Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 32 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 632

Thread: LA Noire

  1. #501 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    @viezure Eu l-am terminat deja de 3 ori, daca te ajuta asta.

    Am observat ca varianta de PS3 are mult mai putine probleme fata de cea de Xbox. Pe Xbox mereu aveam frame-drops, freeze-uri din alea foarte mici etc. Pe PS3 am avut o singura data un framedrop foarte scurt cand am rupt un hidrant.

    Am reusit sa il termin in 9 ore, fara sa conduc, facand 5* la fiecare caz, am gasit toate clues din joc si am gresit 1 singur raspuns. Dovada stau trofeele.

  2. #502 SP
    Member Mariush's Avatar
    Sincer, mie chiar nu mi se pare ca ofera rejucabilitate (nu iti ofera un motiv clar pt care te-ai reapuca sa il rejoci), in afara celui ca iti doresti sa ai 5+ la toate cazurile si eventual cele cateva side collectibles and missions. ORICUM, asta nu schimba absolut nimic parerea mea general despre joc, si anume ca MERITA si ultimul banut care l-am dat pe el. Story-ul bate la behind cam orice film cat de cat destept cu mobsters and stuff. + DLC-ul care deja exista si cele ce vor urma in mod cert. Totusi, daca nu esti o persoana pentru care story-ul nu este un element determinant in decizia de a incerca sau nu un joc, este posibil sa il consideri >=Average...

  3. #503 SP
    Manager paul's Avatar
    As announced yesterday as part of our news on all the L.A. Noire DLC details, the L.A. Noire Rockstar Pass is now available on Xbox LIVE and PlayStation Network. The Rockstar Pass is a new way to pre-order and purchase DLC that gives players access to all of the upcoming downloadable content for L.A. Noire, available for a limited-time discounted price of just $9.99 on PSN and 800 MS Points on Xbox LIVE.
    Watch the clip to see a glimpse of all that you’ll get with the Rockstar Pass deal.
    Watch the L.A. Noire Rockstar Pass Video | Rockstar Games

  4. #504 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Esti detectiv in viata de zi cu zi ? Cum naiba sa-l termini in 9 oreeeeeeee

  5. #505 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Daca sari peste condus deja tai 7 ore din alea 20. Daca stii exact ce faci nu e un timp atat de scurt.

    Am terminat si eu jocul, pe Xbox 360, n-am avut niciun fel de problema tehnica dar m-am plictisit si enervat din alte motive:

    - O cutie de chibrituri cu numele cuiva pe ea inseamna ca persoana respectiva frecventeaza clubul ala DOAR daca are cateva paie lipsa. Daca gasesti o cutie de chibrituri fara paie lipsa inseamna ca e un indiciu irelevant.
    - Street crimes sunt aiurea rau. Am condus 7 minute sa ajung la un street crime ca sa il fac intr-un minut in timp ce am tinut apasat pe RT si inainte. Atat!
    - Povestea o fi ea interesanta, dar nu prea. In locul cutscene-urilor din razboi as fi preferat ceva care sa ii ofere un background emotional mai mare lui Cole. Practic, in momentul in care
    nu mi-a starnit nicio emotie pentru ca era un personaj de care n-am avut cum sa ma agat.
    - Ma enerveaza diferentiera stupida care se face in unele situatii intre Doubt si Lie. In momentul in care iti apare posibilitatea sa raspunzi e clar ca minte, doar ca mai departe dialogul merge intr-o cu totul alta directie decat ceea ce credeai tu ca va intreba Cole.

  6. #506 SP
    Member Alex's Avatar
    Am si eu varianta ps3 zona 3 cu un redeem code "naked city"
    Pot sa introduc codul pe contul uk sau trebuie unul zona 3?

  7. #507 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Sunt toate cazurile pe youtube daca vreti sa terminati repede si cu 5 stele.

  8. #508 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pfff, nu ne-am fi gandit la asta, multumim Capitane Evident.

    In alta ordine de idei, cine naiba vrea sa termine cat mai repede un joc AAA?

  9. #509 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by horatiu25air View Post
    Sunt toate cazurile pe youtube daca vreti sa terminati repede si cu 5 stele.
    Şi ce farmec mai are jocul aşa?

  10. #510 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Numai are farmec jocul, am gasit cand nu stiam cum se deschide bricheta.

  11. #511 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Refaci cazul daca nu ai luat 5 stele .
    Facand asta intelegi mai bine povestea .

  12. #512 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Tocmai ce am terminat al 3lea caz din homicide si am inceput sa ma plictisesc. Mi se pare mie sau e repetitiv jocul?

  13. #513 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu ti se pare.. asa si e.. singurul lucru pentru care merita sa dai inainte e atmosfera din jurul story-ului.

    Pe de-o parte nu pot sa zic ca LA Noire e naspa.. faptul ca e repetitiv imi aduce aminte de primul Assassin's Creed, si daca se urmareste aceeasi panta ascendenta.. cu LA Noire 2 cu siguranta vom avea ceva epic. Se vede ca in primul joc s-au concentrat mai mult sa-si puna tehnologia la punct si au lasat de-o parte lucruri importante (cum ar fi sidequesturile), lucruri care se pot repara intr-un sequel unde vor putea sa le dedice mai mult timp.

  14. #514 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    E tricky genul asta de joc.
    Pe de o parte e foarte interesant conceptul de detective game, pe de alta parte devine repetitiv prin desfasurarea logica a unui caz.. cercetarea locului incidentului, indicii, interogarea martorilor etc. Ce poate aduce diversitate sunt cazurile in sine, insa si aici e o problema.. Folosirea unor cazuri mai diverse face aproape imposibila inchegarea unui story bine pus la punct. Daca vrei story, trebuie sa aiba legaturile cazurile, sa apara un criminal in serie.. ceea ce face insa crimele foarte similare.

    Cei de la Rockstar au ales varianta cu un story coerent, cu riscul de a face cazurile sa para repetitive. Si chiar si asa te poti pacali usor pe partea de story, deoarece intriga e fragmentata in cele 4 departamente, care nu prea au legatura unele cu altele. Cei de la Rockstar au facut totusi o treaba bunicica, in ciuda piedicilor care apar pentru story la un astfel de "simulator de detectivi".

    Ce nu mi-a placut a fost liniaritatea.. As fi vrut sa vad o investigatie in mai multe directii pentru fiecare caz. Sa ai cate 3-4 piste pe care sa le urmaresti, sa-ti dai seama ca ai luat-o pe o directie gresita, sa te intorci de unde ai plecat, sa gasesti alta solutie.. Nu mai zic de lipsa de activitati in oras.. E normal ca un detectiv nu sta sa piarda timpul cum puteai sa o faci in GTA. Nu e o greseala a producatorilor, ci mai mult o chestie impusa de genul jocului.

    Sper totusi ca intr-un eventual sequel sa-si stoarca creierii producatorii si sa gaseasca chestii de facut, care sa aiba si coerenta cu job-ul de detectiv.

  15. #515 SP
    Member Alex's Avatar
    Am si eu o nelamurire. Am ajuns la a 2-a misiune de la departamentul homicide si nu am rezolvat decat 2 street crimes din 40 pentru ca ma intereseaza in primul rand povestea. Ca sa le rezolv pe toate trebuie sa reiau misiunile de la trafic ? Si daca vreu sa le rezolv dupa ce termin jocul, trebuie sa-l reiau sau pot sa selectez o anumita misiune din meniu? Pentru al doilea caz, salveaza progresul ? Adica , daca incep o misiune de la trafic si am 2/40 si rezolv pana la 6/40, iar dupa aceea rezolv 4 de la homicide, o sa se contorizeze? Adica vor fi 10/40?
    Astep raspuns.

  16. #516 SP
    Member Dasani's Avatar
    Nu conteza in ce ordine le completezi.Eu pe parcursul story-ului am facut vreo 4,insa dupa ce termini jocul deblochezi modul free roaming la fiecare departamnet,mai putin la primul,sint cam vreo 12 misinuni pe departemant daca nu ma insel.

  17. #517 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    L-am terminat si eu si este intr-adevar unul din jocurile pe care nu trebuie sa le ratati, asta mai ales datorita povestii. Este de fapt un film in care tu iei deciziile si actionezi personajul. Nota 10 +

  18. #518 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Codurile pentru DLC sunt limitate pe regiune?

  19. #519 SP
    Member Alex's Avatar
    Pe ps3 sunt limitate. A trebuit sa-mi fac cont de Singapore ca sa pot downloada The Naked City
    Despre varianta xbox nu stiu.

  20. #520 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Varianta in cauza este cea de Xbox 360.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 32 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts