Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: Prince of Persia: The Lost Crown

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Prince of Persia: The Lost Crown

    Announcement trailer:
    Quote Originally Posted by Ubisoft
    Dash into a stylish and thrilling action-adventure platformer set in a mythological Persian world where the boundaries of time and space are yours to manipulate.

    Play as Sargon and evolve from sword-wielding prodigy to extraordinary legend as you master acrobatic combat and unlock new Time Powers and unique super abilities.

    PS4, PS5, XONE, XS, Switch, PC, Luna.
    18 ianuarie 2024.
    Attached Images Attached Images memo_keyart_1920x1080_nologo_alt-left.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Inainte de a deschide ma asteptam la ceva interesant, dar e Immortals + Brawlhalla . Pacat de ei. Se putea mai bine. Pacat, mare pacat. Dezamagit total.

  3. #3 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Foarte tare, chiar imi lipsea un 2D side scroller de genul!!

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Inainte de a deschide ma asteptam la ceva interesant, dar e Immortals + Brawlhalla . Pacat de ei. Se putea mai bine. Pacat, mare pacat. Dezamagit total.
    De ce spui asta?

    Mie mi se pare ca nu are nicio treaba cu jocurile alea 2.

    E mai degraba un clasic Prince of Persia combinat cu ceva gen Ori and the...

    Una din cele mai bune surprize din prezentarea de aseara, din punctul meu de vedere

  5. #5 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pai, asa mi se pare mie vizual.
    Acel ritm alert de lupta, se aseamana cu Brawlhalla si grafica ce imi aduce aminte de Immortals.
    E doar parerea mea, acum vom vedea si ceva gameplay si alte detalii la Ubi Event. Poate imi voi schimba parerea.

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Grafica ar putea fi intr-adevar mai detaliata; unele texturi si efecte par cam simple, parca a fost initial a fost facut doar pentru Switch si apoi imbunatatit pentru PS5/XSX.
    Dar animatiile si gameplay-ul arata bine, imi aduc aminte de Metroid Dread si Guacamelee.

  7. #7 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Jocul pare interesant, artstyleul prea copilaros pentru gustul meu. Imi plac si Ori, si Guacamelee, dar mi se pare ca nu se potriveste stilul acesta pentru Prince of Persia. E prea colorat.

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Reveal animated trailer:

    Reveal commented gameplay:

    21 minutes of gameplay:

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut incredibil jocul si mi-a placut foarte mult ce am vazut aseara, inclusiv cateva hands-on previews de la diversi

  10. #10 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Da, jocul perfect pentru Switch, Steam Deck, Rog.Nu știu cum s ar simti pe un ecran mare, arată foarte bine pentru ce vrea să fie, deși nu este pe gustul meu.
    Tare mi e teamă că nu vom mai vedea niciodată acel remake, dacă ăsta are succes.

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Nintendo Direct trailer:

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pfoai... Prince of Persia, imediat dupa Contra. Astia vor sa devin nostalgic...
    Dar, de ce sa mint... me likey!

  13. #13 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Gusturi și gusturi. Mie nu îmi place. Cer f mulți bani și nu au venit cu nimic nou.
    The lost clown is here ....

  14. #14 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Exact asta e problema, prețul. Doar pt ca scrie Ubisoft pe cutie si-au permis sa pună un preț aproape dublu față de cat ar fi costat daca era făcut de un studio indie.
    In rest, da, si mie imi place cum arată. Imi plac genul ăsta de jocuri.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Gusturi și gusturi. Mie nu îmi place. Cer f mulți bani și nu au venit cu nimic nou.
    The lost clown is here ....
    Nu au venit cu nimic nou fata de ce? De jocurile anterioare din seria PoP care erau toate 3rd person action adventure game, pe cand aici avem un side scroller, adica un cu totul alt gen?
    Sau la ce anume te referi?

  16. #16 SP
    Member omega's Avatar
    De la jocul care a definit doua generatii la un joc despre care daca nu se numea Prince of Persia uitai de existenta lui dupa ce il jucai, sau trecea pur si simplu neobservat. Chiar nu se vede elefantul din camera ?

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai de fapt, jocul initial - ala care a definit o generatie din 1989 - a fost side scroller, asa ca acum s-au intors cumva la origini, intr-un format diferit, cu elemente moderne.

    Desigur, nejucand cu printul, se putea numi altfel, dar cel mai probabil vom afla in poveste de ce au decis sa-l numeasca asa.

    Cat de uitat de existenta lui dupa ce il jucai sau trecea neobservat - nu prea cred ca e cazul, inca, cat timp jocul nu s-a lansat.
    Cat de trecut neobservat - slabe sanse sa investeasca cineva un buget in ceva ce nu ar avea succes - mai ales studiourile mari.

    Dar macar inteleg nemultumirea oamenilor - faptul ca are numele PoP, nu genul de joc.

    Personal nu ma deranjeaza asta si din cate pare, universul este foarte bine realizat si usor recunoscubil.

  18. #18 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Fără numele PoP nu s-ar vinde la fel de bine, deci mi se pare normal să-l folosească.
    Poate va crește popularitatea francizei și vor continua să facă si altele ca Sands of Time.
    Mie-mi place gameplay-ul si stilul, doar grafica parcă lasă de dorit, pentru că nu se lansează doar pe Switch.
    220 Ron ( cât e la Altex ) mi se pare un preț decent.

  19. #19 SP
    Manager paul's Avatar
    Demo disponibil in 11 ianuarie.

    Story trailer:

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-07-2013, 08:23
  2. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  3. Prince of Persia: The Sands of Time By HeinekeN_ in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 16 Last Post: 20-12-2010, 20:39
  4. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09
  5. Replies: 1 Last Post: 07-01-2010, 11:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts