Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 224 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 200 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1981 SP
    Junior Member maao's Avatar
    Ma mir ca yoshy nu a trecut pe analog la cat a investit in electronic......acum trage de 510-le ala ca sa ti scoti parleala. Fa ca mine, cand nu mai scoate aburi cum trebuie treci pe 5v
    P.S. Mai am un atomizor de 901 folosit 2 saptamani inca merge bine si inca unul sigilat, dupa ale mele calcule cica ar trebui sa ma mai tina 2 luni jumate astea 2 , apoi bag un 510 ca prea il laudati cu spor zici ca i cu miere.....

  2. #1982 SP
    Member yoshy262's Avatar
    maao - Imi pare rau, dar pe analog nu mai revin.

    Cu toate "pierderile" suferite pe parcursul a 5 luni de cind imi "aburesc" creierii nu am fumat decat 1 singura tigara (si aia la nervi).

    Am facut o mica socoteala estimativa..asa.. sa vad ce si cum

    Tigara normala m-ar fi costat pe mine + sotia aproximativ 3300-3500 lei in cele 5 luni.

    Per total, pina acuma, pe ET nu am cheltuit mai mult de 1600 lei si am deja provizii in casa pentru cel putin 2 luni de acum in colo.
    Am asa:
    4 baterii 801 (conector 901)
    3 baterii 901
    2 mega baterii 510
    4 atomizoare 901
    1 atomizor 801
    5 atomizoare 510
    cam 200 ml de lichide.
    2 incarcatoare de priza (1 modificat sa incarce si 901 si 510)
    1 incarcator usb pt 901 dar il voi trece in curand pe 510 (astept sa crape un atomizor ca sa-i iau mufa )
    1 passthru usb 510
    Diverse cartuse...

    Am uitat ceva?

    Dap - sotia inca mai merge pe 901 dar cum incep sa cada atomizoarele..altele nu-i mai iau si o sa o trec si pe ea pe 510

    PS - Daca cineva din Bucuresti are nevoie de aproximativ 8 cartuse noi pt. 801 + 1 atomizor un pic folosit i le donez bucuros.
    Nu vreau nimic pe ele.. doar un simplu "multumesc"

  3. #1983 SP
    Member nicos1968's Avatar
    inseamna ca de data asta eu am fost ghinionistu ..m-a tinut 29 de zile un atomizor de 510

  4. #1984 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by iorgo View Post
    ok baieti se pare ca am gasit o metoda si mai eficienta sa curat atomizatorul, simpla baie in p.g. sau apa oxigenata , coca cola sau orice alceva doriti sa zicem ca ajuta la curatarea filamentului dar nu are puterea sa indeparteze rezidurile de pe filament ,deci dupa ce am scos atomizatorul din lichid am luat o seringa iar prin orficiu de cativa milimetri care ajunge la filament am introdus acul la o seringa si l-am spalat cu presiune doar cu apa simpla de mai multe,l-am uscat bine dupa care l-am pus la treaba,functioneaza perfect fara nici un gust neplacut
    Aici am pierdut eu "pana" unui atomizor Joye510. Am dat cu jet dintr-o seringa spre filament pina i-a iesit acel material care face trecerea fluenta a lichidului de la plasa absorbanta spre filament si nu am putut pune inapoi. Seamana cu o pana. Nemaiputind face colac totul inapoi am tras cu o penseta acele fire pina au iesit de tot. Atomizorul merge in continuare si fara "pene" doar ca are un timp de incalzire mai lung iar aburii inhalati practic iti explodeaza in gura ceace este nerecomandabil. Doar vroiam sa amintesc ca nu-i buna solutia cu jetul sub presiune sau smulgerea totala a "penei".

    La dse901 e faza ca unele atomizoarele sint facute doar pentru baterii iar altele pentru passthroughurile usb (rezistente pina la 5,5v cum preciza parca si Mad mai devreme). Din aceasta cauza se pot arde. Deci atentie de care puneti pe laptopuri !

    In legatura cu spalarea oricarui atomizor zic doar urmatoarele: apa calda (fie ea si cu clor) de la robinet e ok.
    Sa fie atit de fierbinte cit puteti tine mina sub ea apoi umpleti atomizorul cu apa calda si suflati cit sa ajunga apa si in rezervorul atomizoarelor (unele au), suflati apoi uscat toate orificiile ca sa nu ramina apa sau folositi un feon. Cit se curata se curata... Asta e...
    Cu "vata" din mustiuce sa procedati la fel spalind-o cu apa calda (ca retine toata "arsura" si nicotina depusa) apoi o veti usca cu ajutorul unui servetel de hirtie prin presare.

  5. #1985 SP
    Junior Member maao's Avatar
    ....si pana la uma cum ati reusit sa scoateti mufa din atomizoare, ca eu nu reusesc neam...
    AAAAAA si apropo, adaptoarele astea sunt facute de voi sau are cineva de vanzare?

  6. #1986 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by maao View Post
    ....si pana la uma cum ati reusit sa scoateti mufa din atomizoare, ca eu nu reusesc neam...
    AAAAAA si apropo, adaptoarele astea sunt facute de voi sau are cineva de vanzare?
    pt adaptoare vorb cu MadDoc..sunt f bune cele facute de el

  7. #1987 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by maao View Post
    ....si pana la uma cum ati reusit sa scoateti mufa din atomizoare, ca eu nu reusesc neam...
    AAAAAA si apropo, adaptoarele astea sunt facute de voi sau are cineva de vanzare?

    Pui atomizorul la inmuiat in alcool cateva ore apoi cu o baterie stricata sau o scula/surub cu acelasi filet tragi de mufa.

    Daca nu gasesti adaptoare te pot ajuta eu.

  8. #1988 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Daca nu gasesti adaptoare te pot ajuta eu.
    As fi si eu interesat de un adaptor joye510-dse901 si al doilea dse901-joye510.
    Da-mi un mesaj privat te rog cit m-ar costa.

  9. #1989 SP
    Member yoshy262's Avatar
    vladtheodor - nu merita adaptor de la 901 la 510 bateriile fiind la fel ca amperaj/ marime.

    Cred ca ti-l faci degeaba.

  10. #1990 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    ba se merita daca iti iei un DSE 905

  11. #1991 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    vladtheodor - nu merita adaptor de la 901 la 510 bateriile fiind la fel ca amperaj/ marime.

    Cred ca ti-l faci degeaba.
    In stilul in care fumez eu - bateriile de dse901 tin cu o treime mai mult decit cele de joye510.
    La un film de suspans de 1,30-2 ore consum o baterie si jumate de dse901 pe cind din cele de joye510 3-4...
    Vroiam doar sa folosesc atomizor dse901 cu baterie manuala joye sa "simulez" 901c-urile...
    Sau cumpar direct o baterie cu buton dse901 de la Lucian, am auzit ca a primit marfa...
    Si celalalt atomizor mi-ar suride, sa vad cind intra Mad pe net, inca astept un reply.


    Just for fun...

  12. #1992 SP
    Member yoshy262's Avatar
    vladtheodor - Difera timpii din cauza atomizoarelor.
    Atomizoarele de la joy-e 510 sunt energofage.
    Daca vrei autonomie marita ia-ti o mega baterie..si mai stam de vorba.

    5 ore..o fi rau?

  13. #1993 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Nu incercati sa ma tineti de vorba. Nobody !!!
    Astept un reply important de la Mad...

  14. #1994 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Salutari tuturor...Multumiri speciale lui MadDoc care m-a Orientat spre 510...chiar pt sfaturile si cooperarea lui in viitoarele mele proiecte....lui Eugen75 de la care am procurat kitul 510 chiar si pt promtitudinea livrari...Multumiri..Multumiri...datorita lor acum savurez din nou magnifica placere a fumatului electronic generat de noua achizitie si de faimoasa aroma Virginia....va citez in continuare si tinem legatura...see yaa...

  15. #1995 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ma oftic. Ai cumparat de la concurentza...
    Pt asta trebuie sa infuzez dintr-un amestec de cirese, tobacco, kent, ry-4 si virginia. Am timp pina la ora 16 cind ma duc la scoala...
    ...Toate amestecate cu niste glicerina, ceai de pedicutza si alescandrion - am acum pe putin 70ml.
    Pentru tot anul. Bine ca majoritatea erau de 36, e parfum combinatzia...
    De unde shi zicala: "Daca vrei sa te lasi de fumat (cel classic) trebuie sa aburesti superhigh."

  16. #1996 SP
    Junior Member RaduRek's Avatar
    Am Cumparat de la concurenta in urma unor sfaturi a userilor de aici pt. segmentul 510 si nu in ideea de a te ignora ....Dar stai Theo ca si tu ai meritul tau si daca iti aduci aminte(odata la metrou brancoveanu) cand am inceput eu sa pufai deastea pe tine am pus ochii prima data pe okazii si pe menta ta chiar pot sa spun ca tu ai fost mentorul meu si cred ca a multora in electropufaiala...la cate sfaturi si telefoane utile mi-ai livrat pe vremea aceea ...

  17. #1997 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Hmm... Mi-am amintit, va stiu. Multumesc pt acatiste !!! Inca mai am menta. O gramada. Medie si low.
    Mie personal nu-mi prea place (cea de la mine). Poate nu-mi place menta in general.
    Folosesc din cind in cind cite o sticluta sa "repar" anumite combinatii de elichide nereusite la gust.

    Acum, lasind la o parte gluma, chiar va felicit pt achizitie !
    Si eu am inceput tot cu produse de la Eugen (dupa Janty)...
    Inca n-am incercat passthroughurile usb de joye510...

  18. #1998 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    As fi si eu interesat de un adaptor joye510-dse901 si al doilea dse901-joye510.
    Da-mi un mesaj privat te rog cit m-ar costa.
    Deocamdata doar baterie 901 la atomizor 510 te pot ajuta, facute de mine.
    510 la 901 astept sa soseasca curand de la fabrica.

  19. #1999 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Inca o data ma repet.

    Joy-e 510 + mega bateria = super treaba.

    Vapori la greu, autonomie marita (5 ore), atomizor care inca nu a murit dupa 40 de zile..
    Pentru mine inca e incredibil sa ma tina un atomizor 40 de zile...

    ps - autonomia e de 5 ore in ritmul meu de "aburit".. nu stiu la altii cat va tine.

    Ca sa va faceti o idee de autonomie raportat la 901:
    - cu bateria de 801 si atomizor 901 - tinea 3 ore..
    - cu bateria de 901 si atomizor 901 -cam 2 ore...

  20. #2000 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Versiunea a 2-a a pretiosului.

    Mai scurt, mai subtire, mai usor cu 20gr.

    Urmeaza versiunea a 3-a, si mai scurta.
    Deja este cel mai mic mod care foloseste o baterie tip 18650!


    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1600x1200.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 224 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 200 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts