Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Rugaminte PSP - firmware v.4

  1. #1 SP
    Junior Member florinel's Avatar

    Rugaminte PSP - firmware v.4

    Salut, am achizitionat de curand un PSP silm cu versiunea de firmware 4.xx, imi puteti spune
    daca se poate moda.
    multumesc

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    google iz your friend!
    Raspunsul este DA! Atata timp cat este slim, indiferent de firmware se poate moda, prin Pandora. Nu ma intreba daca o downloadezi de pe net ca nu, raspunsul este nu! Incearca sa te duci la cineva care are deja asa ceva (ex Donely, de aici de pe forum).
    Daca este psp 3000 (scrie pe codul de bare psp 3004 aka noul psp proaspat aparut) atunci nu il poti moda, momentan, din cate imi amintesc!

  3. #3 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nu, psp-ul tau nu poate fi modat momentan se pare ca au aparut pspuri slim and lite cu o placa de baza numita TA-088 v3 care nu permite modarea pspului.

  4. #4 SP
    Junior Member jhhs's Avatar
    Salutare , sunt nou in forum si as dori sa imi achizitionez un psp ,dar vad k majoritatea din magazine au firmware 4.xx care spuneti k nu poate fi modat. Intrebarea mea este dak nu se poate moda inca sau deloc.

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    1. Tu iti iei PSP ca sa-l modezi ? sau ca sa te joci pe el ?
    (eventual sa asculti muzica, sa te uiti la fotografii si sa te uiti la filme si eventual sa navighezi pe internet)

    PSP ul functioneaza cu jocuri pe UMD - jocurile pe UMD costa la magazin intre 40 - 120 RON (maxim) ceea ce este un pret FOARTE BUN (mai ales ca gasesti majoritatea titlurilor pana in 79 RON) - la mana 2-a nu cred ca exista vreun joc mai scump de 50 - 60 RON (sau cineva care e dispus sa ofere mai mult de atat pe un joc SH) - deci jocurile PSP sunt IEFTIE - terminati cu "piratez" ca n-am bani - ca nu tine in cazul acesta

    2. te rog sa incetezi cu limbajul stil messenger -

  6. #6 SP
    Junior Member jhhs's Avatar
    1. Imi cer scuze pentru limbajul stil messenger.Asta a fost prima si ultima greseala privind limajul.
    2. Nu stiu ce te-a facut sa deduci ca am intrebat de modare pentru jocuri piratate,m-am documentat in privinta preturilor jocurilor chiar si pe forum inainte sa postez.
    3. Sper ca incidentu sa fie lasat in urma ca sa fie o atmosfera placuta pe forum.

    Stima.

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Fie si un lup mancat de oaie.

    Pana una alta eu nu vad aici discutii despre - unde gasesc jocuri de PSP ieftine - vad doar ... vai nu se mai poate moda PSP ul ce ne facem ? (completez eu ... NU MAI PUTEM PIRATA)

    Stiu ca suna malitios ceea ce spun insa experienta mea (am modat SUTE DE PSP uri - si toti ABSOLUT TOTI cei care si-au modat consola la mine au intrebat de piratate - in diferite stagii - unii direct, altii dupa modare, altii in timpul modarii, altii la un timp dupa modare) - din nefericire pentru ei aproape toate consolele modate de mine au fost duse si lasate la ver 1.5 - multi au avut noroc pentru ca pe vremea aia se putea face upgrade la 3.03 OE-C doar ruland pe PC un soft - care facea autoupdate - acum e mai greu si sincer abea astept urmatorul model de PSP (nu 3000 pentru ca ala e o mizerie) care se zvoneste ca nu va mai avea UMD drive si se vor juca jocurile direct de pe card, downloadate de pe STORE - evident va fi schimbata arhitectura asa ca ... ehh vom trai si vom vedea.

    Bafta.

  8. #8 SP
    Member Catallin's Avatar
    Asta cu jocurile de pe store e cu dus-intors Si pe iPhone folosesti doar aplicatiile de pe store si e mult mai simplu sa le pacalesti. Daca ar fi doar cu store-ul, tot ar lua cineva jocul, l-ar pune pe net, ar fi altcineva care sa-l crackuiasca si il pune oricine pe card si il ruleaza. Metoda impotriva pirateriei nu stiu daca exista (se pare ca PS3-ul rezista cu stoicism).

    La PSP cu jocurile de pe card la fel e cu dus-intors pentru ca: bateria tine mai mult, nu mai face zgomotul de la disc (nu ca ar fi el mare, dar daca te joci seara in pat se mai aude), nu mai folosesti UMD-ul (cu toate ca daca nu-l folosesti nu vad ce-ai mai face cu el ). Are si modatul PSP-ului partile lui bune, pacat ca 99.99% il modeaza pentru jocuri. Un singur tip am intalnit care si-a modat consola ca sa poata pune .mp4 in VIDEO pe card, cu toata ca banuiesc ca ar fi mers si fara modare.

    Intr-adevar, noua placa ta088v3 nu poate fi modificata deocamdata, dar ultima data cand m-am uitat pe site, dark-alex tocmai pusese mana pe un astfel de psp, deci nu stiu cat va rezista Citandu-te... "vom trai si vom vedea".

  9. #9 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Filmele format mp4 merg pe PSP si fara moadre,cred ca trebuiesc denumite intr-un anumit fel.Dar in mare PSP-ul citeste filme format mp4 cu sau fara modare.Modarea a fost facuta pentru homebrew si jocuri de pe card.Eu nu mia-m laut PSP-ul pentru ca se modeaza,l-am laut pentru capacitatile lui multimedia,chiar daca 80% in foosesc la jocuri,fie UMD fie invers.Si inca-mi cumpar UMD-uri,chiar daca e modat.
    Cheers.

  10. #10 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    cum trebuie redenumite filemele sa mearga pe psp care are versiunea soft:4.01?
    nu reusesc sa gasesc nicaieri instrctiuni...

    mefci:d

  11. #11 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Eu am facut in felul urmator :
    Am copiat fisierele mp4 in :
    O:\VIDEO

    Unde "O" este litera drive-ului PSP-ului tau

    Si functioneaza perfect


    PS : Am PSP-3004 aka Imposibil de modat *momentan*

  12. #12 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    merci
    asta nu este al meu,este al prietenei mele care este modelul slim lite...nemodat...ea vrea originale..de aceea nu si-l modeaza

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 10-09-2009, 16:16
  2. PSP Firmware 5.50 By consol3 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 23-04-2009, 08:59
  3. Rugaminte By punkenstein in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 6 Last Post: 10-02-2009, 23:28
  4. PSP Firmware update 5.01 By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-10-2008, 10:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts