Asta cu jocurile de pe store e cu dus-intors Si pe iPhone folosesti doar aplicatiile de pe store si e mult mai simplu sa le pacalesti. Daca ar fi doar cu store-ul, tot ar lua cineva jocul, l-ar pune pe net, ar fi altcineva care sa-l crackuiasca si il pune oricine pe card si il ruleaza. Metoda impotriva pirateriei nu stiu daca exista (se pare ca PS3-ul rezista cu stoicism).

La PSP cu jocurile de pe card la fel e cu dus-intors pentru ca: bateria tine mai mult, nu mai face zgomotul de la disc (nu ca ar fi el mare, dar daca te joci seara in pat se mai aude), nu mai folosesti UMD-ul (cu toate ca daca nu-l folosesti nu vad ce-ai mai face cu el ). Are si modatul PSP-ului partile lui bune, pacat ca 99.99% il modeaza pentru jocuri. Un singur tip am intalnit care si-a modat consola ca sa poata pune .mp4 in VIDEO pe card, cu toata ca banuiesc ca ar fi mers si fara modare.

Intr-adevar, noua placa ta088v3 nu poate fi modificata deocamdata, dar ultima data cand m-am uitat pe site, dark-alex tocmai pusese mana pe un astfel de psp, deci nu stiu cat va rezista Citandu-te... "vom trai si vom vedea".