Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 224 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 207 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #2121 SP
    Member yoshy262's Avatar
    bmm - Posibil sa fie din cauza atomizorului, ca e nou.

    Sa ne spui dupa 2-3 zile de folosinta cum mai sta treaba.

    gaivan- lasa si tu reclama mascata ca e mult 200 lei 1 kit.

    AIA numesti tu tigara de la CigStar?

    Fii serios...seamana cu dse 103..ceea ce, drept sa-ti zic, e un rahat cu baterie.

  2. #2122 SP
    bmm
    Junior Member bmm's Avatar
    mda ...se pare ca nu prea am bafta ...la tigara nu am ce sa-i reprosez ...este impecabila ...cu aroma de abur am probleme ...
    si marea problema este cand esti incepator si incepi sa te lovesti de diverse ...mai ales ca nu stii cum trebuie sa functioneze o tigara buna sau ce gust trebuie sa aiba un abur scos de la un e-lichid original (bun)

    ---------- Post added 07-01-2010 at 07:35 PM ----------

    yoshy ai folosit cumva genul asta de lichid ...poate nu este aroma care imi place mie,sau nu stiu eu sa folosesc tigara ...mai au una rich ,am zis ca o voi incerca si pe aia...si inca una menthol ....la arome ma refeream

  3. #2123 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Nope..eu nu-mi permit altceva in afara de Dekang...

    Nu am bani sa dau 90 lei pe o sticla de lichid "bun".. prefer sa-mi iau 2-3 atomizoare in plus, ca sunt patit.

  4. #2124 SP
    Junior Member gaivan's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    bmm - Posibil sa fie din cauza atomizorului, ca e nou.

    Sa ne spui dupa 2-3 zile de folosinta cum mai sta treaba.

    gaivan- lasa si tu reclama mascata ca e mult 200 lei 1 kit.

    AIA numesti tu tigara de la CigStar?

    Fii serios...seamana cu dse 103..ceea ce, drept sa-ti zic, e un rahat cu baterie.
    Ce-mi place de voi cand va dati cunoscatori...

  5. #2125 SP
    bmm
    Junior Member bmm's Avatar
    poate imi spune si mie cineva care trebuie sa fie aroma unui astfel de e-lichid daca a folosit .....
    si legat de atomizor ...mi s-a sugerat sa-l curat odata pe saptamana cu apa calda ...cum sa procedez ?

  6. #2126 SP
    Member yoshy262's Avatar
    gaivan - Sa stii ca putem continua asa pina ajungem la pagina 200.

    Daca vrei sa demostrezi ceva si sa-mi inchizi gura, posteaza si tu un filmulet pe youtube cu ce poate "jucarioara" aia sa scoata aburi, cat tine bateria, cate picaturi intra in cartus..
    Simplu, nu?

  7. #2127 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by bmm View Post
    poate imi spune si mie cineva care trebuie sa fie aroma unui astfel de e-lichid daca a folosit .....
    si legat de atomizor ...mi s-a sugerat sa-l curat odata pe saptamana cu apa calda ...cum sa procedez ?
    Ecopure este asa cum se numeste. Nu vei simti nici o aroma.
    Problema cu lichidele bazate pe glicerina este ca inghit de 10x mai multa aroma pt. a simti ceva. Iar acest lucru duce la costuri mari si evident aromele sunt pe baza de PG, ceea ce n-are a cauta intru-n lichid pe baza de glicerina.
    E un cerc vicios.

    Legat de atomizor, daca o sa te tina mai mult de 1 saptamana poti sa-l speli linistit cu apa, tot nu-l ajuta.
    Nichelina din atomizor cu depunerile ei se comporta ca o tigaie arsa, daca tu o poti curata cu apa, ori te numesti Pur ori David Copperfield. Apa in atomizor e frectie la picior de lemn. Cel mult il strici mai repede.

    Nu te intreb de ce ai ajuns la acel model de e-tigara ci doar de ce ai ales Ecopure? Probleme cu PG-ul?
    (e posibil sa fi spus tu mai demult dar nu tin minte)



    @gaivan: ma dau eu cunoscator, am modelul de Cigstar si de la chinezi si de la noi. Cu parere de rau trebuie sa spun ca nici mufele nu-s bune de refolosit... Daca ar mai functiona, as posta eu un film pt. yoshy desi nu e necesar, le-a "citit" destul de bine.

  8. #2128 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    Apropos de modele de tigari...a folosit cineva acest model:

    Tigare electronica-lichid tigare electronica-pret tigare electronica- tigari electronice - eurotig.ro

    Sper sa nu se considere reclama...eu functionez inca cu RN 4081 si DSE901 si parca nu prea mai sunt satisfacuta de cele 2 modele.
    Cel mai mult ma atrge ideea de a incarca tigarile mai usor cand nu esti acasa, nu stiu insa cat de fiabila este.

    Ma puteti ajuta cu ceva cosiliere?

  9. #2129 SP
    Member yoshy262's Avatar
    daniella4 - tot e pot sa-ti zic e ca pretul e nesimtit de mare ..la ei costa 120 lei .. la altii costa 75 -80 lei...

    Cat despre eficacitate..nu stiu... poate posteaza cineva care foloseste asa ceva.

    ps - la ei e 160 lei..wow.. super tare..

    Nu e prost ala care cere, ci e prost ala care da

    Pret reseller: 120.87 ron
    Pret: 165.41 ron

  10. #2130 SP
    Member MadDoc's Avatar
    daniella4, nu mai devreme de pagina trecuta scria cineva ca ar cumpara orice numai sa scoata abur modelul J-510....

  11. #2131 SP
    Junior Member ovy76's Avatar

    Carpa arsa

    Quote Originally Posted by bmm View Post
    buna seara
    astazi am primit comanada formata din tigara evo silver impreuna cu rezervele ecopur cu nivel nicotina regular nivel mediu ...intrebare ...ce gust(aroma) ar trebui sa aiba aburul ca eu am senzatia de carpa arsa ...

    Este posibil sa fi tras niste fumumuri puternice si sa fi ars din vata cartusului. Atunci intr-adevar iti da un gust de carpa arsa. Incearca sa schimbi cartusul... vezi daca e la fel.

    Mie cand mi s-a intamplat, cartusul era cauza.

    Nu cunosc modelul de tigara, insa. Eu merg pe dse901 si dse510.

    Vorba celorlalti... ai citit tarziu acest forum... ar trebui citit inainte de a cumpara.

  12. #2132 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Evo nu e nasola rau. E modelul M401 redenumit. Merge ok daca te tine sa tot picuri in ea.

    Mie insa mi se pare putin cam fierbinte pentru un lichid pe glicerina, tocmai de aceea si aroma de ars.

  13. #2133 SP
    bmm
    Junior Member bmm's Avatar
    maddoc ....nu este vb de ca mi-a facut ceva PG (desi la inceput aveam senzatia de gat uscat) am incercat sa gasesc un distribuitor care sa comercializeze tigari originale si e-lichide deasemenea ...mie mi s-a interzis fumatul ...si pun mare pret pe calitatea produsului ...nu banii conteaza...sanatatea este pe primul loc
    la inceput am comandat joey510 de la cei care comercializeaza DSE....am fost nemultumita ...atat de e-lichid ,care indiferent de aroma (mar.malboro sau tabac) gustul este acelasi...nici o diferenta ....nu mai zic ca sunt ambalate mai rau ca la piata...si eu le-as putea ambala mai bine ....iar atomizorul de la una din cele doua tigari care mi s-a livrat in acelasi kit s-a dus in decurs de trei zile...nu mai zic ce gust ai in gura daca ti se incinge atomizorul.....
    ....poate ca nu am stiut cum sa o folosesc la inceput...dar m-am documentat innainte stiam ca nu trebuie sa tragi ca la o tigara normala ...ca trebuie lasata un timp de cateva secunde intre fumuri(aburi) si chiar nu am obosit-o....
    la cei de la intellecig mi s-a parut a fi produse mai bune calitativ....atata tot...
    de aceea tot intreb pe forum ...nu-mi permit luxul sa ma joc cu sanatatea mea...chiar daca produsele sunt mai scumpe...ideea este sa nu iau produse contrafacute si sa contina tot felul de prostii...ca doar noi romanii suntem recunoscuti a fi buuuuniii inventatori ,daca iese bani ...

    ---------- Post added 08-01-2010 at 08:59 AM ----------

    ovy..cum adica sa tot picur in ea....cei de la care am comandat-o mi-au zis sa ma uit la ei pe forum ca au niste filmulete de intretinere a tigarii dar eu tot nu am inteles partea cu atomizorul ...

  14. #2134 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by bmm View Post
    joey510 de la cei care comercializeaza DSE
    Cred ca nu era joye510 ci DSE510. E complet altceva fata de ce s-a recomandat pe forum.

    In toata lumea asta sunt vre-o 10 modele diferite care-s ok. si fiecare de la alt producator.
    La randul lui fiecare producator imita ce au facut altii si incepe distractia.

    Stai linistit ca nici evo nu e originalul, M401 e baza lui.

  15. #2135 SP
    Junior Member ovy76's Avatar
    Quote Originally Posted by bmm View Post
    maddoc ....nu este vb de ca mi-a facut ceva PG (desi la inceput aveam senzatia de gat uscat) am incercat sa gasesc un distribuitor care sa comercializeze tigari originale si e-lichide deasemenea ...mie mi s-a interzis fumatul ...si pun mare pret pe calitatea produsului ...nu banii conteaza...sanatatea este pe primul loc
    la inceput am comandat joey510 de la cei care comercializeaza DSE....am fost nemultumita ...atat de e-lichid ,care indiferent de aroma (mar.malboro sau tabac) gustul este acelasi...nici o diferenta ....nu mai zic ca sunt ambalate mai rau ca la piata...si eu le-as putea ambala mai bine ....iar atomizorul de la una din cele doua tigari care mi s-a livrat in acelasi kit s-a dus in decurs de trei zile...nu mai zic ce gust ai in gura daca ti se incinge atomizorul.....
    ....poate ca nu am stiut cum sa o folosesc la inceput...dar m-am documentat innainte stiam ca nu trebuie sa tragi ca la o tigara normala ...ca trebuie lasata un timp de cateva secunde intre fumuri(aburi) si chiar nu am obosit-o....
    la cei de la intellecig mi s-a parut a fi produse mai bune calitativ....atata tot...
    de aceea tot intreb pe forum ...nu-mi permit luxul sa ma joc cu sanatatea mea...chiar daca produsele sunt mai scumpe...ideea este sa nu iau produse contrafacute si sa contina tot felul de prostii...ca doar noi romanii suntem recunoscuti a fi buuuuniii inventatori ,daca iese bani ...

    ---------- Post added 08-01-2010 at 08:59 AM ----------

    ovy..cum adica sa tot picur in ea....cei de la care am comandat-o mi-au zis sa ma uit la ei pe forum ca au niste filmulete de intretinere a tigarii dar eu tot nu am inteles partea cu atomizorul ...

    Eu nu am zis sa picuri in ea... asta daca mi te adresai mie. Eu am zis sa schimbi cartusul ca e posibil sa fie de la vata arsa.
    Un alt raspuns ar fi ca modelul cumparat de tine... 510, pesemne ca nu a fost original. El vine ok ambalat, chiar fiecare atomizor si baterie are cutiutza. Sunt multe tzepe pe piata. Gustul nu are cum sa fie acelasi decat daca lichidele sunt si ele contrafacute.

    In ceea ce priveste diferenta intre Joye 510 si DSE 510 originale, nu este nici una. Doar denumirea. Mai mult pe incarcatorul de la DSE510, scrie tot Joye510... deci vorbim de acelasi lucru. Atentie, cumparati numai tigara electronica originala si nu tzepe.

  16. #2136 SP
    Member MadDoc's Avatar
    DSE510 are mai nou o saiba metalica in atomizor, se vede doar puntea si saiba cand te uiti inauntru. Iar de functionat, categoric nu-s la fel.

  17. #2137 SP
    bmm
    Junior Member bmm's Avatar
    pai de acord cu voi doi ...dar de unde sa stii ca sunt originale sau nu...pe net toate par originale la cum sunt prezentate..
    ...deci sfatuiti-ma de unde sa iau un e-lichid bun....sau daca evopur este unul bun ...

    ---------- Post added 08-01-2010 at 09:18 AM ----------

    da....maddoc este dse510...initial eu am cerut dse901 si cel de la care am comercializat-o ma sfatuia ca pentru inceput sa folosesc dse 510....

    ---------- Post added 08-01-2010 at 09:20 AM ----------

    aaa si inca ceva ,pe filmuletul prezentat pe sitte-ul lor am vazut ca se picura cateva picaturi de e-lichid si pe atomizor ...asa se procedeaza ...sau nu am inteles eu bine ?

  18. #2138 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    Multumesc pentru pareri.
    Dar de asta ce ziceti?

    Tigare electronica-lichid tigare electronica-pret tigare electronica- tigari electronice - eurotig.ro

    Repet mie mi se pare ok sistemul cu incarcare in pachet, mai ales pentru deplasari lungi de acasa. Dar ceea ce nu stiu e daca e intr-adevar viabil sau nu.

    Am ramas doar intr-un atomizor de 901 si ma bate gandul sa mai incerc un model...

  19. #2139 SP
    Member yoshy262's Avatar
    daniella4 - eu te sfatuiesc sa treci pe atomizor de 510 cu megabaterie ca sa tina la drum lung...

    acuma, tu faci ce vrei, ca-s banii tai.

  20. #2140 SP
    Junior Member daniella4's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    daniella4 - eu te sfatuiesc sa treci pe atomizor de 510 cu megabaterie ca sa tina la drum lung...

    acuma, tu faci ce vrei, ca-s banii tai.
    Da, dar MadDoc zicea mai sus 510 ca nu scoate abur ca lumea..
    Iar megabateriile sunt artizanale si cam prea..mari/butucanoase, vroiam ceva mai finut, sper sa nu supere cei care le-au trudit din greu...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 107 of 224 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 207 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts