Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1108 of 1109 FirstFirst ... 108 608 1008 1058 1098 1106 1107 1108 1109 LastLast
Results 22,141 to 22,160 of 22170

Thread: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #22141 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    de pe olx
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2024-04-03-4.43.28-pm.jpeg

  2. #22142 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Ca de obicei cand vine vorba despre asta, unii dintre voi aveti asteptari nerealiste de la niste console de ~$500.
    In ultimele 2 generatii producatorii au facut o treaba buna cu Xbox si PS, diferenta dintre consolele astea si un PC normal nu sunt la fel de mari ca in generatiile anterioare.
    Daca ati jucat GTA IV/V pe 360 sau PS3 incercati sa va aduceti aminte cum aratau:
    Eu unul vreau sa rejoc GTA IV asa cum e el. Sigur ar fi frumos sa fie varianta de pe PC pe PS5 cu toate expansion-urile incluse. Mi-am dat seama ca dupa sute de jocuri butonate in ultimii ani doar cateva zeci conteaza si sunt memorabile.
    GTA IV pentru mine e unul dintre ele.

  3. #22143 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Eu unul vreau sa rejoc GTA IV asa cum e el. Sigur ar fi frumos sa fie varianta de pe PC pe PS5 cu toate expansion-urile incluse. Mi-am dat seama ca dupa sute de jocuri butonate in ultimii ani doar cateva zeci conteaza si sunt memorabile.
    GTA IV pentru mine e unul dintre ele.
    Mie mi se pare ca fiecare joc are farmec in mediul si timpul lui.
    Spre ex Ezio collection remastered cu noua paletă de culori mă lasă rece.
    Acestea fiind spuse nu mai bine mutăm discuția pe thread ul dedicat ?

  4. #22144 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Încă un steelbook la colecție - embosat. Comandat direct de la Super Rare games online. 750 bucăți făcute. Încă mai au stock. Cam 300 de lei cu tot cu shipping în RO.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  5. #22145 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu sunt pe vibe de Game Boy




  6. #22146 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Salut, de unde livreaza?
    Ai platit si vama/ tva?

    ---------- Post added 09-04-2024 at 00:24 ----------

    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Încă un steelbook la colecție - embosat. Comandat direct de la Super Rare games online. 750 bucăți făcute. Încă mai au stock. Cam 300 de lei cu tot cu shipping în RO.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  7. #22147 SP
    Member rzv31's Avatar
    Am luat si eu acum 1 luna si jumatate de pe iam8bit Disco Elysium Final Cut PS5 iar cu tot cu transport m-a ajuns la 62.50 dolari, pretul jocului fiind 39,99 dolari. Initial am crezut ca voi plati inca o data TVA-ul de 19% chiar daca pe site scria ca e inclus in transport, dar pe site-ul postei romane preciza ca suma final pe care o calculeaza ei pentru taxe e si cu cea de transport si anume 62.50 depasind astfel 40 de dolari cat e limita pentru a nu plati taxe. Ba chiar pe site-ul curierului PostNL scria ca e retinut la vama si eram 100% ca o sa ma taxeze. Dar dupa 3 zile am primit de la postas aviz sa ma prezint la cutare oficiu postal (nu cel cu vama) pt a ridica coletul; nu mi-au cerut niciun ban, doar buletinul.

  8. #22148 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Salut, de unde livreaza?
    Ai platit si vama/ tva?

    ---------- Post added 09-04-2024 at 00:24 ----------

    Din UK se livrează și teoretic când plătești e inclus și TVAul. Am mai plătit 12 lei o taxă de "procesare" vamală, dar care am plătit-o la oficiul poștal asociat adresei mele din oraș, nu la oficiul vamal. Am impresia că taxa aia e inventată de ei că au văzut că fac trafic. Iau des dinafara UE și până acum nu plăteam nimic (taxele fiind plătite la sursă, când cumpăr).

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  9. #22149 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Am luat si eu acum 1 luna si jumatate de pe iam8bit Disco Elysium Final Cut PS5 iar cu tot cu transport m-a ajuns la 62.50 dolari, pretul jocului fiind 39,99 dolari. Initial am crezut ca voi plati inca o data TVA-ul de 19% chiar daca pe site scria ca e inclus in transport, dar pe site-ul postei romane preciza ca suma final pe care o calculeaza ei pentru taxe e si cu cea de transport si anume 62.50 depasind astfel 40 de dolari cat e limita pentru a nu plati taxe. Ba chiar pe site-ul curierului PostNL scria ca e retinut la vama si eram 100% ca o sa ma taxeze. Dar dupa 3 zile am primit de la postas aviz sa ma prezint la cutare oficiu postal (nu cel cu vama) pt a ridica coletul; nu mi-au cerut niciun ban, doar buletinul.

    Cine mai vrea jocul asta, inca este la eMag la 93lei. Versiunea de XSX si PS4 care are upgrade gratuit la versiunea de PS5. Au avut pana acum ceva timp si versiunea in carcasa de PS5 care era la 156lei.

  10. #22150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Back on topic, please!

    Mi-am facut si eu propriul meu "Portal". 11.2", OLED, 120Hz...
    Plus "refill" la Nintendo Pro, ca pe cel vechi nu-l mai gasesc...
    Attached Images Attached Images gamepads_new_2.jpg gamepads_new_1.jpg

  11. #22151 SP
    Member boggySODMG's Avatar
    forgames:
    - 50 Cent Bulletproof PS2 - 60 lei.
    - UEFA EURO 2008 Xbox 360 - 30 lei.
    jocurinoi:
    - Watch Dogs Legion Ultimate Edition PS4 - 111.51 lei.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  12. #22152 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    GTA 4 Special Edition pentru Xbox 360.

    Am mai avut tentative sa il iau acum 9-10 ani, dar ori de care ori castigam o licitatie pe eBay, seller-ul anula comanda. Acum am reusit sa il iau de pe eBay Italia.
    Attached Images Attached Images img_2667.jpg img_2665.jpg img_2668.jpg

  13. #22153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pfoai de capu meu in ce stare e CE-u asta de la GTA IV
    Sunt curios daca poti spune macar in jurul carei sume l-ai prins...

    Culmea, fix in perioada asta il rejoc pe Steam Deck si in continuare ma uimeste calitatea jocului asta

  14. #22154 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Updateeeeeeeeeee time!!
    MediEvil (PS4/PS5)
    Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass (N.Switch)
    Psikyo Shooting Stars Bravo Limited Edition (N.Switch)
    Attached Images Attached Images img_1464.jpeg img_1463.jpeg img_1462.jpeg img_1465.jpeg img_1467.jpeg img_1468.jpeg img_1469.jpeg img_1470.jpeg img_1471.jpeg img_1472.jpeg img_1473.jpeg img_1474.jpeg img_1475.jpeg img_1476.jpeg img_1477.jpeg img_1478.jpeg

  15. #22155 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pfoai de capu meu in ce stare e CE-u asta de la GTA IV
    Sunt curios daca poti spune macar in jurul carei sume l-ai prins...

    Culmea, fix in perioada asta il rejoc pe Steam Deck si in continuare ma uimeste calitatea jocului asta
    L-am luat la o licitatie si a fost sub 100eur. Transportul prin UPS undeva pe la 20eur, dar seller-ul a fost foarte atent si l-a impachetat corespunzator.

    Cutia exterioara la aceasta editie e de slaba calitate, se deterioreaza foarte usor. Am vrut sa sterg cutia astazi cu o laveta umezita foarte usor (avea ceva amprente si praf), iar printul incepe sa se duca. Trebuie sa vad cum o pot conserva pe termen lung, cel putin colturile sunt foarte moi.

  16. #22156 SP
    Member tudort's Avatar
    Tekken 8 Ultimate Ps5 + Steelbook + Ring @Olx - 500 ron

    Trimis de pe al meu XQ-DQ54 folosind Tapatalk

  17. #22157 SP
    Member codpin's Avatar
    Pacific Drive - Deluxe Edition - Physical Copy

    Salivam de mult pe thread la poze si ce mai povesteau colegii care il joaca.

    Am asteptat editia fizica. Diseara ma bag la explorat!20240417_181759.jpg

  18. #22158 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    De unde il ai? Eu am precomanda la jocurinoi ca imi ziceau ca il livreaza azi, comparativ cu luni cum promiteau Altex, insa comanda imi apare tot in asteptare... deci nicio sansa sa il am azi

  19. #22159 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    De unde il ai? Eu am precomanda la jocurinoi... deci nicio sansa sa il am azi
    Eu l-am comandat azi la Emag și îmi ajunge mâine la easybox, de ex. Cu doar trei lei și ceva mai mult ca la Jocurinoi

  20. #22160 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    De unde il ai? Eu am precomanda la jocurinoi ca imi ziceau ca il livreaza azi, comparativ cu luni cum promiteau Altex, insa comanda imi apare tot in asteptare... deci nicio sansa sa il am azi
    Comandat pe emag vandut de jocurinoi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3238 Last Post: 23-04-2024, 18:52
  2. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  3. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts