Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 230 of 251 FirstFirst ... 130 180 220 228 229 230 231 232 240 ... LastLast
Results 4,581 to 4,600 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4581 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tot mai mulți useri de Tapatalk cu mizeria aia de mesaj care apare sub postare, am avut-o și eu în trecut dar nu știam ca se poate scoate.
    Eu de anul trecut am siguranța arsă, unii deja si-au personalizat mizeria, nu ai ce face, vampiri energetici
    Quote Originally Posted by marv View Post
    subscriu.

  2. #4582 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cum naiba scap de ea?!

  3. #4583 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Chiar ca este iritanta tampenia aceea cu talpatalk...

    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    O intrebare random : Fumatorii isi mai simt mirosul de tutun dupa ei sau au devenit imuni ? no offense
    Dupa cum am spus timp de 8 ani am fost fumator inrait (2 pachete filters (si din cele mai tari) pe zi), si-l simteam, a fost unul din motivele principale pentru care m-am lasat de fumat, nu mai vroiam sa suport mirosul acela.

  4. #4584 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Conditia de baza a omului in societate este de neviciat, viciile se dobandesc cu timpul trecand prin viata, cei care sunt "anormali" sunt cei viciati adica cei care prin viciul lor aduc atingere integritatii corporale ale celor neviciati (fumatul pasiv dauneaza sanatatii si este dovedit clinic ca aproape sau la fel ca fumatul activ - altfel nu mai scria pe pachet fumatul ucide, fumatul dauneaza grav sanatatii tale si A CELOR DIN JUR). Reglementarea vine sa sprijine conditia celui neviciat care la fel ca cel viciat vine la un bar sa consume alcool, suc, poate sa manance sau sa joace biliard in functie de profilul respectivului individ. Fireste ca si alcoolul este un viciu in cazul in care persoana in cauza este alcoolica si vine la bar sa isi hraneasca obiceiul, insa nu dauneaza si celor din jur, celor neviciati, de aceea modul de a conduce o afacere permitand fumatorilor sa aduca atingere nefumatorilor este vazut ca fiind gresit de catre legiuitor si asta o spune un fost fumator care putea fuma un pachet de gauloises blondes in 6 ore. Ca o nota aditionala se poate aduce o exceptie la respectiva lege - localurile sa publice o nota de avertisment la intrare, acesta este un local in care fumatul este permis sau se adreseaza exclusiv fumatorilor, nefumatorii pot intra insa pe propria raspundere dar chiar si asa ar determina ca toate localurile sa fie cu profil adresat exclusiv fumatorilor.

  5. #4585 SP
    Banned Templier's Avatar
    este surprinzator cat de mult minimizezi influenta alcoolului asupra consumatorului. as putea sustine faptul ca un consumator de alcool dauneaza mult mai mult societatii decat o face tutunul.
    inca o data spun ca statul ar trebuii sa reglementeze barurile nu fumatorii, e dovada de ipocrizie sa sustii ca protejezi populatia dar tu ca stat permiti vanzarea tigarilor

  6. #4586 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    M-am referit ca nu dauneaza celor din jur din punct de vedere al sanatatii nu m-am referit la consecintele pe care le are asupra societatii numarul de alcoolici, faptul ca bei o bere ocazional sau vin sau orice nu poate influenta in vreun fel sanatatea celor din jur. In schimb daca esti alcoolic si esti disfunctional si chiar in unele cazuri daunator pentru societate e cu totul altceva. Da, ma protejeaza de riscul la care ma supune fara voia mea un viciat, intr-un loc unde am dreptul sa merg in egala masura cu el. La fel se vinde si alcool dar nu e nimeni raspunzator pentru faptul ca eu am ajuns alcoolic la fel cum nu e nimeni raspunzator pentru faptul ca am ajuns fumator.

  7. #4587 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am uitat ca 3DS vine fara incarcator ( Un mare F.U pentru Nintendo ) si bineinteles ca cei de la Altex nu aveau nimica in magazin

  8. #4588 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi ca gasesti pe forum/OLX la preturi ok.

  9. #4589 SP
    Member marv's Avatar
    ma enerveaza Renato Usatii.

  10. #4590 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Cargus/ Urgent. Dupa ca si-au batut joc de o livrare prin septembrie al anului trecut (intarziere, apoi au solicitat o taxa uriasa pentru un ramburs inexistent pentru ca apoi sa se scuze c-au incurcat coletele si incasarile), acum au pierdut un colet al carui beneficiar sunt.

    Practic, coletul a ajuns la Bucuresti insa s-a pierdut in necunoscut. Culmea este ca operatoarele care raspund la telefon (dupa timpi de asteptare chiar si de 20 de minute) ne dau sugestii halucinante atat mie cat si expeditorului: sa reincercam dupa-amiaza. Sau mai bine dimineata. Curierul pentru zona mea e bolnav si nu se stie unde e pachetul. Sa ma duc eu in Magurele sa-l caut in depozit, acolo unde nu-l gasesc soferii. Ultima persoana cu care am vorbit s-a si rastit la mine: "ce, eu stau in depozit, sa vad eu ce-i acolo?!".

    Bottom line: am comandat din Anglia cu livrare prin posta de peste 80 de ori, toate in sistem de recomandate cu confirmare de primire. Stiti cate pachete s-au pierdut pe drum? Zero! De evitat Cargus/ Urgent.

  11. #4591 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Mi-a murit placa de baza de la macbook , fix dupa o luna dupa ce a expirat garantia fun times.

    Sunt magazine in romania care vand surface pro 4 ? Am gasit doar la flanco versiunea de 128 gb storage 4 gb ram dar pretul mi se pare foarte umflat 900$ = 5500 lei.

  12. #4592 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Cargus/ Urgent. Dupa ca si-au batut joc de o livrare prin septembrie al anului trecut (intarziere, apoi au solicitat o taxa uriasa pentru un ramburs inexistent pentru ca apoi sa se scuze c-au incurcat coletele si incasarile), acum au pierdut un colet al carui beneficiar sunt.

    Practic, coletul a ajuns la Bucuresti insa s-a pierdut in necunoscut. Culmea este ca operatoarele care raspund la telefon (dupa timpi de asteptare chiar si de 20 de minute) ne dau sugestii halucinante atat mie cat si expeditorului: sa reincercam dupa-amiaza. Sau mai bine dimineata. Curierul pentru zona mea e bolnav si nu se stie unde e pachetul. Sa ma duc eu in Magurele sa-l caut in depozit, acolo unde nu-l gasesc soferii. Ultima persoana cu care am vorbit s-a si rastit la mine: "ce, eu stau in depozit, sa vad eu ce-i acolo?!".

    Bottom line: am comandat din Anglia cu livrare prin posta de peste 80 de ori, toate in sistem de recomandate cu confirmare de primire. Stiti cate pachete s-au pierdut pe drum? Zero! De evitat Cargus/ Urgent.
    Urgent Cargus sunt penibili, de 2 ori am avut din pacate colete de la ei, de doua ori au fost probleme, trebuie sa vad daca emag nu mai lucreaza si cu alta firma de curierat, ca asa nu se mai poate... Am fost si la depozitul lor, este un groaznic ce conditii sunt acolo, ca sa nu mai pomenim de radiatoare pe langa cartoane si colete....

  13. #4593 SP
    Member marv's Avatar
    ma enerveaza ilie11 ca tot gaseste chilipiruri pe care eu n-o sa le gasesc niciodata.

  14. #4594 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Asta venisem și eu sa scriu, și totuși ma enervează cine care sunt cu necunoscut

    Trimis de pe Lună

  15. #4595 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by LordKratos View Post
    Asta venisem și eu sa scriu, și totuși ma enervează cine care sunt cu necunoscut

    Trimis de pe Lună
    Intradevar, chiar ca este trimis de pe luna.

  16. #4596 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Cineva , scuze nu am observat

    Trimis de pe Lună

  17. #4597 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by LordKratos View Post
    Cineva , scuze nu am observat

    Trimis de pe Lună
    Defapt mai este o greseala care nu a fost observata, presupun ca ai vrut sa scrii "suna" in loc de "sunt" .

  18. #4598 SP
    Member LordKratos's Avatar
    nota 3

    Trimis de pe Lună

  19. #4599 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Că s-a închis GameTrailers

  20. #4600 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Că s-a închis GameTrailers
    Huh?!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 230 of 251 FirstFirst ... 130 180 220 228 229 230 231 232 240 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10786 Last Post: 05-05-2024, 11:59
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts