Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 30 of 30

Thread: Jocuri PlayStation Studios pe PC

  1. #21 SP
    Manager paul's Avatar
    Returnal DF tech review:

  2. #22 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Apare si pe PC. E unul din titlurile pe care asteptam sa le joc cand o sa imi iau PS5. Dar o sa il iau de pe Steam si o sa il joc pe Steam Deck .

  3. #23 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu nu mi-as strica primul contact, mai ales la titlurile AAA, jucandu-le pe Steam Deck.
    Ar fi o prima impresie foarte cheap.. 7inch de IPS la 800p, setari grafice low, lipsa HDR, lipsa haptic feedback si adaptive triggers etc. Pierzi mult din joc.
    Rift Apart a fost pentru mine o experienta next-gen pe 75", cu HDR, DualSense si 3D Audio.
    Daca are full support DualSense pe PC, ia macar un controller de PS5, adaptive triggers si haptic feedback-ul sunt foarte misto implementate.

  4. #24 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Super ! La titlul asta chiar sunt curios care vor fi cerinte hardware pt 4K/60,Mexed out …RTX 4080?

  5. #25 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Ai dreptate Cosmin1088. Fiecare joc e bine sa fie jucat pe aparatul ptrivit. O sa il joc cand imi iau PS5 pe un tv cu diagonala mare. Steam Deck e excelent pt jocuri mai vechi sau indies.

  6. #26 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Asa zic si eu, nu vreau sa imi mai stric experienta multor jocuri jucandu-le pe PS5 Astept Forbidden West cel mai tare sa apara pe PC. Rift apart merge destul de bine si pe consola, totusi. Comentariul e mai mult in legatura cu porturile pe PC in general.

  7. #27 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ghost of Tsushima Director’s Cut is coming to PC on May 16



    Ce mi se pare mai interesant e ca leaker-ul care a dezvaluit varianta de PC a spus ca Ghost of Tsushima 2 va fi anuntat la PS Showcase in Mai sau Iunie: https://www.reddit.com/r/GamingLeaks...ced_this_year/ .

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudat cu tipu care a leak-uit data exacta - si-a inchis profilu de X intre timp si de fapt a avut super dreptate.

    Anywho, despre joc, aceleasi "features" penibile ca la toate jocurile lor care vin si pe PC - unlocked FPS, ultra wide screen support - efectiv nu trebuie sa faca nimic pentru o astfel de portare - absolut penibil

    Despre joc nu mai zic nimic, ca-mi sare lumea in cap again

  9. #29 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    De curiozitate, ce altceva ar mai putea adăuga?

    Fără îndoială din punct de vedere al calității imaginii va fi clar superior față de PS5, rezoluție și tot ceea ce ține de level of detail. Clar Sony nu ar spune aceste chestiuni fiindcă ar pune PS5-ul într-o lumină de inferioritate.

    Nu cred că-i complicat deloc sa le porteze, însă fac acest lucru atât de târziu pentru a obține cat mai mult profit din vânzările pentru consolă.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e vorba de ce pot adauga, dar e ca si cum ar anunta un telefon nou si ar spune - acum puteti face si apeluri telefonice!

    Alea sunt functii normale pentru orice joc de PC din ultimii ani. Alea nu trebuie sa fie selling point decat pentru cine joaca pe consola, iar oamenii aia cel mai probabil au jucat deja jocul respectiv si cel mai probabil nu-l vor mai cumpara/juca.

    Selling point, luand in considerare noua "clasa" de jucatori, ar trebui sa fie lumea, povestea, personajele, gameplay, samd.
    In rest e doar stupid sa spui asa ceva, that is all.

    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Fără îndoială din punct de vedere al calității imaginii va fi clar superior față de PS5, rezoluție și tot ceea ce ține de level of detail. Clar Sony nu ar spune aceste chestiuni fiindcă ar pune PS5-ul într-o lumină de inferioritate.
    Pai fix asta e faza - cel mai probabil nu va fi superior versiunii de PS5 - sau poate fff putin imbunatatit - si vor spune ca este directia artistica, faptul ca au texturi de rezolutie mai mica sau acelasi numar de poligoane.

    Si nu ma refer doar la jocul de fata ci la toate jocurile Sony care ajung pe PC la cativa ani dupa lansare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Vand jocuri playstation 5 By iry in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 19-02-2023, 09:15
  2. Vând jocuri Playstation 4 By miry in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-11-2021, 18:16
  3. Vand PlayStation 4 si 3 jocuri By Hider141 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 4 Last Post: 02-04-2019, 18:19
  4. Vand Jocuri PlayStation 4 By solecon in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 07-06-2018, 05:01
  5. Licitatie: Jocuri Playstation 3 By ffocus in forum Licitatii
    Replies: 55 Last Post: 19-06-2009, 15:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts