Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: Sfat PS3

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un SS cu 12gb + adaptor hdd + hdd 500 gb ajunge pe la 1100 lei

    Mai bine cumperi varianta asta, o gasesti la Altex 1199 lei
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1390909448692.jpg

  2. #22 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Ai dreptate,dar atunci trebuie sa mai strang bani,ma gandeam sa imi iau prin feb ala de 12gb,iar dupa ceva timp imi cumpar un hdd,ca sa imi cumpar asta de 500gb direct..nasol ca numai prin martie o sa pot

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Varianta cu 12 gb merita doar daca o gasesti la un pret bun, maxim 600, altfel nu faci nicio afacere. Eu zic sa mai strangi ceva banuti si sa iti cumperi varianta de mai sus, mai ales pt. capodopera TLOU. Daca nu iti place GT6 il vinzi repede cu 100 de lei

  4. #24 SP
    Junior Member IulianCRC's Avatar
    Eu regret acum ca am luat PS-ul de 12gb si nu am asteptat si alte ofterte dar asta e...

  5. #25 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Acu ai hdd pus in el ?

  6. #26 SP
    Junior Member IulianCRC's Avatar
    Nu dar sper ca o sa cumpar unul in curand.

  7. #27 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Pai si atunci,cum te joci,nu trebuie hdd mai mare din cate am citit ca jocurile se instaleaza pe hard?

  8. #28 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocurile nu se instaleaza pe hard. Adica nu in intregime. Majoritatea jocurilor au nevoie de numai cateva sute de mega spatiu. Exceptie face gta v care vrea vreo 8gb. Si Bayonetta parca mai avea vreo 4gb.dar in rest te descurci si cu 12gb. Ca doar nu joci 5 jocuri o data sa nu ai spatiu. Cand se umple mai ștergi din fisierele jocurilor pe care nu le mai joci.

  9. #29 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Si GT5 / GT6 necesita peste 8 GB de spatiu, din cate stiu eu.

  10. #30 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Inteleg,oricum daca mi-as lua as cu 12gb,dupa un timp a-s pune hard mai mare in consola.

  11. #31 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Acum depinde si de joc, ca nu e musai sa le instalezi. Pot da exemplu doar (atat imi vine in cap) Soul Calibur 4 si 5. Se joaca foarte bine si fara sa le instalezi. Dar Bayonetta, daca nu e instalat, e unplayable. Unii mai au rabdare dar e bataie de joc fara install. Mai bine iei cu hard de 500 gb. Pana strangi banii poate mai scade pretul.

  12. #32 SP
    Member rascalov's Avatar
    Si Dishonored are 11 GB. Acum depinde si ce vrei sa joci.

  13. #33 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Pai chestia e ca oricum o sa imi iau un hdd mai mare daca imi cumpar asta de 12gb,iar toata treaba e ca daca vreau ala de 500trebuie sa astept cam pana in martie,ce e nasol. Ii ceva oferta in altex la 12gb(800lei) si in martie i-as cumpara un hdd mai mare. Bine ca tot ajung la banii ce i-as fi dat pe un 500gb cu bundle fain,dar no..e vorba si de timp aici.

  14. #34 SP
    Junior Member Foarfeca's Avatar
    Uită-te la hdd-uri second-hand.Eu nu știam ce să aleg dintr-un super slim 12GB nou și cu garanție și un super slim 500GB second hand, dar fără garanție.Mă bătea gândul să-mi iau ss-ul de 12GB și mă uitam peste tot la hard-uri și găsisem și la 50 de lei sh, perfect funcțional.Și într-un fel, dacă-ți iei un ss de 12GB nu e musai să-ți pui un hdd de 500GB, găsești și la 40GB/80GB mult mai ieftine.Vezi, caută și ss-uri de 500GB second-hand, poate ai noroc și găsești unul frumos.Eu am avut noroc și am găsit un vânzător care mi l-a lăsat la 700 de lei + most wanted inclus, doar pentru că nu mai avea timp să se joace.Are vreo lună și merge brici, mi-am luat și GTA V (d-asta mi-am cumpărat ps3) și mă joc aproape non-stop.

  15. #35 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Bodobaza, trebuie sa iei in considerare si faptul ca la orice consola PS3 Slim sau Super Slim de 12 G, in momentul schimbarii HDD-ului ai nevoie de un bracket special ca sa-l poti instala.Bracketul acela se putea cumpara de la Altex dar momentan nu prea se pot gasi prin tara. Daca te intereseaza jocurile digitale de pe PSN, nu poti pune la download un joc maricel fiindca are nevoie atat pentru spatiul comprimat cat si pentru spatiul de instalare. In mare parte astea sunt punctele negative cand iti cumperi o consola fara HDD, cu memorie de 12 G.

  16. #36 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Am vazut pe okazii bracket pt hdd,asta nu ar fi o problema.

  17. #37 SP
    Junior Member Foarfeca's Avatar
    Bracket-ul se poate improviza din lucruri de prin casa.Bracket-ul ala e ca sa nu se balangane hdd-ul si sa se deconecteze.Am vazut la cineva ca taiase o curea si bagase intre spatiile alea si nu mai folosea niciun bracket.

  18. #38 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Am vazut si eu deastea,dapoi nu fac asa ceva la o consola sincer...

    ---------- Post added 30-01-2014 at 17:28 ----------

    Consola numai la tv se poate conecta? nu exista vreo modalitate de a conecta la laptop ?

  19. #39 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    De obicei laptopurile au porturi pentru video-out, nu si pentru video-in. Ai putea incerca cu un TV Tuner extern dar sincer... nu stiu daca merita o proba.

  20. #40 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Apai nu merita sa mai dau bani pt un tv tuner extern ca is scumpe din cate am vazut,am gasit o solutie cu easycap (50lei) asa provizoriu,atata tot ca imi scade din calitate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Sfat PS3 By Keyano in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 06-03-2014, 19:22
  2. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  3. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  4. Sfat achizitie TV pt ps3 By biggynr3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 30-04-2012, 11:02
  5. Sfat achizitionare ps3 By grama.leonard in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 67 Last Post: 22-05-2011, 22:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts