Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 35 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 ... LastLast
Results 521 to 540 of 697

Thread: Medal of Honor

  1. #521 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    G-XtremE esti prietenul meu dar nu am ce-ti face
    Sau tu ai jucat altceva?
    exista, cel putin pe ps3 si cel putin pana am "aruncat" eu jocul, momente in multiplayer cand pentru 2 sau 3 secunde se blocheaza (freeze); eu am presupus ca e vorba de lag doar pentru ca din ce observ ceilalti jucatori nu obtin un avantaj, par sa raman in aceleasi pozitii.
    oricum am scris si mai sus, ca eu nu am fost deranjat prea tare de acest aspect, dar totusi el exista. A mai confirmat cel putin un user pe forum parca consol3.

    doamne ajuta, poate de ieri pe azi au rezolvat problema

    ---------- Post added 19-10-2010 at 11:50 AM ----------

    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    ... am fost dernajat de acel freeze care iti blocheaza cca. 2 secunde imaginea ( dentic cu cel care necesita reset la consola) problema e ca dupa acest freeze ma trezesc cu cate un inamic in fata si ma arde instantaneu... sper sa se repare prin update ceva.
    ...

  2. #522 SP
    Member maweryck's Avatar
    uite la mariusik : Performance | Medal of Honor - Available Now
    BMF ...
    Best Score: 1341
    Highest Score Streak: 1211

    ---------- Post added 19-10-2010 at 11:54 AM ----------

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    exista, cel putin pe ps3 si cel putin pana am "aruncat" eu jocul, momente in multiplayer cand pentru 2 sau 3 secunde se blocheaza (freeze); eu am presupus ca e vorba de lag doar pentru ca din ce observ ceilalti jucatori nu obtin un avantaj, par sa raman in aceleasi pozitii.
    oricum am scris si mai sus, ca eu nu am fost deranjat prea tare de acest aspect, dar totusi el exista. A mai confirmat cel putin un user pe forum parca consol3.

    doamne ajuta, poate de ieri pe azi au rezolvat problema

    ---------- Post added 19-10-2010 at 11:50 AM ----------



    ...

    Jocul salveaza automat ...apare si sus in dreapta iconita de save cand se blocheaza 2-3 secunde

    Mai aiurea ca eu am avut parte de freez-uri de consola ...a trebuit sa dau restart la PS3 de la buton

  3. #523 SP
    Senior Member boga's Avatar
    De ieri ma joc si eu MP. Mi se pare o experienta mai intensa decat BC2, dar din pacate am in oarecare masura aceeasi impresie pe care am avut-o si cand am terminat /twice/ campania SP -> branza buna in burduf de caine.

    Cu toate ca nu mai sunt asa convins cu platina, saptamana asta o sa-l joc in fiecare seara sa vad ce se intampla

    Dintre cei care joaca si mai au sloturi libere in lista /si evident vor sa joace cu mine - I'm nice and I have a headset / lasati-mi un PM si va dau add diseara. In afara de Wickyz /la care era tot timpul serverul full/ nu mai juca nimeni aseara din lista mea

  4. #524 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Mda.

    Rifleman Max Level.

    Am inceput sa joc cu sniperul. Level 8 sau 9 daca nu ma insel.

  5. #525 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    [News] Medal Of Honor Free Download Pack | Gamers Life Line

    The free* multiplayer mode titled Clean Sweep is an elimination mode where players must rely on their own skill and teammates� expertise to prevail as the winning team. This exhilarating mode is playable across two all-new maps (Bagram Hangar and Khyber Caves) as well as redesigned versions of the popular Diwagal Camp and Kabul City Ruins maps. Clean Sweep will be available on November 2 via Xbox LIVE Marketplace and PlayStation�Network to owners of Medal of Honor with Online Pass.

  6. #526 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Cei mai multi comentatori de pe YT se plang mai ales de spawn trappings si spawn camping in jocul asta, in Team Assault si nu numai. Forumistii care au jucat online ce parere au in privinta asta?

    ---------- Post added 19-10-2010 at 09:46 PM ----------

    Quote Originally Posted by boga View Post
    De ieri ma joc si eu MP. Mi se pare o experienta mai intensa decat BC2, dar din pacate am in oarecare masura aceeasi impresie pe care am avut-o si cand am terminat /twice/ campania SP -> branza buna in burduf de caine.
    Poti fi un pic mai precis, te rog?

    Dintre cei care joaca si mai au sloturi libere in lista /si evident vor sa joace cu mine -
    Din cate am inteles, jocul te plaseaza aleatoriu. Nici daca sunt doi jucatori cu acelasi clan tag nu va va pune intotdeauna in aceeasi echipa.

  7. #527 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Nu cred ca este cineva care sa fi jucat jocul si sa nu fi avut parte de spawn trapping. Singurele solutii care le ai in caz de ai ghinionul, sunt ori sa dai Exit Game sau sa te pui cu bu fesele pe pamant, sniperul in mana, si omori tot ce vezi ca misca.

    Mai este si varianta in care poti incerca sa scapi din "capcana", dar cat timp nu ai pe nimeni competent alaturi de tine cu care sa poti comunica, nu prea ai sanse (cu exceptia cazului in care ai asa zisul "bulan a la wickyz" )

  8. #528 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Poate nu o fi un joc asa de bun, da pana ce apare Black Ops sigur o sa ma ajute sa scap de plictiseala cateodata

  9. #529 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Nu am jucat inca in multiplayer, dar am terminat campania single-player si pot spune ca este foarte intensa. Are un feeling aparte care nu l-am intalnit inca la alt shooter. Este unul dintre cele mai bune shootere jucate de mine ( este mult peste BC2 ) .

  10. #530 SP
    Member maweryck's Avatar
    pe mine cred ca ce ma dispera cel mai rau sunt cele cateva arme pe care le ai ...Auzi ...ajungi sa deblochezi aceeasi arma ...vezi domne...veteran ...sau sa deblochezi armele de la adversari ...ppffff....Sa nu mai zic , faptul ca ai doar 1 pistol ( back up weapon ). Ajungi la LVL 15 folosind numai m16 , m4 , m24 si cele de la talibani + 2 pistoale . Ce mai ramane ? un shotgun , 1 p90 , 1 f2000, 1 m14 EBR + cate un LMG (sper sa nu-mi fi scapat ceva )+ un MP7 pe care nu-l au toti

    Putine moduri de joc .

    Uite o lista cu armele din MW2 , fara sa adaugam tot ce poti pune pe arme + perkuri + tot ce mai poti debloca p'acolo . Acum putem intelege de ce MW2 este un joc peste MOH , pacat ca-l strica fackerii otraviti care-l joaca

    Scuze de incoerenta postului meu , dar ati prins voi ideea . Moduri de joc putine + maxim 10 arme + cateva harti Ce sa ma mai tina in jocul asta si peste 1 luna sa zicem ?

    Barrett , Scar,MP5 si Acr sunt numai cateva arme care s-ar fi pretat nu bine ..ci f bine in MOH . Sau poate or sa mai scoata un WEAPONS PACK DLC ( pe bani )


    Am un shooter cu pretentii on-line (multiplayer) , nu a trecut nici macar 1 saptamana de cand l-am inceput si eu acum ma gandesc sa ma joc Castlevania ( un joc bun , dar fara multiplayer ) ...

    http://www.brighthub.com/video-games...les/91013.aspx putine rau


    MULT MAI LATER EDIT : Noroc , cu filmuletul asta de pe youtube ...ca mi-a mai revenit oifta de MP :



    ‎"It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum "
    Attached Images Attached Images 915px-weapons_of_mw2_-primary-_rpd_and_fal.jpg 1075px-weapons_of_mw2_-secondary-.jpg

  11. #531 SP
    Member Downshifting's Avatar

  12. #532 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � Medal of Honor sells 1.5 million units in first five days, new MP mode coming next month
    EA�s announced this evening Medal of Honor has sold 1.5 million units in its first five days on sale.
    To celebrate, EA�s also confirmed it�s releasing an-all new multiplayer mode on November 2 called �Clean Sweep�, an elimination mode where players �must rely on their own skill and teammates� expertise to prevail as the winning team.�
    There�ll be two new maps also released to play the mode, known as Bagram Hangar and Khyber Caves.
    The new content will be available for free if you redeemed your Online Pass that you got with the game.
    �Medal of Honor is one of EA�s most storied franchises and we�re thrilled to see that fans worldwide have embraced it,� said EA Games boss Frank Gibeau.
    �In this ultra competitive category, Medal of Honor stands out from the pack. By portraying the Tier 1 Operator as so elite, so tough, Medal of Honor offers a view into a world that has the power to resonate with FPS gamers everywhere.�
    While Steam sales weren�t counted towards the sale totals (with the PC�s share listed at 5%) a look at Steam�s top games by current player count stats for today show Medal of Honor multiplayer sitting at the 20th spot. Its �peak� number of players online today � 3246. Top spot is Counter-Strike: Source with 68,200. MoH�s single player mode also appears on the chart further down at 32nd, with a peak of 1202 players online.

  13. #533 SP
    Junior Member edy100's Avatar

    help, please!

    Am jocul de putin timp, dar inca nu am reusit sa deblochez bonus-urile (detin varianta de PS3, tier 1 edition, zona 3). Am bagat codul pe PSN Store HK, am descarcat un fel de "digital online pass", dar nu am gasit nicaieri deblocate armele sau MOH Frontline. Daca ma poate ajuta cineva il rog sa imi dea un PM. Multumesc anticipat!

  14. #534 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Poti fi un pic mai precis, te rog?
    Pai referitor la SP... campania, cu toate ca e scurta, mi se pare foarte bine gandita, actiunea excelent dozata si diversificata, iar finalul... nu excesiv de melodramatic Din pacate, nu ai cum sa nu observi aspectul grafic per total nefinisat al jocului, iar faptul ca e ultrascriptat devine enervant cel putin o data pe capitol.

    Acum pe partea de MP, cu mentiunea ca pana acum am circa 5 ore de joc - deci nu prea mult. Modurile de joc mi se par foarte ok si hartile relativ mici in comparatie cu cele din BC2 sunt cadrul perfect pentru confruntari intense. Eu n-am avut probleme cu camperii, ci mai de graba cu faptul ca uneori am intampinat dificultati in a depista inamicii pe harta /n-am avut problema asta niciodata in KZ2 sau BC2/.

    De ce mi se pare totusi nefinisat si MP? Din cauza freezului de 2 secunde care e aproape nelipsit la 2-3 meciuri, a armelor si hartilor putine /stiu ca baga baietii free DLCs pe modelul BC2, dar de ce nu puteau sa le bage din prima / si a claselor, care mie personal chiar nu-mi plac.

    In fine, branza buna in burduf de caine, iar 'OPFOR forces' suna ca dracu

  15. #535 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    How much money did MOH make? News - Page 1 | Eurogamer.net

    EA boss John Riccitiello told Fox News (via IndustryGamers) that his new war game made $100 million during its opening week. That should be close to recouping development costs.
    Activision's record breaking Call of Duty: Modern Warfare 2 made $310 million from UK and US sales in just 24 hours.
    Halo: Reach became Microsoft's biggest ever release this September, and generated $200 million from one platform in one day.

  16. #536 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Clean Sweep ul va avea o mare problema, si anume camperii. No respawn means lots and lots of mofo campers.

  17. #537 SP
    Member justamodel's Avatar
    Cum merge cu codul de online la MoH ca vreau sa stiu daca merita inchiriat. Poti juca 7 zile ca si la fifa? Sau e ca la bbc2? Sau nu poti juca online decat daca ai codul?

  18. #538 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    poti juca online cat vrei fara nici un cod.

  19. #539 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Azi l-am luat si am bagat vreo 3h de MP. Jocul este excelent. Sunet si atmosfera de nota 10, arme echilibrate, recul exact cat trebuie, actiune din plin, hit detection la fix, zero lag. Sistemul de scorechain este genial. Am jucat in special Sector C si in vreo 20 de meciuri am vazut spawn trap doar in vreo 3.
    Am scapat de hartile mamut si de vehiculele din BC2, am scapat de air-support-ul si perkurile aberante din MW2. Unele harti mi se par cam `palide`, adica lipsite de culoare - mai ales Kunar Base, dar nu numai. Pana acum cred ca Diwagal Camp arata cel mai bine. Singura chestie care m-a deranjat mai mult insa e ca meciurile sunt atat de scurte incat nu prea ai timp sa faci un scorechain maxim, de 600 de puncte.

    Nota pt MP: 9/10.

    ---------- Post added 21-10-2010 at 12:43 AM ----------

    Quote Originally Posted by edy100 View Post
    Am jocul de putin timp, dar inca nu am reusit sa deblochez bonus-urile (detin varianta de PS3, tier 1 edition, zona 3). Am bagat codul pe PSN Store HK, am descarcat un fel de "digital online pass", dar nu am gasit nicaieri deblocate armele sau MOH Frontline. Daca ma poate ajuta cineva il rog sa imi dea un PM. Multumesc anticipat!
    Eu mi-am facut un cont nou pe Hong Kong, pt ca am tot Zona3. Am deblocat Tier 1 in game pe contul asta (apropo, PSN: BelphegorSBDM). Nu am verificat insa daca pot sa folosesc continutul deblocat si de pe contul UK.

  20. #540 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Am terminat campania sp si chiar daca e scurta, mi-a placut mult( eu sunt unul dintre fraierii aia pt care sp conteaza mult). Sunetul e demential pe un 5+1 dat mai tare( soundul mi s-a parut mult peste BC2), atmosfera buna spre foarte buna(mi-a adus aminte de Delta Force, ce vremuri!).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 35 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Medal Of Honor II By Nash in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-02-2011, 10:19
  2. Medal of Honor 2 By Graft in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 15-01-2011, 15:30
  3. Medal of Honor Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 24 Last Post: 14-10-2010, 20:48
  4. Medal of Honor Beta By naz in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-06-2010, 01:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts