Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 183

Thread: Tattoos

  1. #41 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Trust me, daca-ti palce un artist anume merita sa astepti. O sa-ti multumesti mai tarziu cand e gata tattoo-ul.
    Eu am asteptat ultima oara 6 luni (nu am vrut sa-l fac pe timp de vara). See attach, imi palce de mor Alex Grey, dotwork.

    Here's my latest ink (inceput pe 15 septembire, terminat pe 2 noiembrie). You like?
    Attached Images Attached Images tattoo-nob1.jpg tattoo-nob2.jpg tattoo-nob4.jpg tattoo-nob5.jpg tattoo-nob7.jpg tattooz.jpg

  2. #42 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Primul meu tatuaj.

  3. #43 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Primul meu tatuaj.
    Ai uitat sa postezi poza

  4. #44 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    There we go.
    Attached Images Attached Images max.jpg

  5. #45 SP
    Member andreiaka's Avatar


    543256_298043716937920_1267681729_n.jpg

  6. #46 SP
    Member excess's Avatar
    Un salon de tatuaje in Buc cu preturi decente?? Eventual cateva exemple... un site/Facebook

  7. #47 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Asta e al tau?

  8. #48 SP
    Member Link's Avatar
    Maine seara ma duc sa ma intep, skulls and roses pe laba piciorului, wish me luck, primul meu tatuaj.

    In alta ordine de idei, cauti pe google si gasesti o gramada de artisti, nu toti buni ofc, ce-ti pot recomanda, pentru ca si eu am cautat ceva si m-am documentat, in Bucuresti ai urmatoarele variante ,daca vrei ceva frumos si anume :

    Paul Munteanu - Poly tattoo, preturi mari tatuaje pe masura
    Bio Art TAttoo - artisti buni, nu stiu preturi
    Ink Spot tattoo - artisti buni, nici aici nu stiu preturi

    Astea ti le pot recomanda cu inima impacata, pentru ce alte saloane am vazut nu mi-au inspirat incredere. Oricum, singurul criteriu dupa care ar trebui sa-ti alegi un artist tatuator este munca lui, portofoliul lui de lucrari, si nu recomandari din partea nimanui, pentru ca fiecare are gustul lui si toti artistii au stilul propriu. Numai bine.

  9. #49 SP
    Member Link's Avatar
    Si dupa durerea ca un cur, apare si Tat-ul meu, primul dintr-o serie de mai multe, sper . Courtesy of Laur de la Pisica Grasa tattoo Bucuresti.
    Attached Images Attached Images 1003712_549384715122267_44229604_n.jpg

  10. #50 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cine imi poate recomanda un salon bun in Bucuresti? Nu vreau ceva complicat, dar sa iasa bine si sa fie sigur cu acele si etc. Ma refer din punct de vedere sanitar. Nu conteaza preturile, sa fie cat mai ok la celelalte aspecte.

    Am citit pe pagina anterioare despre salonul din Mall Vitan si recomandarile lui Pizzi. Si-a facut cineva acolo, ceva pareri? Am vazut pozele, dar ma refer mai mult la experienta avuta.

  11. #51 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Tudy, iti recomand sa mergi la Tattoo Mania, pe tip il cheama Mersky, la el mi le-am facut si eu pe ale mele.
    Omul e ff bun, super curat lucreaza, safe din toate punctele de vedere. Salonul este al lui acum, a lucrat in trecut pentru Marius Nicolae, la salonul de pe 1 Mai. Nu mai gasesc din pacate numarul lui de telefon, o sa revin eventul cu un pm, am un tovaras care il are, o sa il sun maine.
    Uite si un link cu pagina de fb, sa-ti faci o idee:
    https://www.facebook.com/pages/TATTO...06095286111206

    Ah, si ar mai fi Paul Munteanu, omul este cam scump din ce am auzit, dar e super tare.
    Poly tattoo and piercing - Tattoo boys

  12. #52 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat de periculos e sa il fac vara? Saptamana asta ajung in tara iar apoi dupa ceva vreme plec la mare. Ma gandeam ca cel mai indicat ar fi sa-l fac dupa pentru ca nu as mai avea foarte mult contact cu soarele. Ma gandesc totusi ca fiind vara si cald, mai transpiri si nu stiu cat de bine iti face. Plus ca am inteles ca pielea trebuie sa primeasca un tratament special pentru o saptamana si sa folosesti tot felul de creme.

    Am sa ii dau un mesaj pe Facebook lui Mersky.

  13. #53 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca il expui mult la soare treptat se va decolora, in plus fiind cald si transpirand e posibil sa se infecteze.
    Circa o saptamana dupa ce il faci este bine sa ungi zona cu o crema antiseptica pentru a preveni infectia, iar dupa aceea posobil cateva zile sa simti mancarimi, nu trebuie sa te scarpini ci pur si simplu aplici o crema hidratanta, am un amic care nu a folosit nici o crema si nu a avut nici o problema probabil a fost norocos sau are un sistem imunitar puternic. Dar e mai bine sa previi decat sa tratezi.

  14. #54 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cat de periculos e sa il fac vara? Saptamana asta ajung in tara iar apoi dupa ceva vreme plec la mare. Ma gandeam ca cel mai indicat ar fi sa-l fac dupa pentru ca nu as mai avea foarte mult contact cu soarele. Ma gandesc totusi ca fiind vara si cald, mai transpiri si nu stiu cat de bine iti face. Plus ca am inteles ca pielea trebuie sa primeasca un tratament special pentru o saptamana si sa folosesti tot felul de creme.
    Daca ai de gand sa pleci la mare, nici sa nu te gandesti sa-ti faci tatuajul. Iti recomand sa NU te duci la mare daca il faci acum, sau cel mai safe, sa il faci in toamna, cand se mai duce bronzul. Crema care trebuie folosita este Bepanthen unguent (nu crema).
    Tatuajul terminat, se tine in folia pe care ti-o aplica de acolo cel putin 3...4 ore., apoi seara clatesti foarte foarte usor cu apa rece si sapun PROTEX.
    Si de aici partea cu unsul, sa ai grija sa fie tot timpul aplicat unguentul, sa nu ramana niciodata uscat tatuajul.
    Cand faci dus, sa te ungi cat mai bine cu unguent, asa incat apa sa nu ajunga la el (eu foloseam folie, mi-l acopeream, asa nu ma mai stresam deloc), nu trebuie sa freci acolo, e bine sa eviti zona pana se vindeca.
    O sa ai mancarimi in timp, cand apare coaja, sa nu te atingi de absolut nimic, lasa totul sa se vindece normal.
    In felul asta o sa ai parte de un tatuaj vindecat foarte bine, si o sa arate superb mai ales daca e mai complicat (shadows etc).

  15. #55 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai tocmai asta ziceam, l-as face dupa ce ma intorc de la mare. Si il vreau pe antebrat, unde nu prea te bronzezi. Deci ar trebui sa fie ok...

  16. #56 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Salut ... a explicat foarte bine IRV ... dar sfatul meu ... daca vrei sa-ti faci ceva care sa-ti tina si sa poti sa il ingrijesti ok ... fa-l spre iarna ... daca nu si arde ... ai mare grija cu el ... cam 1 luna dureaza pana se vindeca 100 % ... ( chiar 5 sapt ) ... stiu ca unii o-r sa zica ca dupa 1 sapt e ok ... dar daca va veti uita atent la rana ... o sa vedeti ca pielea inca mai ramane lezata si trebuie ingrijita ca atare ... [ Bepanten ] recomand sa folosesti ( are un cur de copil mic pe tub ... ai la farmaciile Belladona oferta de tub mare ... la un pret decent ... nu-l lua pe cel mic ... ca o sa risipesti bani aiurea ) ...
    Nu am citit de la inceput ... dar unde ti-l faci ( salon ) si ce bani .. si model

  17. #57 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Paul Munteanu intr-adevar are o colectie de tatuaje facute foarte impresionanta, dar comportamentul sau cu un potential client( me, in speta), a lasat de dorit.

    Ori l-am prins eu intr-o zi proasta, ori m-am facut eu neinteles, dar mi-a lasat impresia de arogant teribil, care stie mai bine cum merge lumea, si stie mai bine ce vreau eu de la tatuaj decat mine. Pretul cerut nu mi s-a parut mare, dar atitudinea din acea zi m-a facut sa nu mai revin pt a programa sesiunea. Just my opinion...

    Kratos-ul meu l-a facut Bogdan Bacanu de la 2nd face tattoo, si de fiecare data cand ma uit la el, realizez cat de bine este facut. Daca nu gasesc un artist putin mai ieftin pt viitoare mele proiecte( doua), voi reveni cu siguranta la el.

  18. #58 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Puteti incerca si la Alex Petcu de la Spunk. E foarte bun tipul.

  19. #59 SP
    ocy
    Junior Member ocy's Avatar
    2 zile,14 ore,my first tattoo
    Attached Images Attached Images img_635512662821902.jpeg

  20. #60 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Imi place foarte mult, e bine realizat. Sa il porti cu placere!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts