Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Split/Second

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Split/Second

    Cum de nu aveam un thread pentru jocul asta!
    A aparut demoul pe PSN si pot spune ca la momentul actual este singurul arcade racer care se apropie de Burnout Paradise. Feeling-ul, grafica... tot, e un joc superb.

  2. #2 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    sincer, din cate am jucat eu va fi o porcarie, la fel si blur.
    insa blur are avantajul ca e foarte dinamic si rapid.
    split/second e slow si boring.

  3. #3 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Thx 4 info ... Cand ajung acasa iau demo-ul ... Burnout fan here

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    E OK jocul. Nu are takedown-uri, dar exploziile si traseul dinamic par destul de interesante.

  5. #5 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    E frumos dar e prea mult accent pe explozii etc.

  6. #6 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    L-am butonat astazi timp de 1 ora.Primele impresii,daca e sa-l compar cu Bournout,e cam uratel ...jocul incearca sa atraga privirile asupra mediului destructibil.Ok ,inteleg vii cu acest lucru nou,dar puteau sa lucreze un pic la masini,control, aspect.Nu era rau daca bagau si posibilatea de takedown al adversarului.Trebuie doar sa mergi in spatele adversarului sa inghiti putin fum,mai faci un drift si-ti creste bara minune care atunci cand este plina apare pe ecran ce buton sa apesi.Sunetul nu m-a dat pe spate.Doar 2 moduri ale camerei.Eu unul spun pas si va invit la o plimbare in Burnount dupa ce jucati acest demo.Acolo sunet de motoare de se ridica parul pe manute,acolo masini de F1 de alergat pe strada

  7. #7 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Controlu e sub orice critica....

  8. #8 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    E destul de dragut jocul...dar controlul este super nasol.
    Nu se compara cu Burnout imo...

  9. #9 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Eu m-am obisnuit cu controlul. Problema, din punctul meu de vedere, sta in genul jocului, adica nu conteaza cat de bun esti, poti oricand sa primesti in cap nu stiu ce butoi cu explozibil din elicopter si ajungi de pe primul pe ultimul loc. Se rezuma totul a norocul de a nu fi tu victima diferitelor accidente de pe pista...

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Eu am jucat numai 5min si la prima impresie mi-a placut (aduce mult cu Burnout), controlul mi se pare ok, il voi mai incerca deseara sa vad ce si cum.

    App de chestiuni nefinisate, cititi si voi mesajul din loading-ul demo-ului, unde spune ca este un proiect in dezvoltare si ca nu implementeaza toate facilitatile variantei finale.

    PS: ma intereseaza daca demo-ul poate fi jucat in split-screen ca nu am vazut nimic vizavi de chestia asta. Mersi.

  11. #11 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    PS: ma intereseaza daca demo-ul poate fi jucat in split-screen ca nu am vazut nimic vizavi de chestia asta. Mersi.
    In disclaimer, atunci cand downloadezi jocul, la numarul de players stiu ca scrie "1-2". In rest, nu am incercat aseara la dublu.

  12. #12 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Jocul ăsta ar fi bun ca DLC, la 10-15 para - full price nu merită de nicio culoare. Referitor la mesajul acela de la �nceput, TOATE demourile �l au, dar (cu excepţia God of War III) p�nă acum n-am remarcat diferenţe semnificative �ntre prezentarea din Demo şi cea a versiunii finale la titlurile PS3.
    Ideea jocului nu e proastă, dar implementarea lasă mult de dorit. Controlul este super-arcadey, mult sub Burnout Paradise imo. A definite PASS for me

  13. #13 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    In disclaimer, atunci cand downloadezi jocul, la numarul de players stiu ca scrie "1-2". In rest, nu am incercat aseara la dublu.
    Acolo am citit si eu 1-2 players de aia si intreb, mai ales ca ingame nu am vazut nimic.

  14. #14 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  15. #15 SP
    Manager paul's Avatar

  16. #16 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Frumos, dar nu e genul meu.

  17. #17 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Va fi un must buy atunci cand va ajunge la 10 - 15 lire pe zavvi / thehut.
    Ideea in sine mi se pare destul de buna dar gameplayul, dupa cum zicea cineva de pe forum, este cam incet. Vreau sa simt viteza in jocurile arcade.

  18. #18 SP
    Member LeGenD's Avatar
    da e nebun jocul....imi place...dar cand ajunge la 10 lire il iau

  19. #19 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    PlayStation Insider - PS3 Installs Still a Problem? Split/Second's Required Space

    Blackrock Studio's Split/Second hits store shelves next week on the 18th here in the US and on the 21st in Europe. Review code has been circulated now for a few days for journalists to review and one little aspect shocked me which was the required hard drive space this game requires. Now, to my knowledge at least - the norm for these installs would be about 5GB as the usual. Split/Second requires a whopping 7GB of hard drive space in order to play it. Maybe other games have had numbers similar to that or even higher but this is my first time seeing a game go past 5GB.
    Attached Images Attached Images split-second-back-box.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    WTF! Jocul nici n-are mai mult de 8GB.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Split/Second By sensamur in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 12-12-2010, 14:29
  2. Split/Second Videos By Dj Mo in forum Videos
    Replies: 24 Last Post: 21-05-2010, 12:07
  3. Split/Second se lanseaza pe 18 Mai By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 26-02-2010, 09:25
  4. Split/Second anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 25-01-2010, 18:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts