatie Xbox One/ PS4.

    On-topic : Microsoft zilele astea are si alte probleme pe cap decat Xbox One. Se pare ca nu au reusit sa achizitioneze Nokia, au de lansat Windows 8.1 si multe altele... Asteptam din Septembrie incolo sa vedem ceva real. Pana atunci astept poze la rezolutie mare cu interiorul noii console One.

    Pai multi suntem fani Xbox. Pentru mine 360-ul a fost prima consola.
    Crezi ca ne place sa vede cum Microsoft dau cu stangu-n-dreptu cu consola asta noua?
    Si de ce ar trebui sa ne pese noua de cat de greu o duc ei daca nici macar nu se gandesc sa lanseze Xbox One in Romania?

  14. #1814 SP
    Member raptorscream's Avatar
    Aparent zambareteu' ala de la conferinta M$ a confirmat ieri (nu mai stiu linkul), ca Family Sharing nu ar fi fost time-limited si cica are explora optiuni de a o reintegra

  15. #1815 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Pai multi suntem fani Xbox. Pentru mine 360-ul a fost prima consola.
    Crezi ca ne place sa vede cum Microsoft dau cu stangu-n-dreptu cu consola asta noua?
    Si de ce ar trebui sa ne pese noua de cat de greu o duc ei daca nici macar nu se gandesc sa lanseze Xbox One in Romania?
    De ce sa ne pese ? Pentru ca eu nu m-am putut obisnui cu PS3-ul. Pentru ca Xbox-ul s-a bagat pe sub pielea mea incat uneori zic ca mi-a intrat in sange . Nu stiu neaparat de ce, ca sa spun un motiv real, dar clar cu toate belelele lui, Microsoft-ul a reusit sa scoata o consola buna (buna a devenit dupa primul val de RROD-uri ). Pentru ca concurenta e buna, pentru ca Microsoft a reusit sa creeze un controller atat de genial incat producatorii de periferice au inceput sa-i copieze design-ul (dap, de Razer e vorba...), pentru ca chiar daca LIVE-ul a fost hulit din cauza abonamentului lunar a oferit un multiplayer stabil, rapid si apreciat de jucatori incat concurenta a inceput sa-i copieze modelul (dap, de SOny e vorba ...).

    Si trebuie sa ne pese de directia in care o iau noile console mai ales pentru ca suntem GAMERI si ar trebuii sa ne placa jocurile indiferent de platforma pe care ne jucam, fara sa HATE-arim, TROLL-im si alte IM-uri aici pe forum.

    BTW MonkY : acel Engineering sample arata profi' construit. Racire mult peste 360, unitatea optica separat, hdd in spate, cooler-ul bate in sus unde va fii acel grilaj in carcasa consolei, ce sa mai...pot zice la prima vedere ca e RROD proof si ca Microsoft si-a invatat lectia cu 360-ul.

  16. #1816 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    BTW MonkY : acel Engineering sample arata profi' construit. Racire mult peste 360, unitatea optica separat, hdd in spate, cooler-ul bate in sus unde va fii acel grilaj in carcasa consolei, ce sa mai...pot zice la prima vedere ca e RROD proof si ca Microsoft si-a invatat lectia cu 360-ul.
    Da, mai bine de atat nu se putea (poate eventual mai multe heatpipe-uri la radiator)... Sper ca in versiunea finala sa scape de tot ce nu inseamna condensatori solizi. In rest, avand mult mai mult spatiu decat PS4, eu cred ca va sta mult mai bine la ratio-ul noise/temperature (avand acel ventilator care cred ca este de 120 sau chiar 140)...

  17. #1817 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Da, mai bine de atat nu se putea (poate eventual mai multe heatpipe-uri la radiator)... Sper ca in versiunea finala sa scape de tot ce nu inseamna condensatori solizi. In rest, avand mult mai mult spatiu decat PS4, eu cred ca va sta mult mai bine la ratio-ul noise/temperature (avand acel ventilator care cred ca este de 120 sau chiar 140)...
    In plus si instalarea obligatorie pe hdd duce la scadearea temperaturii (poate cine stie vom avea ghinionul ca si hdd-ul sa fie din seria GREEN si sa se invarta pe la 4800 rpm) si atunci sa nu ne mai plangem de temperaturi ci de loading.. Ce misto' ar fi fost un ssd de 240 Gb in consola si unul de 1 TB pe USB-ul 3.0 al consolei. Cel putin mie imi suna excelent !

    Condensatori ne-solizi nu vad mai mult de 6 sau ma insel. Cei de langa RAM-i imi par a fi solizi. Vad ca nu renunta la ideea de 2 parti ale consolei sa fie ventilate, probabil IN/OUT si 2 nu.

  18. #1818 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    After the Xbox 180, Can we Trust Microsoft? - Article - gamrReview

    O tema destul de interesanta care vad ca e discutata tot mai mult de presa...

  19. #1819 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    In plus si instalarea obligatorie pe hdd duce la scadearea temperaturii
    Asta nu m-a ajutat pe mine niciodata pana acum. De cand au introdus functia de instalare la X360... toate jocurile le-am instalat pe HDD. Intr-adevar, nu mi-a picat niciun bloc optic... insa au picat 7 console! Una din ele a murit stand degeaba in Dashboard (dupa restart - RRoD).
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    After the Xbox 180, Can we Trust Microsoft? - Article - gamrReview

    O tema destul de interesanta care vad ca e discutata tot mai mult de presa...
    Eu nu mai am incredere in Microsoft de ceva vreme. Acum cu ce au facut legat de Xbox One nu a fost altceva decat sa-mi confirme ca e un haos general acolo. E si unul din motivele pentru care Apple a castigat atat de mult teren... Sony le-a dat peste nas la ultima generatie (desi Microsoft a plecat cu un avantaj serios)... La telefoane nu se descurca, pe tablete au pierdut din start... Windows 8 se vinde prost. Le-ar trebui o restructurare completa ca sa redevina Microsoft-ul pe care-l stiam odata. Il injuram noi pe Bill Gates... dar se simte lipsa lui.

  20. #1820 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    ^ Asta se intampla cand iti lasi compania in mainile unui prieten taranoi (Steve Ballmer) in locul unui om competent, calificat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 395 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 191 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts