Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 87

Thread: OnePlus One: Nexus eater!

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy: poti sa faci cateva poze indoor? Pt. ca outdoor in lumina puternica se descurca bine aproape orice camera...

  2. #62 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Am primit si eu telefonul acum 3 zile. Este cumparat din China , varianta - 64 Gb.
    - Problema cu sunetul la telefon nu am. Am observat ca in anumite conversatii se auzea mai incet , dar in rest se aude foarte bine. La o convorbire pe care o faceam di apartament " liniste totala " sa fiu nevoit sa dau volumul din timpul conversatiei la minim. . Se auzea foarte tare. Cred ca tine si de retea , nu stiu ce sa zic... !
    - cred ca am fost norocos, ecranul e ok. Fara pete galbene.
    - Singurul minus ca sa zic asa, a fost softul Cyanogen care a trebuit sa il rescriu cu ToolKIt , pentru ca nu ii facea Update. Asta este la versiunea din China, dar se rezolva foarte usor. Acum este perfect, 4 update..la zi !

  3. #63 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  4. #64 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Camera mi se pare chiar buna. Se misca repede si pozele sunt destul de reusite.

    Nu le-am modificat deloc. Toate sunt facute in modul Auto.
    OT:

    În a şaptea poză, ceva mai în faţă, la dreapta, e un sushi bar, iar in spate-stânga e American Book Center ? Vreau să văd dacă-mi aduc bine aminte zona, mersi.

  5. #65 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Am gasit un articol destul de interesant

    Robin Wong: OnePlus One Camera Review

  6. #66 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    OT:

    În a şaptea poză, ceva mai în faţă, la dreapta, e un sushi bar, iar in spate-stânga e American Book Center ? Vreau să văd dacă-mi aduc bine aminte zona, mersi.
    Aproximativ. Acea librarie e chiar in capatul strazii pe partea dreapta in poza 7. De sushi bar nu stiu sa iti zic, se poate sa fie unul in zona insa nu m-au atras niciodata si astfel nu le tin minte.

    On-topic:
    Ultimul update a adus printre altele suport RAW, awesome!
    Attached Images Attached Images screenshot_2014-10-14-10-31-38.png

  7. #67 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Foarte buna implementarea RAW ,vreau si la nexus ..dar oricum camera e praf

  8. #68 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    No more invites!

    OnePlus One Pre-order

  9. #69 SP
    Member theSrN's Avatar
    oare om vedea si Romania pe lista de livrare vreodata?

  10. #70 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Probabil ca nu. Eu am facut o pre-comanda pentru un amic. Speram totusi sa mai aibe disponibile back covers pentru telefon, dar au renuntat complet si in afara de niste casti si prostioare nu mai poti lua mare lucru.

    Anyway, dupa aproape 2 luni, ma declar extrem de multumit de telefon. Este exact ce imi trebuie mie de la un telefon. Probleme nu am mai intalnit, update-uri primesc minim unul pe luna si de regula vine cu ceva imbunatatiri. Ultimul a adus suport RAW.

    Daca aveti de unde sa il luati la un pret corect si cat mai aproape de pretul real, go for it. Deranjant pentru unii poate fi doar marimea, dar pe mine nu m-a deranjat avand mainile mari si mi se pare chiar foarte ok de folosit in unele situatii cu o singura mana.

    Ultimele teste pe care le-am facut cu telefonul au fost niste benchmarks. Mi s-a parut extrem de ciudat ca a fost plasat in urma unor telefoane precum LG G3 sau HTC One M8 in unele dintre ele, desi pe hartie e mai bun, avand mai mult RAM. In usage zilnic e insa extrem de rapid si nu ma pot plange de nimic. Iar cei 64GB sunt fantastici.

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu inca mai te astept cu niste indoor pics

  12. #72 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Scuze man, se pare ca sarisem peste postul tau. Uite cateva facute rapid acum. La mine e aproape intuneric afara de la ploaie si nori. Toate sunt in modul auto fara nicio modificare si fara flash. I hate flash. But not Flash Gordon.

    Anyway, daca mai vrei sa incerc ceva, let me know. Mi se pare oricum peste Note 3 atat la indoor cat si la outdoor. Iar daca selectez eu ISO pozele ies chiar ce trebuie. E insa peste mana atunci cand vrei doar sa faci rapid o poza.
    Attached Images Attached Images img_20141021_115937.jpg img_20141021_120007.jpg img_20141021_120020.jpg img_20141021_120050.jpg img_20141021_120207.jpg img_20141021_120248.jpg img_20141021_120936.jpg img_20141021_120942.jpg img_20141021_120955.jpg

  13. #73 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Eu nu reușesc să înțeleg cum fac rost "magazinele" de genul ăsta de OPO. Da, este precizat în comentarii că vin din China, dar cine garantează că nu sunt fake? Și cum vin din China, le vinde portarul fabricii pe sub mână?

    Am această dilemă pentru că recent mi-a crăpat un iPhone 5 (display parțial desprins de restul carcasei fără drop sau alte incidente, apoi baterie decedată subit, wth Apple?) și m-ar tenta acest telefon.

  14. #74 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    În caz că este cineva interesat de acest telefon, iată de unde îl puteți achiziționa fără să așteptați mult și bine după invitație.

    4 stores you can buy the OnePlus One without invitation | Gizchina.com

    Eu mă gândesc serios să apelez la serviciile Lenteen.de, varianta de 64GB la 314 euro (+20 euro transport DHL) mi se pare un deal bun în acest moment. Deh, n-am avut buget în momentul în care s-a putut comanda timp de o oră fără invitație

    -

    tudy, ai scăpat de problema cu volumul audio în timpul apelurilor?

  15. #75 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am intalnit-o doar intr-o anumita perioada. Fie era de la operatorii/firmele cu care vorbeam, fie s-a rezolvat dupa un update. La ultimele apeluri inainte sa vand telefonul am auzit perfect folosind speaker-ul. Pe forumul OnePlus nici nu am vazut cazuri ca la mine, o fi fost ceva software care s-a reglementat ulterior.

  16. #76 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  17. #77 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Al doilea tur de pre-comenzi fara invites:

    Pre-orders are Back for Round 2 | OnePlus Blog

    PRE-ORDERS: ROUND 2

    Dear friends,
    We’re bringing back Pre-orders, and we’ve made a lot of improvements behind the scenes. This time, we’ve requested NASA to help us launch Mission Pre-orders Round 2 with optimized load balancing.
    Starting now, you can begin filling your shopping cart to prepare for the big event. Pre-orders kick off on November 17 at 16:00 GMT (08:00 PST, 11:00 EST) for one hour only. Your One will be just a click away.

    Thanks for being a part of the OnePlus family! Be sure to keep an eye on our blog and social media for the latest news.
    OnePlus Team
    Attached Images Attached Images newsletter1.png

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit au scos si cei de la Anandtech review la OnePlus One: AnandTech | The OnePlus One Review.

  19. #79 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  20. #80 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dacă e cineva interesat de acest telefon, acum a sosit momentul să-l comande. Fără invitație! https://oneplus.net

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:53
  2. Nexus One By paul in forum GSM
    Replies: 18 Last Post: 19-07-2010, 22:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts