Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8 9 10
Results 181 to 196 of 196

Thread: Discutii despre box (pugilism)

  1. #181 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Chiar nu ma asteptam sa se adevereasca prostia asta. Foame de bani

  2. #182 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Si ma rog de ce e prostie? Floyd o va lua pe coaja, nici nu va stii ce l-a lovit.

  3. #183 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E o prostie sa pui un luptator de MMA in ring cu unul dintre cei mai buni pugilisti din istorie, chiar daca e ajuns la 40 de ani si mai mult ca sigur iesit din forma, si sa te astepti sa fie in stare sa tina pasul si sa fie in stare sa faca ceva. Vor urca in ringul de box si vor urma regulile aferente, nu in pentagon sau ce e la MMA, caz in care Mcgregor nu are absolut niciun avantaj in lupta asta, ba chiar e totul impotriva lui. Atat doar ca va incasa o suma frumusica de bani, cu mult peste ce primeste de obicei din MMA.

    De asta zic eu ca e o prostie, motiv sportiv in spatele luptei nu este, egalitate sau paritate intre cei doi nu este, nici cinstit n-as zice ca e pentru Mcgregor care e intr-un mare dezavantaj. Asa ca, luand toate astea in calcul, mi se pare o prostie si nimic mai mult decat o goana dupa bani din partea celor doi.

  4. #184 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    O sa ai parte de o surpriza, Mc. Gregor nu e un orice luptator de MMA, are o stanga de ii va face multe probleme lui Floyd. Inteleg ce explici, nu stiu cat esti la curent cu UFC-ul dar Gregor e unul din cei mai bun la box, si o sa fie un meci interesant. Si da, se vede de pe luna ca e foame de bani. Poate sa fie si o mare dezamagire tot eventul.

  5. #185 SP
    Member Melo's Avatar
    Sunt sanse mai mari ca Viitorul sa castige Champions League sezonul urmator, decat McGregor sa-l bata pe Mayweather. E cum ai spune ca Bolt are sanse sa-l bata pe Mo Farah la 5.000 m, complet ridicol! Boxul si MMA-ul sunt doua sporturi complet diferite, iar Conor este un amator in box, primul lui meci va fi contra unuia dintre cei mai buni pugilisti din istorie. Oricum, McGregor deja a castigat cand a semnat contractul, banii pe care o sa-i faca dupa lupta asta, i-ar fi facut in UFC dupa vreo 6 meciuri.

  6. #186 SP
    Member Melo's Avatar
    La 00:00 va avea loc prima conferinta de presa dintre Mayweather si McGregor.


  7. #187 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pt. cine crede ca McGregor nu are nicio sansa, cautati Ido Portal pe youtube si o sa intelegeti de ce are mai multe sanse decat bate la ochi. Cu Ido se antreneaza.

  8. #188 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pentru cine crede ca aceasta lupta este pe bune si nu un mod grosolan de a scoate carute de bani din prima lupta si re-match (trebuie sa manance bine Dana, Floyd (retras), Conor (care nu practica acest sport) plus multi altii), il sfatuiesc sa se gandeasca mai bine cine sunt cei doi oameni implicati si ce sporturi practica.

    McGregor si Mayweather au acelasi stil flashy, braggy care atrage indubitabil marea masa de oameni. Multi vor sa-i vada pe unii care vorbesc ca in ghetou, poarta haine si ceasuri scumpe si isi cara pumni dupa. E doar business, nu are nicio legatura cu sportul. Un pugilist cu un practicant de arte martiale. Vaca de muls si nimic mai mult.

    Astept cu interest lupta dintre Undertaker si Morosanu.

  9. #189 SP
    Member Melo's Avatar
    Pro TV va transmite McGregor vs. Mayweather. Gala incepe la 04:00 si main eventul in jur de 06:30 - 07:00.


    Promoul oficial Canelo vs. GGG


  10. #190 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu ma uit la astfel de evenimente de circ, sa fie sanatosi.

  11. #191 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am vazut un meci foarte frumos, un Mayweather care nu si-a aratat niciodata varsta, spectaculos si calculat in acelasi timp. Un McGregor infometat si foarte bun pentru primul meci de box la profesionisti. S-a dus McGregor in runda a 10-a dar nu fara un cuvant de spus, insa Floyd a fost SUPERB.

  12. #192 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A fost un circ. Nu stiu la ce te-ai uitat tu. Floyd a stat degeaba ca nu putea incheia meciul dupa 2 runde, cine a cumparat PPV ramanea cu buza umflata ca dupa May-Pac cand nu au primit ciomageala. Nu putea face asta din nou, asa ca a oferit spectacol ca sa fie lumea fericita, cine zice ca meciul a fost pe bune habar n-are ce vorbeste. Nici macar nu a primit instructiuni intre reprize cum se intampla de obicei, taica-su zici ca era in parc la cat de chill si dezinteresat era. A fost ca la wrestling, Floyd s-a prefacut ca boxează, Conor saracul s-o fi straduit, dar nu avea nicio sansa. A fost totul doar de show.

  13. #193 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Am vazut un meci foarte frumos, un Mayweather care nu si-a aratat niciodata varsta, spectaculos si calculat in acelasi timp. Un McGregor infometat si foarte bun pentru primul meci de box la profesionisti. S-a dus McGregor in runda a 10-a dar nu fara un cuvant de spus, insa Floyd a fost SUPERB.
    S-a dus gregor unde? Mayweather putea sa-i dea bucata din primele runde, nu ai vazut ca nu a dat un pumn in primele reprize?
    Nu avea ce cauta gregor in asa meci, cum de altfel nu o sa-l mai vezi niciodata "boxand".

    O prostie de meci, au jucat la tragere de timp, 10 milioane pe repriza pt. irlandez, si 35 pt. american. Sa dai capace de deasupra ca un copil in curtea scolii, e de-a dreptul jenant


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #194 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu ma uit la astfel de evenimente de circ, sa fie sanatosi.
    Pana la urma tot te-ai uitat.

    Circ sau nu ei s-au dus acasa cu zeci de milioane. A fost un show si cam atat, m-a amuzat McGregor cand i-au intrat reflexele de MMA la unele faze. Chiar daca am tinut cu McGregor, am stiu mereu ca va pierde, s-a vazut de la cer asta, dar am fost eu doar optimist ca poate poate pentru show va castiga .

  15. #195 SP
    Member Melo's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy
    Chiar daca am tinut cu McGregor, am stiu mereu ca va pierde, s-a vazut de la cer asta, dar am fost eu doar optimist ca poate poate pentru show va castiga .

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy
    Si ma rog de ce e prostie? Floyd o va lua pe coaja, nici nu va stii ce l-a lovit.
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy
    O sa ai parte de o surpriza, Mc. Gregor nu e un orice luptator de MMA, are o stanga de ii va face multe probleme lui Floyd. Inteleg ce explici, nu stiu cat esti la curent cu UFC-ul dar Gregor e unul din cei mai bun la box, si o sa fie un meci interesant.



  16. #196 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    am să las asta aici
    Attached Images Attached Images 497c17e69e1db79765761c0022649628.png.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8 9 10

Similar Threads

  1. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  2. Discutii despre SSD-uri By MonkY in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 05-12-2014, 22:17
  3. PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi By alex89 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2893 Last Post: 15-11-2014, 23:33
  4. Discutii despre Electronic Arts By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 18:03
  5. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts