Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 202 of 251 FirstFirst ... 102 152 192 200 201 202 203 204 212 ... LastLast
Results 4,021 to 4,040 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4021 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Baietii de la NemoExpress, au adus consola aproape varza... Bucuros am refuzat coletul

  2. #4022 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lol, nasol. Cand primesti alta?

  3. #4023 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Why man ? Varza in interior, sau cutia era facuta praf?...
    On:Tot NemoExpress/MG.

  4. #4024 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Baietii de la NemoExpress, au adus consola aproape varza... Bucuros am refuzat coletul
    Cum adica varza ? Cutia era lovita ?

  5. #4025 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ma enerveaza ca fanboii xbox i-au sabotat consola lui Dant3.

  6. #4026 SP
    Member legokid220's Avatar
    La mine tot nemo expres au intarziat cu unele comenzi.. Mosulica se facea ca ploua cand l-am intrebat de ce au intarziat? (era un mos, cine mai angajeaza oameni batrani ?) Cea mai neserioasa firma !

  7. #4027 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Deci bătrânii nu au dreptul la munca... Frumos... Rusine!

  8. #4028 SP
    Member legokid220's Avatar
    Batranii au dreptul la pensie.. oricum 80% din ei sunt comunisti si nu stiu ce inseamna sa respecti un client !

  9. #4029 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Exemplu : Soferul de la Fan din localitatea mea are vreo 50 ani, fost militar, pensie de cca 2000 lei si salariu de la FAN de vreo 1400. Eu daca ma duc sa ma angajez la ei clar ca nu au locuri.. Nu mai zic cu ce scarba vine cand imi aduce colete. Deci?
    Probabil ca o sa ziceti bravo lui ca se descurca. Pai si noi astia mai tineri ce sa facem?

  10. #4030 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Ai idee la ce vârstă ai dreptul sa ceri pensionarea? Un om la 60 de ani ce vrei sa muncească? Pe santier?

    ---------- Post added 10-09-2014 at 11:27 ----------

    Ilie ce spui tu sunt exceptii! Noi ca natie nu respectăm bătrânii si din cauza asta exista pensii. In japonia de exemplu nu există pensii pt ca acolo este considerată o binecuvântare sa ai in familie un bătrân , să ai grija de el .. acolo nu există case de bătrâni pt ca nimeni nu-si abandonează bătrânii!

    ---------- Post added 10-09-2014 at 11:31 ----------

    Eu sper doar ca sa aveti parte la bătrânețe de respectul pe care la-ti avut voi fată de ei!

    ---------- Post added 10-09-2014 at 11:33 ----------

    Deci sa fiu la subiect sunt enervat de aceeia care nu respectă bătrânii!

  11. #4031 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Lol, nasol. Cand primesti alta?
    Am facut comanda in magazin direct printr-un amic. Nu mai conteaza cand vine am platit-o, mai aveau 18 bucati in depozit

  12. #4032 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Cred ca mai bine mergeai tu direct in magazin, o luai, veneai cu ea acasa si gata.

  13. #4033 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In provincie nu este în stoc, doar in Bucuresti

  14. #4034 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Baietii de la NemoExpress, au adus consola aproape varza... Bucuros am refuzat coletul
    Poţi să fi mai explicit ?

  15. #4035 SP
    Member biagyydog's Avatar
    NemoExpress = cei ce pleaca de pe loc cu a3a ??

  16. #4036 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    M-am întâlnit cu baiatu' intr-un loc stabilit de el, in paralel isi mai făcea si treaba cu niște bare de otel aruncate in spate peste vreo 4 pachete. A scos coletul, ambalajul era varza, cutia consolei distrusa, l-am intrebat daca asa a venit, a spus ca da si citez: "Puteau si astia de la Altex sa-i traga cateva dungi de scotch". Astept alta acum, nu mai contează

  17. #4037 SP
    Member denists66's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    Ai idee la ce vârstă ai dreptul sa ceri pensionarea? Un om la 60 de ani ce vrei sa muncească? Pe santier?

    ---------- Post added 10-09-2014 at 11:27 ----------

    Ilie ce spui tu sunt exceptii! Noi ca natie nu respectăm bătrânii si din cauza asta exista pensii. In japonia de exemplu nu există pensii pt ca acolo este considerată o binecuvântare sa ai in familie un bătrân , să ai grija de el .. acolo nu există case de bătrâni pt ca nimeni nu-si abandonează bătrânii!

    ---------- Post added 10-09-2014 at 11:31 ----------

    Eu sper doar ca sa aveti parte la bătrânețe de respectul pe care la-ti avut voi fată de ei!

    ---------- Post added 10-09-2014 at 11:33 ----------

    Deci sa fiu la subiect sunt enervat de aceeia care nu respectă bătrânii!
    Dar tu ai idee ce scarbe sunt majoritatea mosnegilor ?
    Azi in autobuz mi s-au stricat castile si a trebuit sa ascult un grup de pensionari cum vorbeau.. Strigau in gura mare ca de ziua pensionarilor nu au primit mancare gratis, ca nu le-a dat nimeni nimic.. Ca ei nu au transportul in comun gratis, ca nu le ajung frate alea 15 bilete care primesc lunar.. Ca ei ar fi vrut sa poata sa mearga gratis si pana la Braila ( stau in Galati ).. Pai pe ce pl.m cheltuiesc aia pensia ? Aa da, dau bani la biserici si hranesc maidanezii .. Ca de ce primarul a organizat niste concerte in ultimul timp, ca lor nu le place muzica aia.. De parca nu mai exista tineri prin orasul asta.. Si uite asa stau fraierii toata ziua in autobuz, ocupa toate locurile si tipa in gura mare.. Si eu cand vorbeam putin mai tare la telefon s-au luat toti de mine. Stiu un sofer de autobuz care ii da el jos la fiecare capat de linie, cand ii intreaba daca s-au ratacit, ei raspund " ne plimbam si noi ".
    Nu ma intelegeti gresit, si eu am bunici dar astia parca prea tare si-au luat lumea-n cap. Eu am alocatia 42 lei si 12 lei bursa lunara la liceu _l_.
    Scuze daca vi se pare postul meu deranjant, dar si acum fierbe sangele-n mine din cauza pensionarilor alora .

  18. #4038 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    În general lumea în Ro. este stresată, mai iartai şi pe ei, majoritatea au pensii de k.k.t, efectiv nu poţi trăi cu 600 de lei pe luna, eu nu ştiu cum fac ei asta, tehnici de supravieţuire urbană.
    Pe mine mă enervează ţigani care stau pe ajutor social şi au vile.

  19. #4039 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    lipsa unui job

  20. #4040 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Steven 600 ron este un caz fericit.. eu nu generalizez.. există si mosnegi stresanti dar poate ca sunt asa din cauza neajunsurilor, că si democratia asta este scarboasa rau!

    ---------- Post added 10-09-2014 at 13:44 ----------

    Despre romii aia cu vile tot statul este vinovat pt ca nu există controale sociale pe bune... Doar pe hârtie!

    ---------- Post added 10-09-2014 at 13:49 ----------

    Dentist nimeni nu te obligă să trăiesti cu 42 de lei in liceu.. eu nu am avut posibilitatea sa fiu tinut in brate de părinti prin facultăti cu plata ca majoritatea pustanilor de aici, si am muncit de la 14 ani! Deci nu-ti mai plânge de mila , nu ai bani? Angajeazate! Poti termina liceul avand si un job! Dar stiu... E mai usor sa stai in spatele părintilor pana la 25 de ani..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 202 of 251 FirstFirst ... 102 152 192 200 201 202 203 204 212 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: 05-05-2024, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts