Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

View Poll Results: Ce impresie v-a facut E3 2012?

Voters
200. You may not vote on this poll
  • Slab. Foarte slab. Nu ma asteptam!

    43 21.50%
  • Se putea mult mai bine...

    74 37.00%
  • OK, dar ma asteptam la noi jocuri si console.

    66 33.00%
  • Sublim! Nota 10. A fost tot ce mi-am dorit.

    17 8.50%
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Ce impresie v-a facut E3 2012?

  1. #21 SP
    Member emanuel's Avatar
    Baieti, am si eu o curiozitate: Nintendo a zis ceva despre specificatiile noii console, hardware, putere, etc ? o data de lansare ? nu am avut ocazia sa vad e3 asa ca...

  2. #22 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu gandesc asa: la cat timp liber am acuma nu ma prea doare . Uite ca sunt acasa si nu m-am mai jucat pe consola de vreo 8-9 luni (cu cateva pauze), am vreo 10-15 jocuri care ma asteapta (unele dupa care asteptam de nu stiu cat timp gen Uncharted 3, Infamous 2, Dark Souls) dar in loc sa ma joc ii ajut pe a mei cu lucru sau invat... deaia si ieri cand am fost la Domo nici nu m-am obosit sa ma uit la jocuri . trist. Asa ca pentru mine 3-4 jocuri bune sunt peste cap (oricum nu ma obosesc sa le iau pe restu decat daca sunt foooarte ieftine).

  3. #23 SP
    Member Xristina's Avatar
    Timpul liber este invers proportional cu responsabilitatile pe care le ai. Eu am 200 si ceva de jocuri pe Steam, dintre care cred ca 2 sau 3 ma joc constant si pe PS3 am multe de care nu m-am atins. Am reusit sa ma uit de la serviciu la conferintie, un mare boredem fest, Micro**** nu ma intereseaza sub nicio forma, Sony nu a adus nimic nou, no Vita no nothing, Nintento a anuntat un WiiU pe care s-ar putea sau nu sa il cumpar, in rest brizbrizuri, cancanuri si alte prostii pentru userii casual.

    Si da faza cu SMSul si mie mi s-a parut o_O, Will Wright inseamna ca nu mai are niciun cuvant de spus, pacat, el e genial ca developer si saga lui (SimCity) e facuta praf de marketingul de la EA.

  4. #24 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Pe praful asta era clar ca la fel va fi si conferinta.Ma uitam la G4tv sau gametrailers,nu retin unde am vazut,era o duduie si un nene-care abia daca a scos doua cuvinte si radea ca boul...duduia avea doua portocale in loc de sani si le mai si scosese la inaintare,de zici ca era Mirabela cu sutien la 5 ani.Caut si revin cu un link,e de share faza.

  5. #25 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Fara un nou Fallout deci nu prea grozav.

  6. #26 SP
    Junior Member djady's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Bine ca mi-ai amintit, si Tomb Raider mi-a placut . Mi se pare o copie fidela si de bun gust a lui Uncharted (n-o zic intr-un mod rau).
    Sorry era 9 dimineata si nu dormisem toata noaptea!!!
    Si Medal of Honor mi sa parut destul de interesant.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost Medal of Honor ?

  8. #28 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Da, au aratat niste gameplay la conferinta EA.

  9. #29 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Lista mea de prioritati ca urmare a E3: NFS Most Wanted ,Last of Us,Beyond,God of War,Tomb Raider,Dishonored,Guacamelee!
    restul e cancan

  10. #30 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Degeaba, haters gonna hate :




  11. #31 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu vorba ca ma asteptam sa confirme zvonurile neaparat, dar o mica particica din mine spera sa vada toate acele jocuri la E3 (mai putin D3, oricum nu-l luam). Stii, eram ca un copil care tocmai isi deschide cadourile de craciun si care spera sa fie fix ce-si doreste, dar nu e. Chiar daca acel cadou e minunat si totusi ii place, il lasa cu un gol in suflet ca nu era ce si-a dorit. Si am dus-o putin prea departe metafora, but you get the point!!!

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce impresie v-a facut E3 2012?
    Attached Images Attached Images amecg.gif

  13. #33 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    mie sincer nu mi s-a parut Unisoft sa fi avut cine stie ce special. Au aratat cam tot ce era sigur ca va arata (AC III..care a fost si la Sony...sort of..., Far Cry 3 etc). Watch Dogs a fost singura surpriza, dar a fost una a naibii de buna (ca si cum a fost Beyond la Sony).

  14. #34 SP
    Member Madutzzu14's Avatar
    �ncep prin a vă spune că am văzut doar prima seară, respectiv conferințele celor de la Microsoft, EA, Ubisoft și Sony. N-o să mă limitez doar la a-mi spune impresiile, ci o să spun cu am trăit anumite momente.

    Microsoft
    Am aplaudat cinematic trailer de la Halo 4(poate și pentru că �ncepea E3) și am continuat să mă uit cu asian eyes la gameplay(nu sunt obișnuit cu universul Halo deoarece am jucat doar Halo Combat Evolved). Mi-a plăcut foarte mult Splinter Cell Blacklist și cred că o să fiu atent la următoarele detalii despre el. După cred că au urmat nebuniile despre Kinect și contractele care le-au �ncheiat ei cu alte companii. Oricum la noi nu ajung, deci a fost cam neinteresantă partea asta. SmartGlass are potențial, dar să vedem c�t de mult și cum �l vor folosi. Apoi cred că a urmat Tomb Rider care a confirmat că va fi un joc important al anului viitor. Spre final �mi amintesc că a venit Usher(boo freakin' hoo!) și indispensabilul Call of Duty și-a făcut apariția dar n-am văzut nimic interesant(sorry CoD fans).

    EA
    Băieții au fost scurți și la obiect: au fost prezente 10 studiouri și au prezentat 10 jocuri. Poate n-am fost eu foarte atent dar �n Dead Space 3 n-am văzut partea de horror. Medal of Honor Warfighter pare destul de cunoscut, cel mai probabil pentru că folosește același Frostbite 2. Fifa 13 aduce mici �mbunătățiri, ca �n fiecare an, dar noi tot o să-l cumpărăm. Need for Speed Most Wanted este o gură de aer pentru franciză deoarece se �ntoarce la rădăcini și cel mai probabil �l voi cumpără. Am fost dezamăgit totuși că nu au anunțat un nou joc din seria Mirror's Edge. Primul joc a fost excepțional și chiar ar merita o continuare. Eh, voi continua să aștept.

    Ubisoft
    Ăștia au �nceput foarte, foarte prost. De ce ai vrea să-l aduci pe Flo Rida pe scenă ? Trecem cu vederea pentru că a avut niște dansatoare pe l�ngă el. Mi-a plăcut Far Cry, mi-a plăcut chiar foarte mult și �l aștept cu nerăbdare. Jocurile promise pentru WiiU(ZombiU și Rayman Legends) au arătat o parte din potențialul consolei și aș putea spune că am doar cuvinte de laudă pentru cei de la Nintendo. A urmat Assassin's Creed 3 cu al său trailer epic(și care nu este realist deloc) și cu gameplay-ul său plin de momente legendare. Să nu uit de Watch Dogs, un joc care promite multe și care va fi cu siguranță �ndrăgit de public. Nu mă interesează dacă a fost jucat pe PC �n momentul prezentării pentru că are un gameplay reușit, o poveste misterioasă(cel puțin pentru moment) și nu �mi pasă foarte mult de grafică �n general. La fel ca și la EA, am fost dezamăgit că nu au anunțat un nou Prince of Persia, eventual chiar o continuare la PoP 2008(da, mi-e mi-a plăcut!).

    Sony
    Ah, au avut un �nceput și un sf�rșit extraordinar. Țin să precizez că Heavy Rain este unul din jocurile mele preferate de pe actuala generație de console. Cred că vă dați seama c�t de mult m-am bucurat la anunțul noului joc făcut de Quantic Dream. C�nd am auzit că Ellen Page joacă rolul principal, eram deja pe jos(sau �n pat, era 4:00 AM). Așteptam și un gameplay, care nu a apărut �n timpul conferinței dar sunt mulțumit cu ce au prezentat. PlayStation All-Stars Battle Royale nu mă atrage. Cele două jocuri principale anunțate pentru PSVita, Assassin's Creed și Call of Duty, o să le mai aducă cel mai probabil niște cumpărători și la sf�rșitul anului cred că o să mă g�ndesc serios la cumpărarea primei console portabile. Și am ajuns la momentul preferat al serii: cartea cu magie și alte nebunii. Acum serios, dacă cei din sală nu primeau un an gratis pentru PS+, cred că Sony ar fi rămas fără spectatori. Bla bla bla, alte contracte �ncheiate cu nu-știu-ce firme și astfel ajungem la ultimele 15 minute din conferință. M-am ridicat din pat c�nd a �nceput gameplay-ul la God of War: Ascension și am savurat cele 5-7 minute ale prezentării. Același Kratos, nemilos, cu toate că a salvat un om(pe care cel mai probabil �l va omor� mai t�rziu). Noul joc al celor de la Naughty Dog arată bine(de parcă ar surprinde pe cineva) și se mișcă la fel de bine. Gameplay-ul aduce un suflu nou industriei de jocuri și probabil �l voi juca la lansare.

    N-o să fac un top al celor mai bune conferințe pentru că nici una n-a ieșit �n evidență. Jocurile care m-au impresionat sau pe care le aștept: Tomb Rider, Far Cry, Splinter Cell, NFS: Most Wanted, Assassin's Creed 3, Watch Dogs, Beyond: Two Souls, God of War: Ascension și The Last of Us.

    Cu alte cuvinte, se putea mai bine !

    P.S.: Prea multe zvonuri și prea multe dezvăluiri au fost făcute �nainte de E3. Anul viitor nu voi citi nici o știre legată de gaming cu o lună �nainte de E3. Who am I kiddin' ? Of course I will!

    P.S. 2: Acestea sunt părerile mele umile și trebuie tratate ca atare. N-am recitit textul, deci este posibil să se fi strecurat niște greșeli. Nu dați cu parul.

  15. #35 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    La anul chiar voi incerca sa nu citesc stirile cu 2 sapt inainte de E3.
    Fiind atat de pline de leak-uri incat te simti ca atunci cand cineva iti povesteste toate partile bune ale unui film inainte sa-l vezi. Normal ca n-o sa fie spectaculos, daca stii dinainte ce se intampla, sau ai macar o idee.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Joc Android Facut de Romani By dimmu123 in forum Android
    Replies: 0 Last Post: 06-05-2014, 00:47
  2. WAZZUB-o noua posibilitate de facut bani? By alexxyz in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 31-03-2012, 14:26
  3. Am facut o prostie ca mi-am luat PSP GO?:-S By alin18 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 06-09-2011, 10:55
  4. Ce v-a facut sa va doriti o consola ? By zinodaur in forum Console Club
    Replies: 64 Last Post: 25-03-2010, 22:28
  5. Idei de facut bani... By MonkY in forum Funny
    Replies: 21 Last Post: 28-02-2010, 20:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts