Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 211 of 224 FirstFirst ... 111 161 201 209 210 211 212 213 221 ... LastLast
Results 4,201 to 4,220 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #4201 SP
    Junior Member bobocul's Avatar
    Wargasm, iei cartuse goale si le incarci tu acasa, sa-ti ajunga pt o zi.
    MOSU, vezi pe forumul de specialitate, sunt reselleri cu care te poti intalni in Bucuresti.

  2. #4202 SP
    Junior Member ionutz72's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Mi-au venit si mie(de pe vapers). Sunt faine de tot. Tu, la ce pret le dai? ...
    Nu le dau. Nu am comandat. Am asteptat reactiile
    Si care nu sunt tocmai ok

  3. #4203 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutz72 View Post
    Nu le dau. Nu am comandat. Am asteptat reactiile
    Si care nu sunt tocmai ok
    Le-am vazut si eu. La mine e a 3-a zi si functioneaza fara bug-uri.
    Nu prea inteleg cum au altii scurgeri pe la mustiuc, ca eu n-am patit- (pana acum cel putin). eu am infiletat mai bine dopul(putin mai mult decat normal).
    Functioneaza mai bine pe baterie de 510. Oricum, parerea mea e ca sunt peste clearomizere. P-alea, de ce le-ai dat?
    S-asteptam sa apara unele cu rezistenta mai mica(ceva intre 2-2,4 ohm). Cred ca vor fi mai ok.

  4. #4204 SP
    Junior Member zetlorf's Avatar
    Salut,
    citesc de vreun timp forumul si m-am hotarat sa-mi iau un Joye 510 (la EGO nu-mi place forma, o prefer pe cea clasica - e buna alegerea? Sau am vazut tigari slim pt. prietena (Tigara/ tigari electronice SLIM - NOI - Okazii (55113577)) - are cineva experienta cu ele?
    A, si stie cimeva de unde pot comanda din tara lichid cu aroma de cafea?
    Mersi.

  5. #4205 SP
    Member pepino967's Avatar

    !

    Quote Originally Posted by zetlorf View Post
    Salut,
    citesc de vreun timp forumul si m-am hotarat sa-mi iau un Joye 510 (la EGO nu-mi place forma, o prefer pe cea clasica - e buna alegerea? Sau am vazut tigari slim pt. prietena (Tigara/ tigari electronice SLIM - NOI - Okazii (55113577)) - are cineva experienta cu ele?
    A, si stie cimeva de unde pot comanda din tara lichid cu aroma de cafea?
    Mersi.
    N-o lua pe cea de pe okazii.ro. Ceea ce ai gasit tu acolo, e un model mai vechi.
    Dai pe google-joye510 si vei gasi o gramada de site-uri care comercializeaza acest model. Dezavantajul este ca puterea bateriei este mica, fata de eGo. Dar, depinde cat de mult fumezi. In general, e o tigara buna si fiabila, dar pentru cei care fumeaza moderat(10-12 tigari/zi). Oricum, trebuie sa fii atent. Nu te arunca la cei cu preturi mici. Pot fi facaturi. Joye510 sau SaileBao510, sunt la un pret intre 160-180 lei(kit cu 2 tigari).

  6. #4206 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Am o �ntrebare!

    Tigara ELECTRONICA E-HEALT cigarette electrica - Okazii (54875207)

    De ce e aşa de ieftină?

  7. #4207 SP
    Junior Member wall-e's Avatar
    Salutare. Deoarece nu reusesc sa ma las de fumat as vrea sa trec pe tigari electronice. Am nevoie de ceva recomandari din partea celor avizati: ce tigara sa cumpar, de unde sa o cumpar ca am inteles ca sunt foarte multe tepe si cateva sfaturi utile unui incepator.
    Mentionez ca fumez aprox. 1 pacht de Kent 4/zi si nu stiu mai nimic despre fumatul "electronic". Va multumesc.

  8. #4208 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by dadu093 View Post
    Am o �ntrebare!

    Tigara ELECTRONICA E-HEALT cigarette electrica - Okazii (54875207)

    De ce e aşa de ieftină?
    Este modelul RU-85, mai vechi. Nu e un model fiabil. Este ieftin, pentru ca e depasita moral(uzura morala, depasita ca performante).

    ---------- Post added 12-06-2011 at 01:04 PM ----------

    Quote Originally Posted by wall-e View Post
    Salutare. Deoarece nu reusesc sa ma las de fumat as vrea sa trec pe tigari electronice. Am nevoie de ceva recomandari din partea celor avizati: ce tigara sa cumpar, de unde sa o cumpar ca am inteles ca sunt foarte multe tepe si cateva sfaturi utile unui incepator.
    Mentionez ca fumez aprox. 1 pacht de Kent 4/zi si nu stiu mai nimic despre fumatul "electronic". Va multumesc.
    Eu ti-as sugera sa-ti iei 2 baterii eGo de 750 mAh(ca-s mai ieftine decat pe alte site-uri) de aici Tigara Electronica, Tigari Electronice, tigari, tigara electrica, tigari electrice, tigareta electronica, tigara electronica, etigara electronica, e-tigara, e-tigara electronica, trabuc electronic, e-cig, tigarete electrice, noua tigara electronica, , 2 vaporizatoare 510-T (e bine sa ai unul de rezerva) de aici Vaporizator Joye510-T tank negru , 4 cartuse 510-T reincarcabile, de aici Cartus Joye510-T tank rotund negru - pentru atomizorul 510-T si daca vrei sa si acoperi atomizorul(ca sa apara mai estetica tigara), iei si un con de protectie de aici Con protectie eGo negru . Sau iti iei un kit complet de eGo-T de aici Kit Joye eGo-T tank negru sau de aici Full Pack Tigara electronica eGo-T Sailebao . Ca lichide, iti recomand Dekang PG xhigh[USA-mix(MLB) sau DK-TAB] de aici E-lichid Dekang pe baza de propilen glicol . Aroma si taria sunt mai puternice decat la lichidele VG. Cele VG insa, scot aburi mai multi si se consuma mai greu decat cele PG. Aici tu decizi, dar si lichidul VG cauta sa fie ca tarie, tot xhigh sau high. Este bine sa incepi cu tarie mai mare, iar daca ti se pare totusi prea tare, poti sa scazi concentratia pe parcurs, cu urmatoarele lichide achizitionate.
    Eu ma inteleg f. bine si cu acest lichid Nicotina lichida 30 ml tigara electronica | Tigari electronice Sailebao .
    La costurile de achizitie a produselor, adauga si cheltuielile de livrare care, in majoritatea cazurilor, se face prin curier rapid.

  9. #4209 SP
    Junior Member etigaraeu's Avatar
    Noi lichide mix 70%VG-30%PG, cu arome deosebite, disponibile pe e-tigara.eu .Restul lichidelor cu stoc epuizat vor fi disponibile in cursul acestei saptamani. S-au epuizat de asemenea si pachetele Ego-T Sailebao, dar vor fi din nou disponibile in maxim 10 zile.

  10. #4210 SP
    Junior Member wall-e's Avatar
    Multumesc Pepino pt. raspuns. Cred ca o sa iau un kit complet. Am vazut ca sunt 2 producatori diferiti Joye si Sailebao cu diferenta de pret mica intre ei (aprox 20 lei ). Care din ei ar fi mai bun dpdv al fiabilitatii si al uzurii in timp?

  11. #4211 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by wall-e View Post
    Multumesc Pepino pt. raspuns. Cred ca o sa iau un kit complet. Am vazut ca sunt 2 producatori diferiti Joye si Sailebao cu diferenta de pret mica intre ei (aprox 20 lei ). Care din ei ar fi mai bun dpdv al fiabilitatii si al uzurii in timp?
    Parerile sunt impartite. Mie personal, tot ce am avut de la Joye, mi-au cedat dupa cateva zile. Atomizoarele de la SaileBao m-au tinut de la 1 luna juma' in sus. Am ajuns si la 2 luni jumate de functionare. Eu zic ca sunt mai fiabile cele de la SaileBao. De aceea am renuntat sa mai iau ceva marca Joye. Bateriile le am tot SaileBao, le am de 4 luni de zile(am intrat in a 5-a) si sunt f. ok.

  12. #4212 SP
    Junior Member M4V3RiCk's Avatar
    Am si eu o intrebare:

    Tigara originala Joye eGO T are vreun led pe baterie (nu ma refer la acel buton pe care apesi -sistemul 5 click-off -NU)

    Ma refer ca au mai aparut niste tigari, care arata indentic cu Joye Ego si ca ambalaj si ca tot ce vrei, doar ca au un mic led in fata bateriei, cum e vazuta din fata.

    Ma rog, acum sunt producatori si producatori.Si in materie de masini a fost prima data FORD. Acuma nu inseamna ca un Audi,un BMW ori Mercedes sunt masini proaste.Ba chiar majoritatea vor fi total de acord ca sunt peste original

    Revenind, Joye eGO T original, nu are LED in fata bateriei, nu?

    Adica NU arata ASA:

    Mie acela imi pare un LED, cel din fata bateriei.

    ---------- Post added 17-06-2011 at 01:12 AM ----------

    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Parerile sunt impartite. Mie personal, tot ce am avut de la Joye, mi-au cedat dupa cateva zile.
    In cazul acesta, nu stiu pe ce baza sunt atat de populare. E vb cumva de atomizoarele de 510, sau la ce anume te referi?

  13. #4213 SP
    Member pepino967's Avatar
    Da. Ma refeream la atomizoare: 510, 510-t, eGo-t. Si cartomizoare-510.

  14. #4214 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar

  15. #4215 SP
    Junior Member mast's Avatar
    Multumim Vlad pentru linkuri, foaaaarte utile pentru altii , noi vaporizatorii stim prea bine despre ce-i vorba si cum ne simtim chiar si dupa o luna dupa ce-am renuntat la tigarile clasice.
    Foarte frumos ai dat sfaturi in comentariile de la Libertatea, cu acele sfaturi se poate apuca orice novice de vapat in cele mai bune conditii.

    Felicitari si multumiri! (mai multa lume imi spusese ca "au zis la tv ca tigarile electronice sunt cancerigene" dar nu stiam unde si ce-au zis, acum m-am lamurit... , am crezut c-au descoperit ceva ce nu stiam ) .

  16. #4216 SP
    Junior Member M4V3RiCk's Avatar
    Cata marlanie! La cata foame are Statul RRoman, nu m-ar mira sa inceapa sa le accizeze si pe astea ca pe tigarile normale.Parca si vad ca o sa facem contrabanda cu e-liquid ptr ET
    Ce nu pricepe statul asta cretin, e faptul ca lumea s-a saturat sa dea bani garla pe taxe, impozite, TVA si accize si in schimb sa nu primeasca nimic.
    In orice societate civilizata, cand platesti o taxa sau dai un ban, primesti si ceva in schimb de banul acela. Numai la noi primesti fix...

  17. #4217 SP
    Member pepino967's Avatar
    Amploarea pe care o iau tigarile electronice pun pe jar multe guverne. Dar lasand la o parte acest aspect, hai sa judecam pe principii logice. Glicerina, fie ea PG sau VG, e folosita atat in industria farmaceutica, cat si in cea alimentara. Nicotina este vitamina PP. Oare cate substante nocive ar putea elibera aburul rezultat din vapare? In niciun caz peste 4000 de substante nocive, cum elibereaza fumul de tigara. Mai adaugam acestor substante si monoxidul de carbon. Numai daca ne gandim ca prin renuntarea la fumat am scapat de compusii de cianura si de plumb, cum se poate spune ca ar fi la fel de nociv "aburitul"? Atunci, ar trebui sa interzica si plasturii cu nicotina si dropsurile, care sunt recomandate tocmai pentru a renunta la fumul de tigara. Adica iti da necesarul de nicotina-repet: vitamina PP, dar fara a-ti dauna sanatatii generale. Sigur ca pentru cei care au anumite probleme cardio-vasculare, tre' sa aiba grija cu concentratia de nicotina, aceasta fiind vaso-dilatatoare foarte eficienta.
    In concluzie, parerea mea este ca e o campanie denigratoare a marilor companii producatoare de tigarete, datorita faptului ca-si pierd suprematia pe piata.

  18. #4218 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    Hello la toata lumea... M am intors... dupa ceva timp , insa m am intors. ma bucur sa vad ca topicul e inca la cautare si ma bucur ca multe lume vapeaza fara probleme. din pacate am observat ca Cezar nu mai activeaza si nici prietenul meu Radu. Sper sa se intoarca cat de curand sa impartim idei si sa povestim de ale tigarilor electronice.

    Ca sa punem putin in revista si ca sa spun celor care nu ma stiu povestea mea o sa fac o scurta istorioara de cand am inceput sa vapez.

    Prima tigara electronica a fost un DSE 901 acum 2 ani de zile. Am cuparat o de pe un site romanesc ce importa tigari originale Sailebao. am primit un startet kit foarte frumos cu 2 tigari electronice dse901 de culoare neagra si led albastru. ce sa spun , a fost prima , am fost multumit , era totul perfect. Kitul dse 901 este unul care se vinde si acum si este unul care ramane la inaltime. Foarte buna tigara electronica. Gustul si acum mi se pare cel mai bun cu dse901. nu produce cel mai mare nor de vapor din lume insa este superba pentru oricine ca un kit de incepator.
    La ceva timp am incercat si cartomizoarele de la Radu , foarte buna idee si foarte usor de folosit. deasemenea am cumparat si o baterie sau 2 kr808d. Dupa cateva luni de vapat cu dse901 si kr808D am incercat si joye 510. un mare avans in domeniul vaporilor. aburi mult mai mari si controlul manual au facut din acest model o tigara de respectat in toata lumea. cu 510 am stat cam 1 an de zile.

    Singura problema care am intalnit o la dse901 si joye510 a fost bateria. cateva ore nu e de ajuns pentru mine. dupa ce m am mutat din romania am cumparat de la totally wicked un set EGO. si l am folosit cam jumate de an fara probleme. bateria si acum tine aproximativ 1 zi de vapat. un set bestial care l am folosit doar cu lichide facute de mine. totusi , problema de baza a tuturor pana in ziua de azi este faptul ca filtrele (cartusele) sunt foarte mici si tot timpul tre sa stai cu sticluta de lichid langa tine sa mai picuri putin lichid.

    Totusi , astazi mi a venit modul LG Sidewindwer pe care l am cumparat de la Liberty Flights. incape o baterie 18500 care presupun ca tine foarte mult. o sa va spun in cateva zile ce si cum. partea impresionanta e ca am cumparat clearomizoare in loc de atomizoare , deci un tanc de 2 ml care il umplii si vapezi ceva timp calumea pana ai nevoie sa incarci.

    lichidul este unul red bull , pe baza de VG (sunt alergic la PG) si este incredibil. am spus sa incerc si altceva asa ca am luat si un Orange. Totusi , cred ca dupa ce le termin o sa revin la lichidul facut de mine cu nicotina mea si vg ul meu.

    Happy vaping!!!

    ---------- Post added 21-06-2011 at 04:36 PM ----------

    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Amploarea pe care o iau tigarile electronice pun pe jar multe guverne. Dar lasand la o parte acest aspect, hai sa judecam pe principii logice. Glicerina, fie ea PG sau VG, e folosita atat in industria farmaceutica, cat si in cea alimentara. Nicotina este vitamina PP. Oare cate substante nocive ar putea elibera aburul rezultat din vapare? In niciun caz peste 4000 de substante nocive, cum elibereaza fumul de tigara. Mai adaugam acestor substante si monoxidul de carbon. Numai daca ne gandim ca prin renuntarea la fumat am scapat de compusii de cianura si de plumb, cum se poate spune ca ar fi la fel de nociv "aburitul"? Atunci, ar trebui sa interzica si plasturii cu nicotina si dropsurile, care sunt recomandate tocmai pentru a renunta la fumul de tigara. Adica iti da necesarul de nicotina-repet: vitamina PP, dar fara a-ti dauna sanatatii generale. Sigur ca pentru cei care au anumite probleme cardio-vasculare, tre' sa aiba grija cu concentratia de nicotina, aceasta fiind vaso-dilatatoare foarte eficienta.
    In concluzie, parerea mea este ca e o campanie denigratoare a marilor companii producatoare de tigarete, datorita faptului ca-si pierd suprematia pe piata.
    e normal. pe aia nu ii doare de sanatate, doar de bani. e normal ca o companie de petrol sa critice masinile pe baterii. [COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 21-06-2011 at 05:01 PM ----------

    ---------- Post added 21-06-2011 at 05:03 PM ----------


  19. #4219 SP
    Member pepino967's Avatar
    Sa nu spui ca folosesti chestia asta si in public. Probabil ca necunoscatorii vor spune ca esti vreun drogat, clar.

  20. #4220 SP
    Member digital_smoker's Avatar
    pentru public am un Ego cu clearomizer. asta e acasa , unde fac majoritatea vapatului.

    O sa iau alt mod... inca nu pot sa ma decid.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 211 of 224 FirstFirst ... 111 161 201 209 210 211 212 213 221 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts